ثبت نام | ورود
پشتیبانی | مشاوره | تماس با ما | ۲۳۰۸۷ ۲۱ (۹۸+)

معایب طراحی سایت با وردپرس

در این مطلب در خصوص معایب طراحی سایت با ورد پرس صحبت می کنیم، که در ادامه مجموعه مطالب گذشته که در حوزه خدمات فضای مجازی و دیجیتال مارکتینگ آغاز کردیم، می باشد. شما می توانید این مباحث را به طور کامل در وب سایت https://karait.com/ پیگیری کنید.

وردپرس چیست؟

وردپرس (WordPress) ابزاری برای راه اندازی وب سایت است که به شکل رایگان و متن باز ارائه شده و به زبان PHP نوشته شده است. احتمالاً امروزه جز آسان‌ترین و قدرتمندترین سیستم مدیریت محتوای وبلاگ و وب سایت (یا CMS) موجود است.

 

WordPress

 

مزایا سایت وردپرس

در مقاله مزایای طراحی سایت با وردپرس،  در مورد مزایای سایت وردپرس گفته شد.  از ویژگی های مهم سایت وردپرس این است که بسیار توسعه یافته و بیش از ۳۴ درصد وب سایت های دنیا را به خودش اختصاص داده است. همچنین هزینه ها را کاهش می دهد و راه پیشرفت و توسعه سایت و کسب و کار ما را آسان می کند.

معایب طراحی سایت با وردپرس

در مقابل لازم است که معایب طراحی سایت با ورد پرس را نیز بدانیم و با اشکالات آن آشنا شویم.

۱. آسیب پذیری

بدون شک بزرگ‌ترین نقطه ضعف وردپرس، امنیت آن است. WordPress یک پلتفرم منبع باز است و برای سفارشی سازی، بسیار به افزونه ها و پلاگین ها متکی است. افزونه ها و پلاگین ها هر دو توسط افراد و شرکت‌های مختلف توسعه یافته اند و از آن‌جا که نظارتی بر آن‌ها وجود ندارد، می‌تواند حاوی اشکالات یا کدهای مخرب باشد.

علاوه بر این، همان‌طور که گفته شد، امروزه وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا است. این واقعیت، وردپرس را به هدف اصلی هکرها تبدیل می‌کند. در حقیقت، طبق یک گزارش امنیتی، وردپرس جز هک شده‌ترین پلت فرم CMS در سراسر جهان است.

 

۲. هزینه‌ها را افزایش می‌دهد

در حالی که خود وردپرس رایگان است، اما در نهایت هزینه‌هایی ایجاد می‌کند. وردپرس برای شخصی سازی به افزونه ها و پلاگین ها متکی است. در حالی که برخی از آن‌ها رایگان هستند، اما همیشه قابل اعتماد و ایمن نیستند.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید وب سایت شما متمایز باشد، باید بعضی از این افزونه‌ها را بخرید، زیرا سرویس‌های رایگان بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی با به روزرسانی‌های بی‌شماری که به طور مداوم منتشر می‌شود، سبب می‌گردد که به روز‌رسانی سایت بسیار گران تمام شود.

اگر شما طراح وردپرس هستید، یا دانش های مربوطه را دارید، می‌توانید خودتان تنظیمات مورد نظر را انجام دهید، اما بیش‌تر افراد نیاز به استفاده از یک افزونه یا یک تم پیشرفته دارند.

 

۳. نیازمند به روز رسانی های مداوم است

این پلت فرم به حداقل چندین افزونه، برای این که درست کار کند، نیاز دارد. هرچه پلاگین‌های بیش‌تری استفاده کنید، احتمال بیش‌تری وجود دارد که با مشکلات سازگاری روبرو شوید.

کل فرآیند نگهداری در وردپرس می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد و شما باید برای داشتن یک سایت کاربردی، تنظیمات افزونه ها و پلاگین‌های خود را تنظیم کنید.

 

۴. سئو (SEO)

وردپرس قطعاً یک بستر دوستانه برای سئو است، اما تقریباً مثل هر سیستم مدیریت محتوای متن باز است. برای افرادی که تجربه و دانش کمی در سئو دارند، وردپرس می‌تواند برای آن‌ها مشکلاتی ایجاد کند.

به عنون مثال در سیستم طبقه‌بندی و برچسب زدن وردپرس، اگر محتوایی بیش از حد برچسب زده شود یا در بسیاری از مقوله ها علامت‌گذاری شود، گوگل آن را به عنوان محتوای تکراری نشانه گذاری می‌کند. این موضوع بر رتبه بندی سئو سایت، تأثیر منفی می‌گذارد.

 

۵. شخصی سازی به برنامه نویسی نیاز دارد

برای ایجاد تغییرات خاص در سایت وردپرس، باید دانش برنامه نویسی با زبان های HTML ، CSS و PHP را داشته باشید. اگر می‌خواهید سایت خود را شخصی سازی کنید یا طراحی آن را ارتقا دهید، احتمالا لازم است که چندین خط کد پیچیده بنویسید. اگر یا این زبان ها آشنا باشید، همه چیز راحت است. اما اگر سعی کنید بدون داشتن تخصص، اقدام به نوشتن کد کنید، ممکن است سایت با مشکل جدی مواجه شود.

