مشاوره: 23087 21 (98+)

طراحی سایت و اصول آن برای بهترین بودن

طراحی سایت در موفقیت کسب و کارهای امروزی بسیار موثر بوده است و بسیاری از افراد برای موفقیت بیشتر و همچنین کسب درآمد از طریق طراحی وب سایت به سمت این شغل روی آورده اند و هستند افرادی که برای صرفه جویی در هزینه ها در طراحی سایت به استفاده از قالبهای آماده روی آورده اند و با استفاده از قالبهای آماده سعی میکنند برای خود یک سایت اینترنتی راه اندازی کنند و به کسب درآمد و معرفی کالا و خدمات خود بپردازند.

شاید طراحی سایت در نگاه اول کار آسان و بی دردسری به نظر برسد ولی در واقعیت این طور نیست و این کار هم مانند باقی کارها سختی های فراوانی دارد و هنگامی که شروع به طراحی میکنید و درگیر آن میشوید تازه میفهمید که چه مشکلاتی پیش روی شماست و چقدر سخت است!

طراحی سایت

طراحی سایت و اصول آن

برای بهتر بودن در مسیر طراحی سایت باید قبل از هم کاری علم آن را بیاموزید و علم لازم برای شروع طراحی سایت یاد گرفتن زبانهای برنامه نویسی آن است و برای شروع میتوانید از زبانهای آسانتر مانند html شروع کنید و بعد از کمی پیشرفت و رسیدن به مراحل حرفه ای تر به سراغ سایر زبانهای مطرح برنامه نویسی تحت وب مانند : php , Asp بروید که این زبانها بسیار گسترش پذیر هستند و خیلی راحت میتوانید با کمک آنها هر نوع اطلاعاتی و امکاناتی به کاربران بدهید.

زبانهای برنامه نویسی php,asp به صورت سرورساید server side هستند یعنی اینکه دستورات و کدهای نوشته شده به این زبان توسط سرور ترجمه میشوند و نتیجه آن برای کاربر به نمایش در میآید و در واقع هنگاهی که از این زبانها استفاده میکنید کاربر نمیتواند کدهای شما را ببیند و فقط نتیجه نهایی آن را میبیند و همین باعث میشود امنیت کدهای شما بیشتر شود و جلوی سرقت آنها گرفته شود.

بعد از یادگیری زبانهای برنامه نویسی میتوانید به سراغ یادگیری فریم وورک های مربوط به آن شوید و این Framework ها به شما کمک میکند امکانات جانبی فراوانی به طراحی وب سایت خود اضافه کنید و مانند یک افزونه به شما کمک میکند تا هر بخشی که مایل هستید مانند : فرم های تماس , سایت های فروشگاهی , پشتیبانی زنده و ….. که برای زبان پی اچ پی میتوانید به سراغ فریم ورک های بوت استرپ یا جنسیس بروید که بسیار کاربردی هستند.

در کنار استفاده از زبانهای برنامه نویسی باید تا حدی به نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ نیز وارد باشید تا بتوانید از تصاویر هم در سایت استفاده کنید و تغییراتی در تصاویر بدهید و آنها را برای استفاده در سایت آماده کنید و آشنایی با نرم افزارهای گرافیکیک هم بخش مهمی از تخصص های یک طراح وب سایت است

و در نهایت بعد از اینکه به حدی از تخصص رسیدید که بتوانید به تنهایی یک پروژه طراحی سایت را انجام بدهید باید به سراغ جذب مشتری بروید و برای این کار میتوانید به سراغ دوستان و آشنایان بروید و حتی برای خود کارت ویزیت چاپ کنید و آن کارت را در میان دوستان و آشنایان پخش کنید و حتی در روزنامه و سایتهای نیازمندی تبلیغات کنید و از این روش برای خود مشتریانی کسب کنید

همچنین سایتها و شرکتهای بسیار زیادی هستند که نیاز به طراح سایت به صورت دورکاری و پروژه ای دارند که میتوانید به سراغ آنها بروید و چند عدد از نمونه کارهای خود را به آنها نشان دهید و پیشنهاد کنید که میتوانید به صورت دورکاری پروژه های آنها را انجام دهید و به صورت درصدی با آنها کار کنید. با رعایت این اصول میتوانید در طراحی سایت موفق شوید و با برنامه ریزی و پشتکار در مدت زمانی کوتاه به موفقیت و یک درآمد معقول برسید.

سه شنبه ها صبح قبل از صرف صبحانه یک مقاله رایگان در خصوص دیجیتال مارکتینگ و نحوه بکار گیری آن برای فروش بیشتر ازما دریافت کنید