pre-loader

طراحی سایت و نکات اصلی آن

موضوع : آشنایی با نکات مهم در طراحی سایت
دسته ها : دسته‌بندی نشده

 

مدت لازم برای مطالعه : ۳۵ دقیقه

 

هدف : در این مقاله، افراد علاقه‌مند به طراحی سایت، با مهم‌ترین نکات و اصول در طراحی سایت آشنا خواهند شد.

 

پادکست :
دنیا به سمت دیجیتال شدن پیش می‌رود و روز به روز به تعداد کسب و کارهایی که در فضای مجازی حضور پیدا می‌کنند افزوده می‌شود. برای حضور در این فضا، بقا و موفقیت نیاز است تا اصول و نکات مهمی را رعایت نمود. اگر قصد طراحی سایت برای کسب و کار خود دارید، این مقاله را حتما دنبال کنید.

رعایت نکات اصولی در طراحی سایت، مانند چیدن ویترین یک فروشگاه است. هرچقدر حرفه‌ای‌تر و زیباتر باشد، مشتریان بیش‌تری را جذب خواهد کرد.

این مقاله نسخه کامل‌تر مقاله ۷ نکته مهم در طراحی سایت است. در صورت نیاز به آشنایی اولیه، می‌توانید ابتدا پیش نیاز این مقاله را مطالعه نمایید:

 

۷ نکته مهم در طراحی سایت

 

 

نکات طراحی سایت

 

نکات طراحی سایت

۱- بررسی اولیه:

قبل از شروع یک پروژه طراحی سایت، باید طبق کسب و کار خود، هدف از طراحی سایت و گروه مخاطبان هدف را تعیین کنید. هر سایتی با توجه به اهداف و مخاطبین هدف خود باید طراحی شود. زیرا درنهایت سایت باید بتواند پاسخ‌گوی نیازهای کاربران باشد.

سایت شخصی با سایت سازمانی و شرکتی از نظر ساختار بسیار متفاوت است و شما در جایگاه یک طراح، باید تمامی این موارد را بررسی کنید. چون اگر بدون تحقیق، بررسی و برنامه‌ریزی کافی قالب را طراحی کرده و پس از آن قالب نتواند پاسخ‌گوی نیازهای کاربر نباشد، در عمل شکست خورده‌اید و باید کار را دوباره از صفر شروع کنید و این موضوع اتلاف هزینه و زمان را در پی خواهد داشت.

۲- رنگ بندی:

گام بعدی در توجه به رنگ بندی قالب است.هر سایتی با توجه به نوع محتوا و هم‌چنین در نظر گرفتن علاقه و سلیقه مشتریان خود یک ترکیب رنگ مشخص را انتخاب می‌کند. برای نمونه سایت‌های خبری و رسمی معمولا از رنگ‌های سنگین و تیره با پس زمینه روشن استفاده می‌کنند. چون محتوای متنی این گونه سایت‌ها از دیگر سایت‌ها بیشتر است، باید از ترکیب رنگ‌هایی استفاده شود که چشم کاربر را خسته نکند.

اما سایت‌های فروشگاهی و خدماتی از رنگ های تند و با کنتراست بالا استفاده می‌کنند، چون هدف این سایت‌ها جذب مشتری و افزایش فروش است. پس باید در انتخاب نوع رنگ قالب، دقت کافی داشته باشید.

برای قالب سایت از ترکیب ۲ تا ۳ رنگ مختلف استفاده کنید. استفاده از رنگ های بیش‌تر، موجب شلوغ شدن قالب خواهد شد.

۳- لوگو:

تمام سایت‌های شخصی و تجاری باید از لوگو برای معرفی نام و برند خود استفاده کنند. لوگو نشانگر هویت و برند شما است. هر چه جذاب‌تر باشد، بیشتر در ذهن کاربر ثبت می‌شود و همواره در ذهن کاربر خواهید ماند. بنابراین حتما از یک لوگو زیبا و حرفه‌ای در قسمت بالای سایت استفاده کنید.

۴ – رنگ متن:

رنگ متن بهتر است که مشکی با پس زمینه سفید باشد. در این صورت کاربر هنگام مطالعه متن دچار خستگی چشم نمی‌شود. استفاده بیش از حد از رنگ‌های تند در محتوای متنی سایت موجب می‌شود کاربران سایت شما را ترک کنند.

می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر مقاله طراحی سایت و انتخاب رنگ ها را مطالعه نمایید.

۵- امنیت کد نویسی:

در هنگام کد نویسی قالب، دقت کافی داشته باشید تا راهی برای نفوذ هکرها نگذارید. بنابراین سعی کنید قبل از طراحی سایت از افراد متخصص کمک گرفته و از آن‌ها بخواهید کدهای سایت شما را از لحاظ نفوذ پذیری بررسی کنند.

۶ – نظم و برنامه ریزی:

طراحی سایت برای شما یک پروژه است در نتیجه برای هر پروژه باید برنامه ریزی داشته باشید. از اولین مرحله یعنی تحقیق و برنامه ریزی تا تحویل پروژه و بخش های بعدی، باید برای تمام مراحل برنامه ریزی کنید و طبق آن پیش بروید. با این روش هیچ مرحله‌ای فراموش نمی‌شود و تا اتمام پروژه، تمام فرآیندها خوبی انجام می‌شوند.

۷ – بخش بندی سایت:

برای زیباتر شدن قالب سایت، صفحات آن را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و در هر بخش نوع خاصی از مطالب را قرار دهید.

به عنوان مثال می‌توانید از ستون‌های کناری برای قرار دادن تبلیغات، لینک دوستان، فرم ثبت نام و … استفاده کنید. در قسمت بالای سایت لوگو و منو‌های سایت را قرار دهید. چیدمان صحیح محتوای سایت دسترسی را برای کاربر آسان‌تر نموده و رضایت او در پی دارد.

۸ – سادگی:

قالب طراحی شده باید ساده ولی کامل باشد. قالب ساده طراحی شده، چشم نواز و  قابل فهم است و در عین حال می‌تواند به بهترین وجه ممکن موضوع را به کاربر منتقل کند. شلوغی بیش از حد سایت کاربر را سردرگم کرده و در او نارضایتی ایجاد می‌کند.

۹ – تکنولوژی:

تا جایی که می‌توانید برای طراحی سایت، از جدیدترین تکنولوژی‌های برنامه نویسی تحت وب مانند: Html 5 ,Jquery ,bootstrap و این دست فریم ورک‌ها استفاده کنید که قابلیت‌های فراوانی در اختیار شما قرار داده و امنیت بیش‌تری دارند.

جهت آشنایی بیش‌تر به مقاله طراحی سایت و زبان‌های برنامه نویسی مراجعه کنید.

۱۰ – خاص بودن:

قالب‌های فراوانی به صورت رایگان وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای طراحی سایت خود استفاده کنید اما به دلیل استفاده فراگیر از این قالب‌ها، ممکن است سایت شما از دید کاربران تکراری باشد. همچنین این قالب‌های رایگان و قفل شکسته که در اینترنت به وفور یافت می‌شوند پر از مشکلات ظاهری و فنی هستند و به روز رسانی و توسعه قالب خود یک چالش است.

۱۱ – تست:

قبل از این‌که از قالب طراحی شده روی سایت استفاده کنید،ابتدا به صورت آفلاین یا روی یک زیر‌دامنه آن را فعال کنید و از دوستان خود بخواهید از سایت استفاده کنند تا قالب عیب یابی شود. در این مرحله مشکلات سایت مشخص شده و رفع می‌گردد. سپس بر روی دامنه اصلی بارگذاری می‌شود.

طراحی سایت

تجربه کاربری (User Experience)

تجربه کاربری (UX)در مورد نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب سایتتان است. به بیانی دیگر، احساس، نگرش و دیدگاهی که کاربران هنگام استفاده از سایت شما دارند، بیانگر تجربه کاربری سایت می باشد.

برای افزایش کیفیت مطالعه کاربران و دسته بندی موضوعات، باید تجربه کاربری را بهبود بخشید تا تعامل کاربران با وب سایت شما بهتر شود. برای مطالعه بیش‌تر در رابطه با این موضوع، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

 

تجربه کاربری در طراحی سایت

محتوا (Content)

۱۲– تعداد صفحات:

در طراحی سایت نیازی نیست که صدها صفحه برای یک سایت ایجاد کنید، بلکه می‌توانید در چند صفحه اصلی سرویس‌ها و کالای خود را معرفی کنید. به این ترتیب مدیریت آن برای شما راحت تر خواهد بود و کاربر سریع‌تر به هدف خود می‌رسد.

۱۳ – صفحه اصلی:

صفحه اصلی سایت، مهم‌ترین بخش سایت است که معرف و بیانگر نوع کسب و کار شما است. این صفحه، اولین صفحه‌ای است که کاربران به آن وارد می‌شوند و اگر درست طراحی نشود، می‌تواند باعث افزایش میزان خروج کاربران از سایت، در نتیجه افزایش نرخ پرش و کاهش ترافیک سایت شما شود. اما اگر به خوبی طراحی شود، می‌تواند بازدیدکننده عادی را به خریدار تبدیل کند. پس باید دقت فراوانی در طراحی صفحه اول سایت داشته باشید.

۱۴ – محتوا، همه چیز است:

اگر برای موفقیت در فضای اینترنت اهداف بلندمدت دارید، باید روی تولید محتوا تمرکز کنید. بین میلیون‌ها سایت اینترنتی فقط یک محتوا خوب و کاربردی است که می‌تواند جایگاهی در نتایج جست و جو داشته باشد. محتوا شامل متن، ویدئو، پادکست، تصاویر و غیره می‌باشد.

بنابراین تولید یک محتوای جذاب و توجه به فرمت و شکل محتوا باعث افزایش سئو سایت و در نتیجه افزایش بازدید سایت توسط کاربران می‌شود. بنابراین به تولید محتوا و کیفیت آن توجه ویژه داشته باشید.

۱۵- اسپم:

اسپم پیامی است که به شکل های مختلف برای کاربرانی که نمی خواهند آن را دریافت کنند، ارسال می‌شود و باعث آزار آن‌ها می شود. پس از از دیگر نکات مهم این است که هرگز افرادی که در خبرنامه سایت شما عضو هستند را با مطالب بی مورد و تبلیغات، اسپم نکنید.

۱۶- تصاویر:

تصاویر قدرت بالایی در انتقال مفاهیم دارند. ارزش یک تصویر بیش‌تر از هزاران کلمه است. در متون طولانی یا تخصصی، انتشار یک تصویر مناسب که به بیان نکات مرتبط می پردازد، از نکات مهم طراحی سایت است که می‌تواند به اندازه صدها خط توضیح در انتقال مفاهیم به کاربران موثر باشد.

۱۷ – ویدئوها:

برای آموزش مطالب یا معرفی محصولات خود از ویدئو استفاده کنید. استفاده از ویدئو سایت شما را جذاب‌تر می کند. همچنین ویدئو نقش بسیار مهمی در افزایش رتبه سایت شما در نتایج گوگل دارد. نتایج نشان داده که اغلب کاربرانی که ویدئو معرفی محصولات را دیده‌اند، آن محصول را خریده‌اند.

بنابراین استفاده از ویدئو تا حد بسیار زیادی نرخ تبدیل کاربران و فروش را افزایش می‌دهد.

۱۸ – به روز رسانی:

یک سایت راکد و بدون فعالیت، هیچ کاربری نخواهد داشت. زیرا کاربر محتوای سایت شما را قدیمی و بی ارزش تلقی خواهد کرد. در نتیجه موجب خروج بیش‌تر کاربران شده و ترافیک ورودی به شدت کاهش می‌یابد. به دنبال این امر سایت شما دیگر جایگاهی در نتایج جستجو ندارد.

بنابراین آپدیت کردن منظم سایت در فواصل زمانی مشخص، از دیگر نکات مهم طراحی سایت است.

۱۹ – وبلاگ:

یکی از نکات مهم در طراحی سایت، داشتن وبلاگ است. داشتن وبلاگ یکی از مهم‌ترین بخش های سایت است که شما می توانید مقالات خود را که حاوی اطلاعات مهمی درباره‌ی محصولات است را در آن قرار دهید.

وبلاگ شما می تواند به یک منبع غنی از اطلاعات تبدیل شود که این امر خود موجب جذب کاربران به سایت شما خواهد شد. همچنین وبلاگ نویسی موجب بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو خواهد شد.

۲۰ – شبکه های اجتماعی:

با گسترش اینترنت، شکل جدید از روابط با کمک شبکه های اجتماعی ایجاد شده است. شبکه های اجتماعی امروزه به یک مکان برای به اشتراک گذاشتن دانش در میان طیف وسیعی از کاربران از اقشار مختلف تبدیل شده است.

با استفاده از شبکه های اجتماعی می توان کاربران زیادی را جذب کرد که این به شما کمک می‌کند محصولات خود را به میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان معرفی کنید.

همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند اطلاعات زیادی از کاربران خود به دست بیاورید. اما مراقب باشید تا اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی را مرتکب نشوید.

۲۱ – هدفمندی:

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت، هدفمندی آن است. بازار هدف آن دسته از مشتریانی هستند که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند. بنابراین اگر شما در سایتتان کالای خاصی ارائه می‌دهید، تنها به دنبال جذب کاربران هدف خود باشید تا نتیجه بهتری بگیرید.

بنابراین از کلید واژه‌هایی استفاده کنید که مرتبط با محصول و بازار هدف شما است تا از طریق بهینه یابی سئو بتوانید به کاربران هدف خود دسترسی یابید.

۲۲ –نگارش و املا:

مراقب باشید در محتوای متنی سایت شما، غلط املایی و گرامر وجود نداشته باشد. فعل، فاعل و مفعول در جای مناسب خود به استفاده شوند. همچنین از علائم نگارشی به درستی استفاده شود. جمله ها و پاراگراف‌ها به لحاظ معنادار بودن در جای مناسب خود به کار روند، تا کاربر هنگام مطالعه محتوای سایت دچار چند فهمی و اشتباه نشود.

۲۳ – برتر بودن:

در دنیای پر رقابت امروز میان سایت های اینترنتی، فقط به بهترین بودن و داشتن رتبه اول در نتایج گوگل فکر کنید. زیرا بیش از نود درصد کاربران تنها به نتایج صفحه اول موتورهای جستجو بسنده می‌کنند،.

بنابراین داشتن رتبه برتر در موتورهای جستجو، موجب هر چه بهتر و بیش‌تر دیده شدن شما می‌شود و این موضوع خود یک مزیت رقابتی به حساب می‌آید.

۲۴ – صفحات فرود:

از دیگر نکات مهم طراحی سایت، طراحی صفحات فرود (Landing page) برای فروش محصولات و خدمات و قرار دادن خلاصه‌ای از امتیازات مثبت محصولات در این بخش می‌باشد.

صفحات فرود معمولا نخستین صفحه‌ای هستند که کاربران هنگام ورود به سایت شما، وارد آن می شوند برای همین از اصطلاح فرود برای این صفحات استفاده شده است.

صفحات فرود با صفحه اصلی سایت تفاوت دارد. این صفحات برای یک هدف خاص طراحی شده اند، به عنوان مثال قرار دادن لیستی از امتیازات محصول و درخواست از کاربر برای کلیک بر روی آن، یک نمونه از صفحه فرود است.

۲۵ – سئو :

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در طراحی سایت، قابل سئو بودن آن قالب است. این مفهوم بدین معناست که قالب برای موتورهای جستجو از نظر کد نویسی بهینه باشد تا بتواند رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب کند.

همچنین قالب شما از نظر رنگ‌بندی، سرعت سایت و واکنش‌گرا بودن سایت و تصاویر آن و استفاده از تگ Alt در تصاویر، برای سئو بهینه شده باشد.

۲۶ – رتبه بندی:

سایت شما باید در نتایج جست و جو رتبه خوبی داشته باشد تا بتوانید میزان فروش بیش‌تری داشته باشید. همه در تلاش هستند تا به صفحه اول نتایج گوگل دست پیدا کنند.

در رتبه بندی گوگل این صفحات سایت و محتوای آن‌ها است که به شما رتبه می‌دهد نه خود سایت.

 

محتوا در طراحی سایت

توسعه (Development)

۲۷ – سیستم مدیریت محتوا:

CMS یا سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) به معنای تولید و مدیریت محتوای وب سایت است.

توسط  CMS ها می‌توان محتوای سایت شامل: متن‌ها، صفحات، فرم‌ها، فروشگاه‌ها، فرآیندها، تصاویر، فایل‌های ویدئویی و در کل هر نوع فایل دیگری را بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، توسعه، ویرایش و مدیریت کرد.

به جای ساعت‌ها برنامه نویسی و طراحی سایت از صفر، می‌توانید از صدها سیستم مدیریت محتوا موجود در اینترنت نظیر: وردپرس، جوملا و غیره، استفاده کنید.

۲۸ – امنیت کاربران:

از مهم‌ترین نکات طراحی سایت است تامین امنیت کاربران می باشد. زمانی که شما قصد فروش کالایی را به کاربران دارید، تامین امنیت در روند خرید و فعالیت کاربران سایت بر عهده شماست.

خرید و فروش آنلاین، نیازمند امنیت بالایی است. سایتی که امن باشد، افراد زیادی به آن مراجعه می کنند و به راحتی به آن اعتماد می کنند و با خیال راحت در آن سرمایه گذاری می نمایند.

از اقداماتی که در زمینه امنیت انجام می‌شود، رمزنگاری بانک‌های اطلاعاتی، رعایت قوانین کشور در زمینه خرید و فروش های آنلاین و غیره می‌باشد.

۲۹ – پاداش:

برای کاربران خود پاداش در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر فرم ثبت نامی در سایت دارید، در مقابل اعتمادی که کاربران به شما کرده‌اند و اطلاعات خود را در اختیار شما گذاشتند، برای آن‌ها پاداشی در نظر بگیرید. مانند کتاب الکترونیکی یا کد تخفیف و غیره.

۳۰ – مطالعه:

سعی کنید همیشه در رابطه با موضوعات مرتبط با سایت خود از منابع مختلف مطالعه کنید و از آخرین اخبار مطلع باشید. این موضوع به خصوص در زمینه تولید محتوا اهمیت فراوانی دارد.

۳۱ – انتقال تجربیات:

در محتوای سایت خود، از تجربیات گذشته بنویسید و کاربران را از آن چه به سختی یاد گرفته‌اید، مطلع سازید. این امر علاوه بر جذاب ساختن محتوا برای کاربران، منجر به ایجاد محتوای منحصر به فرد در سایت شما می‌شود.

۳۲ – برون سپاری:

از دیگر نکات در طراحی سایت، داشتن تخصص و زمان کافی است. اگر تخصص و زمان کافی در اختیار شما نیست، می‌توانید از طریق برون سپاری آن پروژه را به متخصص بسپارید.

برون سپاری به معنای واگذاری برخی فعالیت ها یا فرآیندهای کاری کسب و کار به یک تامین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص می باشد.

۳۳ – رعایت اصول:

رعایت اصول در برنامه نویسی و بخش بندی بخش های مختلف سایت از نکات مهم در نکات طراحی سایت است.

بخش بندی سایت می‌تواند تجربه کاربری را بهبود دهد و این امر خود موجب افزایش رضایت کاربران از سایت شما، کاهش نرخ پرش و بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شود.

۳۴ – سرعت سایت:

داشتن سرعت مناسب هنگام بارگذاری صفحات سایت از نکات مهم در طراحی سایت است. امروزه متخصصین بهینه‌سازی سایت، بر این نکته تاکید دارند که افزایش سرعت سایت، یکی از مهم‌ترین عوامل در بهبود رتبه سئو و رنکینگ سایت است.

شما می‌توانید با خرید هاست مناسب و همچنین استفاده از یک سرویس CDN یا شبکه توزیع محتوا، تا حد زیادی سرعت سایت را افزایش دهید.

۳۵ –  تصاویر مرتبط:

استفاده از تصاویر مرتبط با موضوع سایت، از نکات مهم در طراحی سایت است. سعی کنید از عکس های مرتبط با موضوع استفاده کنید. تصاویر، سایت شما را برای کاربران جذاب می‌سازند و رتبه شما را در موتورهای جستجو بهبود می‌دهند.

 ۳۶ – متن بیش از حد:

اگر مقالات شما طولانی هستند سعی کنید آن‌ها را به چند بخش تقسیم کنید و با پاراگراف بندی و استفاده از تگ های H1 ،H2، مطالب مهم را مشخص کنید. استفاده از این تگ ها موجب بهبود سئو سایت می شوند.

۳۷ – کدهای اضافی:

از دیگر نکات طراحی سایت، حذف برخی کدهای زیباسازی است که در سایت استفاده می‌شود. مانند: خوش‌آمد‌گویی هنگام ورود کاربر، پرسیدن سن و تاریخ تولد، خداحافظی هنگام خروج کاربر و غیره، این گونه کدها دیگر منسوخ شده‌اند و بهتر است از سایت حذف شوند.

۳۸ – فوتر سایت:

بخش انتهایی سایت که به آن فوتر گفته می‌شود محل خوبی برای قرار دادن لینک دوستان و همچنین لینک بخش‌های اصلی سایت است.

همچنین می‌توانید لینک تماس با ما، نقشه سایت، حق کپی رایت و غیره را در این بخش قرار دهید. استفاده درست از این بخش می‌تواند موجب بهبود سئو سایت شود.

این موضوع یکی از نکات طراحی سایت است که باید به آن توجه کافی داشت.

 

توسعه در طراحی سایت

 

آینده سایت (Future)

۳۹- رفع مشکلات:

از کاربرهای سایت بخواهید که اگر در سایت با مشکلی مواجه شدند، آن را به شما گزارش دهند تا بتوانید هر چه سریع‌تر آن مشکل را برطرف سازید.

این امر باعث می‌شود فرایند عیب‌یابی سایت سریع‌تر انجام شود. به خصوص در مواردی که مطالب و بخش‌های زیادی در سایت خود دارید.

۴۰ – آنالیز رقبا 

از نکات مهم طراحی سایت که می توان به آن اشاره کرد، تجزیه و تحلیل سایت رقباست. سایت های همکار خود را بررسی کنید و از نقاط قوت آن‌ها برای بهبود سایت خود استفاده کنید.

همچنین بررسی سایت‌های مشابه به شما برای خلق ایده‌های تازه و بهبود محصولات و خدمات کمک می‌کند

۴۱ – راهنما باشید:

در دنیای پر رقابت امروز، تنها سایت‌هایی موفق هستند که با دادن اطلاعات جامع و کاربردی به کاربران بتوانند رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب کنند.

امروزه کاربران در دنیای اینترنت تشنه اطلاعات تازه هستند. با غنی‌سازی محتوای سایت با اطلاعات منحصر به فرد و جدید، رتبه خوبی در نتایج گوکل کسب می‌کنید و دیده می‌شوید.

۴۲ – فعال باشید:

یکی از نکات طراحی سایت که باید همیشه به آن توجه کرد، فعال بودن است. یکی از معیارهایی که موتورهای جستجو به خصوص گوگل به آن توجه می کند به روز‌‌ رسانی دوره ای سایت است.

مهم نیست که چقدر از سایت های رقیب عقب هستید. با سعی و تلاش می‌توانید با به روز رسانی محتوا و صفحات سایت خود، در زمان کوتاهی جایگاه خود را در میان آن‌ها پیدا کنید.

۴۳ – همگام سازی :

از دیگر نکات طراحی سایت که باید به آن دقت کنید این است که سایت شما قابلیت گسترش داشته باشد و بتواند با تکنولوژی های آینده تطبیق پذیری پیدا کند.

آینده طراحی سایت

 

نبایدها در طراحی سایت

۴۴ – فلش:

استفاده از فلش در طراحی سایت و زیباسازی آن بسیار موثر است. اما نباید در این کار زیاده روی کرد. چون باعث کند شدن سایت و سنگینی صفحات می‌شود.

۴۵ – پاپ ـ آپ:

هیچ کس به این پنجره های مزاحم علاقه ای ندارد. بنابراین بهتر است از پاپ ـ آپ در هیچ کدام از بخش‌های سایت استفاده نکنید.

۴۶ – پخش اتوماتیک:

اگر در سایت خود از فیلم و صدا استفاده می‌کنید، حتما برای آن دکمه پخش و توقف قرار دهید و قابلیت پخش اتوماتیک را از روی آن حذف کنید.

۴۷ – تبلیغات:

همه سایت‌ها برای بقا و کسب درآمد از تبلیغات در سایت استفاده می‌کنند. بنابراین در استفاده از تبلیغات تعادل را حفظ کنید. با تبلیغ بیش از حد باعث آزاد کاربران نشوید.‌

۴۸ – اسلاید شو:

یک بخش دیگر از نکات طراحی سایت ایجاد اسلاید شو است. با کمک اسلاید شو می‌توانید مطالب مهم و اصلی سایت را به کاربران نمایش دهید. اما دقت کنید که این اسلاید شو‌ها در طراحی سایت زمانبندی مناسبی داشته باشد که برای کاربر قابل دیدن باشد و کاربر بتواند در صورت نیاز روی آن کلیک کند.

۴۹- تکنولوژی های منسوخ:

اگر زمان زیادی است که از طراحی سایت شما گذشته و سایت قدیمی شده است. بهتر است به فکر طراحی سایت و یک قالب نو باشید و از تکنولوژی های جدید برنامه نویسی تحت وب در آن استفاده کنید.

۵۰ – تصاویر متحرک:

استفاده از تصاویر متحرک یا Gif سال‌ها پیش در طراحی سایت مرسوم بود. اما این تصاویر متحرک گیج کننده اند، بنابراین دیگر جایگاهی در طراحی سایت ندارد. بنابراین بهتر است زیاد از این تصاویر در سایت استفاده نکنید.

۵۱ – زیرخط:

استفاده از زیرخط هم باید به اندازه لازم باشد. کلمات مهم و لینک‌ها را زیرخط دار کنید. نیازی نیست کل متن به صورت زیرخط دار باشد چون باعث اذیت شدن کاربر و ناخوانایی متن می‌شود.

 

نبایدها در طراحی سایت

 

جهت راحتی شما، نکات مطرح شده در این مقاله به صورت اینفوگرافیک تهیه گردیده است. برای مشاهده اینفوگرافیک کامل مقاله نکات طراحی سایت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

اینفوگرافیک طراحی سایت و نکات اصلی آن

 

 

مطالبی که در این مقاله مطالعه کردید از مهم‌ترین نکات در طراحی سایت هستند که برای داشتن یک سایت بی نقض و برنامه ریزی شده، باید رعایت کنید و کمک می‌کند سایت شما در زمان کوتاهی به موفقیت برسد.

چنان‌چه نیاز به خدمات طراحی سایت دارید، برای کسب اطلاعات بیش‌تر و یا مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید.

 

 

 

صفر تا صد راه اندازی سایت و طراحی سایت

سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت بپرسید

استفاده از تصویر در طراحی سایت

۷ نکته مهم در طراحی سایت

طراحی سایت و انتخاب رنگ ها

استفاده از جاوا در طراحی سایت

قیمت طراحی سایت

 

جهت آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات فراکارانت مشاهده صفحات زیر توصیه شده است…

 

مقایسه پلان های هاست

 

مقایسه پلان های طراحی سایت

 

مقایسه پلان های پشتیبانی

 

مقایسه پلان های بسته خدمات امنیت SSL

 

نمونه کارهای طراحی سایت

 

محتوا نمایش

28 پاسخ به “طراحی سایت و نکات اصلی آن”

 1. شیدا جعفریان گفت:

  سلام روز بخیر شما طراحی لوگو هم انجام می دین برای سایت؟

 2. حمید عابدیان گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  بسیار عالی بود مخصوصا بیان نکات به صورت دسته بندی شده
  استفاده کردیم
  ممنون

 3. عارف پزشکیان گفت:

  این مطلب بسیار خوب و عالی بود. ممنون از شما

 4. فرازمند47 گفت:

  سلام خسته نباشید، می تونم بعد از خرید هاستینگ، اونو بعدا ارتقا بدم؟

 5. کمیل رزاقی گفت:

  شما چند بار تو مقالاتتون به مشتریان هدف اشاره کردین، بیشتر در این رابطه توضیح بدین. سپاس

  • digimarket-2 گفت:

   به طور خلاصه مشتریان هدف، آن دسته از مشتریانی هستند که می خواهید محصول خودتان را به آن ها بفروشید.
   به عنوان مثال مشتریان هدف محصولات آرایشی، بانوان جوان هستند.

 6. alidoosti583 گفت:

  مطالبتون بسیار عالی بود. تقریبا همه نکاتی که در طراحی سایت لازمه بهش توجه بشه و بیان کردین. تشکر می کنم

 7. iisa-rasul گفت:

  در مورد صفحات فرود یک توضیح می دین که به چه نوع صفحاتی می گن؟ ممنون می شم

  • digimarket-2 گفت:

   صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) به صفحاتی گفته می‌شود که دروازه‌ ورود بازدیدکننده به ‌سایت هستند و یکی از ضروری‌ترین ابزارها در بازاریابی اینترنتی است.

 8. علی حیدری گفت:

  این مطلب یکی از کامل ترین مطالبی هست که در زمینه طراحی سایت نوشته شده. استفاده کردیم. با تشکر از شما

 9. yasin.ch45 گفت:

  شما خدمات دیجیتال مارکتینگ هم انجام میدین؟

 10. s-soheili گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود..ممنون از شما

 11. رسول حمدی گفت:

  سلام،نکات خوبی بود
  آیا برای اجرای سایت بعد از طراحی براساس وردپرس لازمه که نرم افزار خاصی رو در سیستمم نصب کنم؟

  • digimarket-2 گفت:

   سپاس از لطفتان جناب حمدی عزیز
   خیر نیاز نیست. شما می توانید از طریق مرورگر خودتان وارد پنل مدیریت سایتتون بشین.

 12. شهبازی گفت:

  سلام، شما در طراحی سایت، خدمات تولید محتوا هم ارائه می‌دهید؟

  • digimarket-2 گفت:

   سلام جناب شهبازی عزیز
   بله، خدمات تولید محتوا در شرکت فراکارنت به مشتریان عزیز ارائه می شود. در صورت تمایل به استفاده از خدمات ما با شماره ۲۳۰۸۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

 13. abdi گفت:

  مقاله خوب و جامعی بود
  سایت واکنش گرا به چه معناست؟

  • digimarket-2 گفت:

   جناب عبدی عزیز، سایت واکنش گرا روشی است که صفحات وب متناسب با نوع دستگاه کاربر (گوشی تلفن هوشمند،آی پد ، لب تاپ ، انواع مانیتور) واکنش نشان داده و محتوای سایت خود را بر مبنای اندازه صفحه نمایش کاربر نمایش می دهند.

 14. s.sayeh گفت:

  به نکات بسیار خوبی اشاره کردید. آیا شما مشاوره رایگان هم در این زمینه ارائه می‌دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

design-group ۱۶ام دی, ۱۳۹۴


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو