مزایا طراحی سایت با وردپرس

مزایا طراحی سایت با وردپرس: در این مقاله در خصوص نکات کلیدی در طراحی سایت با ورد پرس صحبت می‌کنیم. احتمالا با مباحث طراحی سایت با ورد پرس در اینترنت و بخش‌های مختلف آن، آشنا شده‌اید. در ادامه، در این مطلب درباره ویژگی‌ها و مزیت‌های کلیدی که در هنگام طراحی سایت با وردپرس باید به آن‌ها توجه داشت، را بررسی می‌کنیم. سپس در مقالات بعدی ازمعایب آن خواهیم گفت.

ورد پرس چیست؟

وردپرس (WordPress)، ابزاری برای ایجاد سایت است که به صورت رایگان و متن باز به کاربران ارائه می‌شود. وردپرس به زبان PHP نوشته شده و امروزه جزء  آسان‌ترین و قدرتمندترین سیستم مدیریت محتوای وبلاگ و وب سایت (یا CMS) به شمار می‌رود. در حال حاضر تا سال ۲۰۲۰، ۴۵۵ میلیون وب سایت در جهان با این CMS راه اندازی شده‌است. بسیاری از سایت‌های معروف جهان مثل نیویورک تایمز، وبلاگ شرکت موزیلا، اتاق خبر فیسبوک، وبلاگ ناسا، بی بی سی و غیره با وردپرس راه اندازی شده اند.

 

طراحی سایت وردپرس

 

مزایای طراحی سایت با وردپرس

سرعت بالا در اجرا و پیاده سازی

مهم‌ترین ویژگی طراحی سایت با وردپرس، سرعت اجرای آن است. امروزه، برای کسب و کارهایی که می خواهند وارد فضای مجازی شوند، اجرای سریع پروژه‌ها و کسب اهداف تعیین شده در کم‌ترین زمان، اهمیت ویژه‌ای دارد.

در گذشته کسب و کارهای سنتی، در سطح وسیعی وجود داشتند. این کسب و کارها بر اساس سرمایه گذاری، تولید، اجرا و خدمات پس از فروش فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال، کارخانه فولاد ذوب آهن یک مجموعه صنعتی است و پارامترهای کسب و کارش متفاوت از کسب و کاری است که تنها بر پایه حضور در فضای مجازی است.

به فرض مثال، اگر تصمیم بگیرید که یک فروشگاه اینترنتی در حوزه کاری خودتان، در سال جاری راه اندازی کنید و هدف شما رسیدن به موفقیت در طی دو سال آینده باشد، احتمالا بسیاری از ویژگی‌هایی که امروز برای سایت در نظر گرفتید و شاخص‌هایی که شاید در حال حاضر برای شما مزیت رقابتی نسبت به رقبایتان ایجاد کنند، در دو سال آینده مزیت محسوب نشوند. بنابراین در این شرایط سرعت کار اهمیت زیادی دارد.

وردپرس چه قدر می‌تواند سرعت اجرا را افزایش دهد؟

در اجرای کار باید انواع امکانات و ترکیب آن‌ها را با هم داشته باشید و این روند را با سرعت طی کنید. بنابراین باید ابزارهایی را به کار گرفت تا بتوان سرعت اجرا را افزایش داد، هر چند مقداری از کیفیت کار در شروع کم شود.

بیشتر مواقع، بسیاری از ایده‌ها و استارت‌آپ‌ها در میانه راه به دلیل عدم اجرای سریع و به موقع پروژه دچار مشکل شده‌اند. پس اولین و مهم‌ترین ویژگی، داشتن سرعت اجرا است.

به طور مثال یک وب سایت با فرایندی بسیار پیچیده را در نظر بگیرید. اگر قرار باشد از اول به طور کامل برنامه نویسی شود، یک ماه آنالیز شود، سه ماه اجرای آن طول بکشد و سپس یک ماه برای تست آن زمان صرف شود و در نهایت رفع خطا شود، حداقل به چهار ماه همکاری با یک تیم فوق العاده حرفه ای با هزینه زیاد نیاز است. اما شما می‌توانید با استفاده از امکاناتی که ورد پرس در اختیار شما قرار می‌دهد، در یک ماه یا ۴۵ روز، سایت دلخواه خود را طراحی کنید.

این مثال به شما کمک می کند که درک بهتری از زمان بندی پروژه طراحی سایت خود داشته باشید. علاوه بر این هزینه صرف شده به بیش‌تر از یک سوم یا یک چهارم کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه پایین وردپرس

نکته دوم هزینه‌های نگهداری پایین است. سایت‌هایی که با ورد پرس طراحی می‌شوند،هزینه‌های نگهداری ارزان‌تری دارند. زیرا ارایه دهندگان خدمات پس از فروش ورد پرس، سرویس دهندگان هاست ورد پرس و تعداد کسانی که کار با آن را در سطح جهان بلد هستند، بسیار زیاد است. بنابراین برای توسعه وب سایت در آینده مشکلی نخواهید داشت. از طرفی فرایند نگهداری وب سایت به خوبی انجام خواهد شد. این نگهداری می‌تواند شامل افزایش امکانات، پشتیبانی، سرعت، بررسی خطاها و به روز رسانی هسته نرم افزار یا موارد دیگر باشد.

امنیت وب سایت

نکته سوم، داشتن امنیت بیش‌تر است. هنگامی که اسم ورد پرس به میان می‌آید، بسیاری معتقد هستند که امنیت سایت کم‌تر خواهد شد، زیرا  همه افراد از کدهای متن باز (Open Source) اطلاع دارند.

این نظرات تا جایی منطقی است. کدی که اشکال داشته باشد و افرادی هم به آن دسترسی نداشته باشند، احتمالا باگ آن به این سرعت در نمی‌آید. اما نباید فراموش کرد که تعداد زیادی برنامه نویس و شرکت های متعدد بر روی ورد پرس کار فعالیت می‌کنند و هر کدام از آن‌ها بخشی را در این کسب و کار پیش می‌برند، و روزانه برای تمام افزونه‌ها و قالب و هسته نرم افزاری‌، آپدیت‌های امنیتی می‌گذارند.

نگرانی بابت به کارگیری یک تیم حرفه‌ای برای رفع این موضوع و هزینه‌های آن نداشته باشید. حفظ امنیت وب سایت توسط تیم امنیتی وردپرس، امنیت کسب و کار شما را تضمین کرده و در صورت بروز مشکل، مساله را به سرعت و بدون هزینه رفع می‌کند.

سخن آخر

یک شرکت جهت ارائه خدمات پس از فروش، با هزینه کم، در کنار کار خود داشته باشید تا همیشه وب سایتی بدون مشکل داشته باشید. نکته آخر توسعه امکانات با هزینه کم‌تر است. اگر در آینده بخواهید امکانات سایت خود را افزایش دهید، باید در کنار سرعت، امکان توسعه را نیز در اختیار داشته باشید.

اگر قرار باشد ما سریع به مقصد برسیم و بعد از آن هیچ نتیجه‌ای حاصل نشود، این سرعت در رسیدن به نتیجه، هیچ فایده ای ندارد. هدف این است که با سرعت مناسب و اصولی به مقصد برسیم و از مزایای رقابتی در کسب و کار استفاده کنیم. سپس بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم، بازخوردهایی که گرفتیم و امکاناتی که از قبل موجود هستند (از جمله تعداد زیادی برنامه نویس)، با هزینه ای کم به هدف خود دست یابیم.

جهت کسب اطلاعات بیش‌تر به لینک طراحی سایت مراجعه کرده و یا با ما تماس بگیرید

پیشنهاد می‌شود مقالات زیر را مطالعه کنید

معایب طراحی سایت با وردپرس

۷ نکته پیشرفته طراحی سایت

طراحی سایت با وردپرس

انتخاب شرکت مناسب طراحی سایت

کلمات کلیدی:
پادکست فایل های صوتی, طراحی سایت مدیر سایت ۱۴ام شهریور, ۱۳۹۸