pre-loader

نگهداری وب سایت

بخش اول : انواع خدمات نگهداری وب سایت

پس از پایان فاز طراحی سایت آنچه اهمیت مییابد نگهداری وب سایت است. در این سری از مقالات سعی شده اطلاعات جامعی در خصوص مجموعه خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت ارائه شود. خدماتی که تیم فراکارانت تمامی آن‌ها را به طور کاملا حرفه ای به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

چرا باید از سایت خود نگهداری کنید؟

معمولا این ذهنیت در بین صاحبان کسب و کار شکل گرفته است که با اجرای پروژه طراحی سایت، دیگر نیازی به سایر خدمات فضای مجازی ندارند. حال آن که بارگذاری وب سایت در شبکه جهانی وب نخستین قدم در ورود به دنیای دیجیتال است. یک وب سایت همچون هر محصول دیگری مانند خودرو، پس از خرید نیازمند نگهداری، تعمیرات، خدمات پس از فروش و… است. مجموعه این خدمات تحت عنوان خدمات نگهداری وب سایت یا پشتیبانی وب سایت شناخته می‌شود.

در برخی موارد دیده شده صاحبان کسب و کار به دلیل عدم آشنایی با مجموعه خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت و با برون سپاری پروژه طراحی سایت خود به اشخاص یا شرکت‌های مبتدی، در ادامه مسیر با مشکلات بسیاری روبرو شده و  نه تنها به نتیجه مطلوب دست نمی‌یابند، بلکه شاهد هدررفت سرمایه خود نیز هستند.

خدمات نگهداری وب سایت چیست؟

باید توجه داشت از وظایف یک شرکت طراحی سایت معتبر ارائه خدمات نگهداری وب سایت و اطلاعات شفاف در این زمینه به مشتریان است. به طوری که آن‌ها در میان انبوهی از کلمات و اصطلاحات دنیای دیجیتال دچار سردرگمی نشده و با آسودگی بتوانند خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نموده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نگهداری و پشتیبانی وب سایت دارای بخش‌های متنوع و متعددی است.  از این رو این بخش‌ها باید به درستی از یکدیگر تفکیک شده و تشخیص داده شوند. این بخش‌ها عبارتند از :

 گارانتی، به‌روزآوری پوسته و هسته نرم‌افزار وب سایت، پشتیبانی تلفنی، امکان افزایش امکانات عملکردی وب سایت، به‌روزآوری محتوا، امن‌سازی وب سایت. در ادامه توضیح کوتاهی درباره هر مورد آورده شده است.

گارانتی

در ابتدا و هنگام عقد قرارداد طراحی سایت بین خریدار و مجری مدت زمان گارانتی (معمولا یک سال) تعیین می‌شود. بخش گارانتی معمولا نیازمند شفاف سازی دقیق است تا خریدار از تعهداتی که شرکت ارائه دهنده خدمات نگهداری وب سایت در این زمینه به وی دارد، کاملا آگاهی یابد.

به‌روزآوری پوسته و هسته نرم‌افزار وب سایت

برخلاف بسیاری از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها، نرم افزار وب سایت که شامل دو بخش پوسته و هسته است به طور خودکار به‌روز نمی‌شود. در نتیجه اجرای خدمات به‌روزآوری وب سایت به محض پایان فاز طراحی سایت و با بارگذاری آن بسیار ضروری است. در صورت نادیده گرفتن این امر به مرور زمان، وب سایت تحویل داده شده از استاندارهای روز دنیای وب که همواره در حال ارتقا است، فاصله می‌گیرد. به طوری که بازگشت به این استاندارها نیازمند صرف هزینه و زمان بسیار بیشتری در آینده خواهد بود.

پشتیبانی تلفنی

از جمله خدمات پشتیبانی وب سایت است که به منظور ایجاد اطمینان برای راهبر سایت و پاسخ به سوالات احتمالی وی (علیرغم برگزاری جلسات آموزشی توسط تیم فراکارانت) و ارتباط موثر با پشتیبان سایت در مسیر به‌روزآوری محتوا و کار کردن با قسمت‌های مختلف وب سایت ضروری است.

امکان افزایش امکانات عملکردی وب سایت

اغلب کسب و کارها در گذر زمان، متقاضی افزودن امکانات عملکردی جدید به وب سایت خود هستند. این امر می تواند ناشی از توسعه کسب و کار و ارائه خدمات جدید باشد که متعاقبا باید بر روی وب سایت نیز اعمال گردد؛ و یا به منظور حرکت در مسیر پیش رفت‌های هر روزه دنیای دیجیتال صورت گیرد.

به‌روزآوری محتوای وب سایت

امروزه موضوع محتوای وب سایت از جمله مهم‌ترین و داغ ترین موضوعات دنیای دیجیتال به شمار می‌رود. می‌توان آن را از دو منظر بررسی کرد. بخش اول تولید محتوا است که مربوط به خدمات دیجیتال مارکتینگ می باشد. درج و بروزآوری محتوا که مربوط به خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت است. این امر می تواند به دو روش درون سازمانی و یا برون سپاری صورت گیرد. در مقالات بعدی به طور کامل مزایای هر یک از این دو روش و تاثیر آن ها بر میزان تعرفه پشتیبانی سایت بررسی می‌شود.

امنیت وب سایت

خدمات امن‌سازی که به منظور تامین امنیت وب سایت ارائه می گردد نیز در دسته خدمات نگهداری وب سایت قرار می‌گیرد. این خدمات شامل اعمال تنظیمات امنیتی است که در فاصله‌های زمانی طولانی تری نسبت به سایر خدمات صورت می‌گیرد.

در ادامه این سری از مقالات، ویژگی‌های هریک از خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت، دلایل ضرورت وجود هر یک، نحوه برخوداری از آن‌ها و شیوه صحیح اجرا توسط تیم ارائه دهنده خدمات نگهداری وب سایت به طور کامل بررسی می‌شود.

جهت آشنایی با هر مورد به بخش های بعدی مراجعه نمائید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از خدمات پشتیبانی فنی وب سایت با تیم مشاوره فراکارانت درارتباط باشید.

بخش دوم : معرفی خدمات گارانتی وب سایت

بخش سوم : معرفی خدمات بروزآوری وب سایت

بخش چهارم : معرفی خدمات پشتیبانی تلفنی

بخش پنجم : معرفی خدمات افزایش امکانات عملکردی وب سایت

بخش ششم : معرفی خدمات بروزآوری محتوا

بخش هفتم : معرفی خدمات امنیت وب سایت

10 پاسخ به “نگهداری وب سایت”

  1. […] مهندسین فراکارانت علاوه بر طراحی سایت، انواع خدمات نگهداری سایت را که در بسیاری از شرکت های طراحی سایت به ندرت تعریف […]

  2. […] سایت خوب پس از پایان طراحی سایت خدمات گسترده ای در قالب خدمات نگهداری وب سایت ارائه می […]

  3. […] بودن فناوری ها و پلتفرم هایی ست که در طراحی سایت و سایر خدمات نگهداری سایت خود به کار می […]

  4. […] که در مقالات بخش نگهداری وب سایت به تفصیل گفته شد، نگرانی اصلی کسب و کارها امکان ادامه […]

  5. […] خواهد داشت. از این رو خدمات امنیت وب سایت که در گروه خدمات نگهداری وب سایت قرار می گیرند بسیار حائز اهمیت […]

  6. […] قرار می گیرد. و بخش دوم بروزآوری محتواست که از جمله خدمات نگهداری وب سایت می […]

  7. […] یک شرکت معتبر طراحی سایت این امکان را به عنوان بخشی از خدمات نگهداری وب سایت و هنگام انعقاد قرارداد طراحی سایت ارائه می […]

  8. […] دیگر از خدمات نگهداری وب سایت خدمات پشتیانی تلفنی است. این خدمات جهت برقراری ارتباط […]

  9. […] دیگر از مهم ترین خدمات نگهداری وب سایت، بروزآوری وب سایت است. همانطور که می دانیم نرم […]

  10. […] از جمله مهم ترین خدمات نگهداری سایت است که شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی سایت موظف است به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

design-group ۲۶ام آبان, ۱۳۹۷


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو