ثبت نام | ورود

گواهینامه امنیتی (SSL) چیست؟

اطلاعاتی که برای نمایش سایت روی بستر اینترنت، بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده منتقل می شوند با آدرس HTTP نمایش داده می شوند. اطلاعاتی که با پروتکل  HTTP انتقال پیدا می کنند متن ساده هستند که به صورت عادی و بدون رمز گذاری می‌باشند. بنابراین برای ایجاد امنیت و کدگذاری کردن اطلاعات باید از پروتکل امنیتی HTTPS استفاده کرد.

برای داشتن این امنیت باید یک SSL خریداری شود. با تهیه بسته خدمات امنیت، نوار بالا در مرورگر سبز رنگ می‌شود و در ابتدای آدرس سایت //:https قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که این گواهی توسط هاستینگ بر روی دامنه قرار داده می‌شود.

SSL پروتکلی برای مکاتبات امن بین یک مبدا و مقصد در محیط اینترنت است. استفاده از گواهی‌نامه‌های امنیتی امروزه به امری واجب بدل شده است.

 

 

 

مزایای داشتن گواهینامه امنیتی (SSL)

  • سئو

گوگل برای وب سایت‌های دارای SSL ارزش بیش‌تری در نتایج جست و جو قائل است، بنابراین رتبه بهتری به این گونه سایت‌ها می دهد.

  • اعتماد مشتریان

از سوی دیگر اعتبار سایت‌های دارای SSL که به جای پروتکل HTTP با پروتکل HTTPS صدا می‌شوند، نزد مشاهده‌کنندگان و مشتریان وب سایت نیز به مراتب بیش‌تر خواهد بود که این امر موجب جذب تعداد بیش‌تری از مشتریان می‌گردد.

  • استفاده از درگاه بانک

در صورتی که قرار است درگاه پرداخت الکترونیک را برای سایت خود قرار دهید حرکت به سوی HTTPS از ملزومات می‌باشد. همچنین این امر پیش نیاز دریافت اینماد به منظور قرار گرفتن درگاه پرداخت بانکی می‌باشد.

  • گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد، داشتن گواهینامه SSL ضروری می‌باشد. دریافت نماد اعتبار الکترونیکی به منظور اعتبار دهی به وب سایت بسیار مهم است. اینماد امروزه به یک علامت شناخته شده در زیرساخت سایت‌های فروشگاه اینترنتی تبدیل شده است. همچنین دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، مشروط به داشتن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) می‌باشد.

بنابراین برای این‌که سایت شما هم از نظر سئو و هم از نظر امنیت ارتقا پیدا کند، استفاده از SSL را به شما توصیه می‌کنیم.

جهت مشاهده پلن های خرید SSL، به مطلب مقایسه پلان‌های خدمات امنیت خرید مراجعه کنید.

 

 

 

مطالعه مقالات زیر را به شما توصیه می کنیم:

نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)، چیست؟

آنالیز وب سایت همراه ارائه برنامه سئو

انواع روش های پرداخت در فروشگاه آنلاین

کلمات کلیدی:
اخبار و اطلاعیه های عمومی نویسنده ۲۸ام اسفند, ۱۳۹۸