ثبت نام | ورود

تاریخچه طراحی وب سایت

پیش از پرداختن به چگونگی تولد طراحی سایت ابتدا ببینیم یک وب سایت اینترنتی چیست؟ تعدادی صفحه یا صفحات اینترنتی که شامل متن، تصاویر، فایل­های صوتی و تصویری و المان­ های برنامه نویسی که با فرمت­­ بندی خاصی در طراحی سایت بر روی صفحه­ قرار می­ گیرند و قابل روئیت در مرورگرها هستند وب سایت گفته می ­شود.

در آغاز طراحی سایت  تنها با زبان برنامه نویسی HTML  نوشته می­ شد که  ساختار ساده­ ای شامل سرتیتر، پاراگراف و توانایی پیوند به صفحات دیگر داشت  وکاربران به سادگی با یک مرورگر می ­توانستند صفحات پیوند خورده را باز کنند. اما کار همین­ جا خاتمه نیافت با پیشرفت  زبان­ های برنامه ­نویسی و طراحی، طراحی وب سایت با سرعتی روز افزون ارتقاء یافت. و پویا نمایی و نگاره­ های جان دار، طراحی وب سایت  را  روز به روز توانمندتر و کاربردی­ تر کردند.

 

 

تاریخچه طراحی وب سایت

تولد طراحی سایت کی و کجا؟!

تولد وب جهانی و آغاز پروژه­ های طراحی سایت از  نخستین پروژه­­ ی تیم برنرزلی (Tim Berners Lee)  در سال ۱۹۸۹ و با انتشار زبان برنامه­­ نویسی HTML  آغاز شد. آن ها در نخستین طراحی سایت  از ابرمتن و پیوندی برای ایمیل استفاده کردند. جالب است که این اختراع از آزمایشگاه فیزیک بنیادی سرن (CERN) هنگامی­ که  اعضا گروه مقالات و مستندات علمی خود را  در صفحه ­ای به­­ ­نام وب با یکدیگر به اشتراک می­ گذاشتند شکل گرفت.

 

قطع به یقین هیچ­ کس در آن زمان گمان نمی­ برد که این ایده بعدها به چنین تکنولوژی عظیم و گسترده­ ای بدل شود. اولین شرکت طراحی وب در سال ۱۹۹۴ با رویکرد طراحی سایت تاسیس شد و همراه با آن موتور جستجوگر   Netscape به عرصه آمد و با بوجود آمدن شرکت­ های دیگر و شکل­ گیری موتورهای جستجو رقابت تنگاتنگ میان آن­ها باعث پیشرفت روزافزون طراحی وب سایت گردید.

 

برای رسیدن به موفقیت در امر طراحی وب سایت  آشنایی با زبان برنامه نویسی و کدها لازم اما کافی نیست! در طراحی وب سایت داشتن خلاقیت و نوآوری و آشنایی با اصول بهینه سازی شما را در انجام یک طراحی وب سایت موفق یاری می­ کند. ما در فراکارانت قریب به دو دهه تجربه حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهیم و با پشتیبانی قوی حتی پس از اتمام پروژه طراحی وب سایت در کنار شما خواهیم بود.  همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با همکاران ما  تماس بگیرید.

 

 

صفر تا صد راه اندازی سایت

از طراحی سایت بیشتر بدانیم…

طراحی سایت حرفه ای تخصصی

مزایا و معایب طراحی سایت ارزان

با طراحی وب سایت حرفه ای پررنگ تر دیده شوید…

 

 

جهت آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات فراکارانت مشاهده صفحات زیر توصیه شده است…

 

مقایسه پلان های هاست    مقایسه پلان های طراحی سایت        مقایسه پلان های پشتیبانی       مقایسه پلان های بسته خدمات امنیت SSL     نمونه کارهای طراحی وب سایت        

 

 

 

 

کلمات کلیدی:
فاکتورهای کلیدی و آیتم های تخصصی طراحی سایت واحد تولید محتوا ۱۰ام تیر, ۱۳۹۶