ثبت نام | ورود

نگهداری وب سایت

بخش پنجم : معرفی خدمات افزایش امکانات عملکردی وب سایت

وجود خدماتی که افزودن امکانات عملکردی جدید به وب سایت را پس از پایان طراحی سایت فراهم سازد؛ بسیار ضروری ست. یک شرکت معتبر طراحی سایت این امکان را به عنوان بخشی از خدمات نگهداری وب سایت و هنگام انعقاد قرارداد طراحی سایت ارائه می دهد.

برخی مشتاقند تمامی امکانات در ابتدا و در فاز مطالعات طراحی سایت به طور کامل پیش بینی و در ادامه اجرا شود. پرسشی که ممکن است ذهن این افراد را به خود مشغول نماید این است که چرا تمام امکانات درابتدا پیش بینی نشده و در طراحی سایت گنجانده نشود؟ چه نیازی به دریافت خدمات نگهداری وب سایت برای این امر وجود دارد؟

تیم فراکارانت به کسب و کارهای مختلف پیشنهاد می دهد پروژه طراحی سایت خود را به روش فازبندی و اجرای گام به گام مراحل انجام دهند. این امر مزایای بسیاری نسبت به پیش بینی تمام امکانات در ابتدا و عدم فازبندی دارد؛ که از جمله مهم ترین آن ها کاهش هزینه طراحی سایت و تعرفه پشتیبانی سایت می باشد. در مقاله برآورد هزینه طراحی سایت به روش فازبندی به طور کامل در این زمینه صحبت شده است. هم چنین در ادامه سایر دلایل ضرورت این بخش از خدمات نگهداری وب سایت بررسی می شود.

در گذر زمان و با توسعه یک کسب و کار ممکن است امکاناتی که در ابتدا پیش بینی شده چندان جذابیت گذشته را نداشته باشد و از ارزش اولیه آن ها کاسته شود. در این زمان دارنده وب سایت و تیم طراحی سایت با هم فکری به دنبال ایجاد امکانات جدید هستد تا نیروی تازه ای به فضای دیجیتال کسب و کار ترزیق نمایند.

علاوه بر این کسب و کارهای موفق شاید بیش از دیگران نیازمند افزودن امکانات جدید به وب سایت خود باشند تا در صدر رقابت باقی مانده و بتوانند ایده های جدید خود را به جامعه هدف انتقال دهند. به عنوان نمونه می توان سرویس های ارائه خدمات آنلاین (تاکسی، خرید و…) را نام برد که هر روزه امکانات جدیدی به وب سایت خود می افزایند. امکاناتی که در ابتدا برنامه ای برای ارائه آن ها نداشته و در ادامه مسیر و با مشاهده ی نیازمندی های جامعه به اهداف کسب و کار خود افزوده اند. هم چنین ممکن است در ابتدا و براساس استراتژی ها و برنامه ریزی های سازمان، سرمایه و زیرساختی جهت ارائه آن امکانات و خدمات در نظر گرفته نشده باشد.

علاوه بر این دانش یک کسب و کار در طول زمان ثابت نمانده و افزایش می یابد. بسیار دیده شده که کسب و کارهای نوپا که اغلب صاحبان آن ها جزء جامعه جوان و مشغول به تحصیلات دانشگاهی هستند در ابتدا سرمایه کمتری جهت طراحی سایت داشته و در ادامه با رونق گرفتن کسب و کار و بازگشت سرمایه به دنبال توسعه آن هستند. بنابراین وجود یک بخش در خدمات نگهداری وب سایت که بتوان با استفاده از آن با خیال آسوده سفارش افزودن یک امکان جدید به امکانات عملکردی وب سایت را داشت بسیار ضروری ست.

این گونه خدمات زمانی کارآمد و نتیجه بخش است که در طول زمان و به صورت پیوسته انجام گیرد. کسب و کاری را در نظر بگیرید که پروژه طراحی سایت خود را به شرکت یا افرادی سپرده که این گونه خدمات نگهداری سایت را ارائه نمی دهند. پس از مدتی این کسب و کار بر حسب نیاز و طبق دلایل فوق تقاضای افزودن یک امکان جدید به وب سایت خود را دارد.

در این حالت کسب و کار مذکور چگونه می تواند با تیم طراحی سایت خود ارتباط برقرار کند. چنانچه فردی که طراحی سایت را برعهده داشته است؛ در حال حاضر جذب یک شرکت معتبر شده و در مسیر درست ارائه خدمات قرار گرفته باشد (اتفاقی که بسیار رایج است) دیگر امکان ارائه خدمات به آن کسب و کار را ندارد. در غیر این صورت نیز تضمینی برای ارائه خدمات از سمت آن فرد وجود ندارد. چنانچه طراحی سایت توسط شرکت های مبتدی صورت گرفته باشد چه تضمینی بر ادامه فعالیت آن ها در آینده و هنگام نیاز کسب و کار، وجود دارد. و آیا آن ها نیز خدمات مورد نظر را ارائه خواهند داد یا خیر.

در صورتی که امکان برقراری ارتباط با افراد قبلی جهت دریافت خدمات نگهداری وب سایت وجود نداشته باشد و یا نتوان با آن ها در این زمینه به توافق رسید؛ آیا دسترسی به یک تیم طراحی سایت جدید که این خدمات را با کیفیت مناسب ارائه دهد و حاضر شود بر روی وب سایت طراحی شده توسط دیگران کار کند آسان است.

می توان نتیجه گرفت عدم وجود این بخش از خدمات نگهداری وب سایت فشارها و نگرانی های بسیاری بر صاحبان کسب و کار وارد کرده و تلاش برای حل این مشکل دردسرها و صرف هزینه و زمان بسیاری به دنبال خواهد داشت. تلاش هایی که ممکن است هرگز به نتیجه نرسد.

ضروری ست یک کسب و کار برای تضمین موفقیت خود قرارداد طراحی سایت و نگهداری وب سایت را با یک شرکت معتبر طراحی سایت منعقد سازد تا سالیان سال از حضور آن در بازار کار و امکان ادامه همکاری اطمینان خاطر داشته باشد. در این صورت هر زمانی که نیاز به افزودن امکان جدیدی به مجموعه امکانات عملکردی موجود در وب سایت خود را داشته باشد؛ از واحد طراحی سایت و تیم پشتیبان سایت مشاوره دریافت کرده و این گونه درخواست ها در کم ترین زمان ممکن و با صرف کم ترین هزینه به مرحله اجرا خواهد رسید.

خدمات نگهداری وب سایت انواع بسیاری دارد که وجود هر یک برای موفقیت یک کسب و کار در طول زمان بسیار ضروری است. جهت آشنایی کامل با سایر خدمات نگهداری سایت به سایر بخش های این سری مقالات مراجعه نمائید.

هم چنین جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع ار تعرفه پشتیبانی سایت با واحد مشاوره فراکارانت در تماس باشید.

بخش اول : انواع خدمات نگهداری وب سایت
بخش دوم : معرفی خدمات گارانتی وب سایت
بخش سوم : معرفی خدمات بروزآوری وب سایت
بخش چهارم : معرفی خدمات پشتیبانی تلفنی
بخش ششم : معرفی خدمات بروزآوری محتوا
بخش هفتم : معرفی خدمات امنیت وب سایت

کلمات کلیدی:
طراحی سایت واحد تولید محتوا ۳۰ام آبان, ۱۳۹۷