ثبت نام | ورود
پشتیبانی | مشاوره | تماس با ما | ۲۳۰۸۷ ۲۱ (۹۸+)

طراحی سایت و انتخاب رنگها

امروز قصد داریم در مورد اهمیت انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت بنویسم و اینکه چطور میتوان یک ترکیب رنگ مناسب برای طراحی سایت کاربر پسند انتخاب کرد. انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت بخش اولیه ولی بسیار مهم در طراحی سایت است و باید دقت فراوانی در انتخاب آنها بکنید زیرا یک سایت با رنگبندی مناسب میتواند باعث جذب کاربر و ماندگاری او در سایت شود.

در صورتی که انتخاب یک رنگبندی نامناسب با کنتراست بالا باعث میشود تا کاربر از دیدن صفحه شما خسته شود و سریعا سایت را ترک کند.

 

رنگ مناسب برای طراحی سایت

ترکیب رنگ و انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت

یکی از عواملی که باعث افزایش نرخ پرش سایت و خروج سریع کاربران میشود انتخاب و استفاده نادرست از رنگ ها در بخشهای مختلف سایت است. پس متوجه شدید که انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت تا چه اندازه در طراحی وب سایت و رضایت کاربر موثر است.

کنتراست :

سایتی که بصورت استاتیک طراحی شده و کاربر فقط برای خواندن متن وارد آن میشود باید از رنگ بندی روشن استفاده کند . یعنی پس زمینه روشن با متن مشکلی که به راحتی قابل خواندن باشد و در مطالعه مقالات طولانی باعث خستگی چشم کاربر نشود.

و سایتی که کالا و خدماتی به کاربر میفروشد باید از رنگبندی شاد و پر انرژی استفاده کند و دکمه های خرید یا بخشهایی که میخواهد مورد توجه کاربر قرار بگیرد را به رنگهای تند مشخص کند.

کنتراست رنگها بسیار مهم است . اگر میخواهید کاربر مقالات شما را تا انتها بخواند هرگز از کنتراست بالا در متن خود استفاده نکنید.

 

تصویر زیر را مشاهده کنید :

کنتراست رنگ

 

همانطور که میبینید رنگبندی های مختلفی برای نمایش متن انتخاب شده و بهترین ترکیب همان مورد اول یعنی استفاده از پس زمینه سفید و متن مشکلی است. و در سایر موارد که کنتراست رنگ ها بالا میرود به همان مقدار از خوانایی متن کم میشود.

طراوت :

اگر طراحی سایت شما طراوت و شادابی داشته باشد مطمئن باشید که همان حس به کاربر شما منتقل میشود. بله درست متوجه شدید سایت ها هم میتوانند حس درونی خود ا به انسان منتقل کنند. اگر سایت شما غمگین و تیره باشد مطمئنا هر شخصی که وارد سایت شما بشود غمگین خواهد شد و اگر سایت شاداب و پر انرژی دارید همان انرژی به کاربر هم منتقل میشود. معمولا در طراحی سایت ورزشی، موزیک و فروشگاهی اصل پر انرژی بودن و انتقال حس خوب به کاربر رعایت میشود. تصویر زیر را ببینید :

 

 

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت

 

 

این تصویر صفحه اصلی سایت خبری است که با یک نوار قرمز در بالا و ترکیب اصلی سفید,قرمز و مشکلی باعث ایجاد انگیزه برای مطالعه خبرها میشود.

چگونگی انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای طراحی سایت :

برای افراد مبتدی و افراد حرفه ای که طراحی سایت انجام میدهند یا مدیر یک سایت هستند و میخواهند رنگبندی سایت خود را تغییر دهند روشهای مختلفی برای انتخاب رنگ مناسب وجود دارد که در ادامه بعضی از آنها را توضیح میدهم.

 

الگوی مثلث:

 

رنگ مناسب برای طراحی سایت

 

همانطور که در شکل میبینید ترکیب رنگهای اصلی در این الگو مشخص شده و یک مثلث در میان آن وجود دارد که هر ضلع مثلث یک رنگ را نمایش میدهد و با چرخاندن مثلث می توانید سه رنگ اصلی برای طراحی سایت خود را پیدا کنید.

 

برای استفاده از این الگو :

  1. دایره رنگها را در نظر بگیرید و رنگ اصلی سایت را انتخاب کنید
  2. با توجه به رنگ اصلی یک مثلث روی دایره رنگها بکشید
  3. سه رنگی که در ضلع های مثلث قرار میگیرد به عنوان رنگهای اصلی شما هستند.

 

الگوی ژاپنی :

 

رنگ مناسب برای طراحی سایت

 

در این الگو هم مانند الگوی مثلث باید ابتدا رنگ اصلی مورد نظر برای طراحی سایت خود را انتخاب کنید و بعد با یک خط مستقیم به سمت دیگر دایره بروید تا رنگ بعدی مشخص شود و بعد از انتخاب شدن رنگها در طراحی سایت خود از آن استفاده کنید.

 

الگوی ساعت :

 

رنگ مناسب برای طراحی سایت

 

در الگوی ساعت بر خلاف دو الگوی قبلی که رنگ های متضاد انتخاب میشد با یک ترفند ساده میتوانید رنگ های هم خانواده را پیدا کرد. برای پیدا کردن رنگها با الگوی ساعت باید :

  1. ابتدا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  2. رنگهای قبلی و بعدی از رنگ انتخاب شما به عنوان رنگهای مکمل انتخاب میشوند.

 

با استفاده از این سه الگو میتوانید خیلی راحت رنگ های هماهنگ برای طراحی سایت را انتخاب کنید. با کمی تمرین و مشاهده سایت های معروف و دقت در سیستم رنگبندی آنها میتوانید ایده های جدیدی کسب کنید. در مقاله طراحی سایت و نکات اصلی آن میتوانید اطلاعات جامعی در مورد سایت نکات لازم که باید حتما در طراحی وب سایت رعایت کنید را مطالعه کنید.

 

بخش طراحی سایت گروه فراکارانت آمادگی دارد طراحی سایت شما را با استفاده از تیم حرفه ای و آخرین تکنولوژی برنامه نویسی تحت وب طراحی و اجرا کند . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از صفحه طراحی سایت بازدید کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید.

 

 

صفر تا صد راه اندازی سایت و طراحی وب سایت

۷ نکته مهم در طراحی وب سایت

استفاده از تصویر در طراحی وب سایت

سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت بپرسید

طراحی وب سایت و نکات اصلی آن

قیمت طراحی وب سایت

پروژه طراحی وب سایت و مراحل آن

چرا طراحی وب سایت ما شکست می خورد؟

نقش فرمها در طراحی وب سایت

کنترل کیفیت در طراحی وب سایت

طراحی سایت و اصول آن برای بهتر بودن

اهمیت طراحی سایت در شبکه های اجتماعی

طراحی وب سایت و تاثیرات منفی خرید لینک

نقش طراحی وب سایت در سئو و رنکینگ

فاکتورهای مهم بهینه سازی سایت

استفاده از جاوا اسکریپت در طراحی سایت و زیباسازی آن

 

 

جهت آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات فراکارانت مشاهده صفحات زیر توصیه شده است…
مقایسه پلان های هاست
مقایسه پلان های طراحی سایت
مقایسه پلان های پشتیبانی
مقایسه پلان های بسته خدمات امنیت SSL
نمونه کارهای طراحی سایت

 

 

کلمات کلیدی:
طراحی سایت مدیر سایت ۱۲ام بهمن, ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.