نکات مهم و مشکلات سفارش طراحی سایت با وردپرس

تشخیص طراح حرفه ای

سخت بودن امکان تشخیص طراح حرفه ای، یکی از معایب طراحی سایت با ورد پرس است. زمانی که شما تصمیم می گیرید وب سایت خود را با وردپرس طراحی کنید و می خواهید با یک طراح سایت کار کنید، با افراد و شرکت‌های زیاد مواجه می شوید که مدعی امکانات فراوان با قیمت های به شدت غیر قابل باور هستند.
انتخاب میان این گزینه‌ها، بسیار سخت و مشکل خواهد بود.  تبعات این تصمیم ممکن است برای آینده کسب و کار ما ریسک داشته باشد و ضربه مهلکی به آن وارد کند، اما در مقابل ممکن است بتواند یک همراه و کمک موثر برای زودتر رسیدن ما به اهدافمان باشد.

انتخاب طراح حرفه ای

در اینجا باید بین پیشنهادات ارائه شده، یک طراح حرفه ای انتخاب کنیم. در واقع باید بتوانیم از یک قالب فروش که ما را در دام خرید ارزان قرار می دهد و ممکن است در آینده ما را از تغییرات، اصلاحات و یا از اضافه کردن امکاناتی که مورد نیاز است، بی بهره سازد، بتوانیم فرد ایده آل خود را انتخاب کنیم.

انتخاب فرد درست کار راحتی نیست و احتیاج به مشاور و انتخاب کاملا هوشمندانه ای دارد.

تعیین امکانات مورد نظر

مورد بعدی بعد از انتخاب طراح، سختی در انتخاب امکانات است. بعد از انتخاب طراح، اکنون با خیل عظیم از امکانات مواجه هستید. می خواهید یک فرم خاص یا یک فروشگاه یا یک سیستم crm داشته باشید. وقتی که وارد قسمت جستجو سایت می شوید، در قسمت افزونه ها می بینید که تعداد این موارد آنقدر زیاد است که انتخاب بین آن‌ها بسیار سخت است.

لزوما مواردی که بالاتر دیده می شوند بهترین نیستند، به دلیل اینکه خیلی از آنها با تبلیغات و دلایل دیگری، بالا دیده می شوند. شما نیز باید برای وب سایت خود ابزاری را به کار گیرید که مناسب باشد و این به هیچ وجه کار آسانی نیست.

وسوسه مالک کسب و کار

مشکل دیگری که ممکن است با آن مواجه شویم وسوسه مالک کسب و کار یا سفارش دهنده وب سایت است. مالک یا صاحب یک کسب و کار برای این‌که امکانات بیش‌تری داشته باشد، حدود ۶۰ -۵۰ -۷۰ افزونه مختلف را انتخاب می کند و به طراح خود سفارش می دهد و توقع امکانات فراوانی را دارد.

واقعیت این است که شما برای رسیدن به موفقیت، به همه این امکانات نیاز ندارید. شاید حتی همه این موارد نیز مورد استفاده قرار نگیرند. هر افزونه جدیدی که به سایت اضافه می شود، مستلزم ورود فشاری بر روی سئو سایت است.

برای شروع کار بهتر است مواردی که در حال حاضر به آن‌ها احتیاج ندارید را کنار بگذارید. البته انتخاب این موارد کار سختی است. هنگامی که شما سایتی را ایجاد می کنید و از همان شروع کار تنوع محصولاتتان زیاد است و دسته بندی متنوعی داشته باشید، قیمت گذاری برای محصولات زیادی انجام شود، سرچ پیشرفته برای محصولات داشته باشید و غیره. اما در صورتی که مشتری شما می خواهد محصول را بخرد، نیازی به این همه پیچیدگی نیست. پس بایستی به این وسوسه غلبه کنید.

پیشنهادات ارائه شده توسط دیگران

نکته آخر این است که بعضی اوقات راه حل‌هایی که گفته می شود و در فروشگاه‌ها و شرکت های دیگری استفاده شده‌اند، باید در مورد پروژه طراحی سایت ما نیز بررسی شود. امکان دارد آن راه حل‌ها مناسب کار ما نباشند. ممکن است کسانی این موارد را به ما توصیه کنند ولی حتما باید آن‌ها را با ویژگی کار خود تطبیق دهیم.

در صورت استفاده از راه حل های دیگران، دیگر سایت طراحی شده، کار شما به نظر نمی رسد و کپی ای از کار دیگران است. در این شرایط مزیت رقابتی خودتان را از دست می دهید. بنابراین به این نکته توجه کنید که مزیت رقابتی شما، شاید آن چیزی نباشد که در راه حل‌های توصیه شده توسط دیگران وجود دارد.

مواردی که بیان شد تعدادی از معایب طراحی سایت با وردپرس بود. امیدواریم که با مطالب بعدی، بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیش‌تر به بخش تماس با ما مراجعه کرده و یا با شماره تماس های ۰۲۱۲۳۰۷۸ تماس حاصل فرمایید.

 

کلمات کلیدی:
پادکست فایل های صوتی, طراحی سایت مدیر سایت ۱۲ام شهریور, ۱۳۹۸

22 پاسخ به “معایب طراحی سایت با وردپرس”

 1. علی کاشمری گفت:

  سلام وقت بخیر، در رابطه با دلایلی که باعث شده وردپرس بیش ترین سهمو تو بازار داشته باشه هم توضیح می دین؟

  • digimarket-2 گفت:

   سلام جناب کاشمری، بله حتما
   دلیل محبوبیت این cms در میان جامعه طراحان بین المللی وبسایت، انواع ماژول‌های پرکاربرد نظیر خدماتی، فروشگاهی، اطلاع‌رسانی ، مارکت پلیس و … برای این هسته به صورت رایگان و غیر رایگان برنامه نویسی شده است. این موضوع باعث شده کسانی که به دنبال تحقق رویایشان در ایجاد یک وبسایت هستند خیلی سریع تر، با اطمینان عملیاتی بیشتر و با هزینه ای کمتر از دیگر هسته‌های برنامه نویسی به این موضوع دست پیدا کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.