طراحی سایت 2 تا 24 هفته

 

تحقیق و برنامه ریزی

دامنه و منابع مورد نیاز

طراحی سایت

محتوای سایت

تست اولیه

رونمایی از سایت

تحقیق و توسعه

سفارش طراحی سایت (۲ تا ۲۴ هفته)

 

در این مرحله انتخاب مناسب‌ترین شرکت طراحی سایت، اولین گام برای دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز است. اگر شما عبارات کلیدی مرتبط با طراحی سایت را در گوگل سرچ کنید، با صدها وب سایت روبه رو خواهید شد که ادعای دارا بودن توانایی اجرای پروژه با بهترین قیمت را دارند. از این رو انتخاب صحیح شرکت طراحی سایت بسیار سخت می‌گردد. برای اطلاع از نحوه صحیح انتخاب شرکت طراحی سایت، به مقاله انتخاب شرکت طراحی سایت مراجعه نمایید.

نکات مهم در عقد قرارداد با شرکت طراحی سایت

پس از آن ‌که شرکت طراحی سایت مناسب را برای انجام پروژه انتخاب نمودید، باید کلیه خواسته‌های خود را به طور دقیق در قرارداد به همراه پیوست‌های آن مشخص نمایید. نگارش کلیه خواسته‌ها و حدود آن‌ها، در مرحله اول امری زمان بر و وقت گیر است. در نتیجه بسیاری از کارفرمایان برای صرفه جویی در زمان، این مرحله را انجام نداده و تنها به بیان چند خط کوتاه در خصوص ویژگی‌های کلی طراحی سایت مورد نظر بسنده می‌کنند. انجام ناقص این بخش در واقع پایه و اساس پروژه را متزلزل کرده و شرایطی را فراهم می‌آورد که در صورت بی‌تجربگی شرکت طراحی سایت، امکانات و فرآیندهای سایت به صورت بهینه انتخاب نشوند. درنهایت با سایتی رو به رو خواهید شد که بسیاری از امکانات آن مورد نیاز شما نیست و بالعکس موارد مورد نیاز در سایت وجود ندارد. از این رو در نظر گرفتن استراتژی سازمان در تهیه RFP (درخواست پروپوزال) بسیار ضروری است.

اهمیت تهیه پروپوزال (RFP) قبل از سفارش طراحی سایت

پروپوزال یا به اصطلاح Request for proposal یا RFP به معنای پیشنهاد، طرح اولیه و نقشه کلی هر پروژه‌ای است. بهتر است قبل از انجام هر کاری ابتدا نقشه راه و طرح کلی آن آماده شود. بنابراین تهیه پروپوزال قبل از سفارش طراحی سایت امر بسیار مهمی به شمار می‌رود.

اما اگر شما دارای سازمانی بزرگ نیستید یا توان هزینه کردن برای بخش‌های مشاوره‌ای و فازهای مطالعاتی قبل از سفارش طراحی سایت را ندارید، حداقل می توانید کلیه بخش‌های وب سایت را تعریف کرده، و خواسته‌های خود را در هر یک از بخش‌ها به صورت حداقل و حداکثر تعریف نمایید. قطعا مشخص کردن خواسته‌ها برای انجام یک پروژه مشخص، منجر به کاهش هزینه‌های شما خواهد شد.

یک شرکت طراحی سایت در صورت عدم وجود RFP یا فهرست دقیق خواسته‌های شما مجبور است با در نظرگیری ضرایب بالاسری بزرگتر ریسک خود را هنگام قیمت دادن کاهش دهد. این امر موجب می‌شود امکاناتی برای شما تعریف شود که عملا به آن‌ها احتیاجی ندارید و این موضوع هزینه‌ها را افزایش خواهد داد.

طراحی سایت

پس از عقد قرارداد هنگام سفارش طراحی سایت، پروژه به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود…

 • بخش طراحی قالب و گرافیک عمومی سایت

 • راه اندازی یا برنامه نویسی برای هسته مرکزی پروژه طراحی سایت

 • به کارگیری یا تولید افزونه‌های مناسب جهت ایجاد پروژه طراحی سایت

 • تولید محتوای اولیه مورد نیاز جهت درج در وب سایت (این بخش عمدتا توسط کارفرمایان می‌بایست انجام گیرد.)

 • بررسی و بهینه سازی تجربه کاربری یا UX، در پروژه سفارش طراحی سایت مورد نظر، با رعایت استانداردهای بهبود تجربه‌ی کاربری(UX)

 • تست عملکرد کلیه بخش‌های سایت

 • کنترل املایی و غلط گیری محتوای سایت

 • بارگذاری اولیه

 • آموزش و یادگیری روش‌های صحیح درج محتوای جدید توسط راهبر سایت

 • به کارگیری نیروی متخصص یا پیمانکار برای پشتیبانی لازم (عموما انتخاب سنجیده‌تر همان شرکت پیمانکار طراحی سایت است‌)

 • تحقیق و توسعه در راستای بهبود فرآیندها، محتوا و عملکرد وب سایت

برای اطلاع از دیگر گام‌های صفر تا صد طراحی سایت، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روابط عمومی 5 مرداد 1401


whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست