محتوای سایت

 

تحقیق و برنامه ریزی

دامنه و منابع مورد نیاز

طراحی سایت

محتوای سایت

تست اولیه

رونمایی از سایت

تحقیق و توسعه

تولید محتوای سایت (1 تا 15 هفته)

یک بخش مهم و ضروری پس از طراحی سایت، تهیه و تولید محتوای جذاب و بارگذاری آن در سایت است. هرچه شما به زیبایی ظاهری سایت اهمیت بدهید اما از نظر محتوا ضعیف باشید، در عمل شکست می‌خورید. زیرا در عمل محتوای سایت است که علاوه بر جذب کاربر، موجب ماندگاری آن‌ها در سایت می‌شود.

نکته بسیار مهم در تولید محتوای سایت آن است که باید با برنامه باید پیش روید. یعنی بدانید اهداف و استراتژی‌های کسب و اکر شما چیست، مشتریان شما چه نیازها و علایقی دارند، شما چگونه می‌توانید با تولید محتوا نیاز آن‌ها را در سایت خود برطرف سازید. سپس با پاسخ به سوالات، یک استراتژی محتوا تهیه کرده و به تولید محتوا بپردازید.

در این راستا استفاده از پتانسیل بالای شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند به صورت رایگان کالا و خدمات خود را به میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان معرفی کرده و به سمت سایت خود جذب کنید. اما باید بدانید کدام شبکه اجتماعی مناسب کسب و کار شما است و  اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی را انجام ندهید.

 

 

محتوای سایت

تولید محتوای سایت چه ویژگی‌های باید داشته باشد؟

  • مطالبی که منتشر می‎‌کنید باید حداقل 300 کلمه باشد.
  • به طور کل تولید محتوا با توجه نوع مخاطب و علایق آن‌ها و نوع موضوع متفاوت است. ممکن است نیاز کاربر شما در یک موضوع خاص با محتوای کوتاه رفع شود و در موضوع دیگری با محتوای بلند.
  • یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی برای تولید محتوای سایت خود در نظر بگیرید و در پاراگراف اول و آخر حتما از آن استفاده کنید و در میان متن هم چند بار آن را تکرار کنید. گرچه تکرار غیرطبیعی این کلمه به سادگی توسط گوگل به عنوان spam شناسایی شده و ارزش محتوا را به شدت کاهش خواهد داد.
  • متون طولانی را پاراگراف بندی کنید و کلمات مهم را بصورت پر رنگ یا زیرخط دار نمایش دهید.
  • کلمات کلیدی خود را با تگ H1 تا H3 در متن مشخص کنید.
  • حتما از یک تصویر مرتبط با متن در محتوای خود استفاده کنید و در تگ alt تصویر از کلمه کلیدی استفاده کنید. موتورهای جست و جو نمی‌توانند تصویر را ببینند اما از روی تگ alt تشخیص می‌دهند آن تصویر چه موضوعی دارد.
  • به طور کل سعی کنید به غیر از محتوای متنی، حتما از تصویر، پادکست و ویدئو نیز استفاده کنید. با این کار اثرگذاری بیشتری در کاربر ایجاد می‌کنید. رعایت این اصول باعث می‌شود که کاربران ورودی بیشترین رضایت را از محتوای شما داشته باشند و نتیجه آن کاهش نرخ پرش سایت و بهبود رتبه در نتایج جست و جو گوگل است.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های تولید محتوای جذاب، مقاله بسته تولید محتوای اوریجینال را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روابط عمومی 5 مرداد 1401


whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست