سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت بپرسید

موضوع : اطلاعاتی که قبل از سفارش طراحی سایت باید از شرکت طراحی سایت پرسید
دسته ها : [php_everywhere]

 

مدت لازم برای مطالعه : ۱۳ دقیقه

 

هدف : با مطالعه این مطلب سفارش دهنده طراحی سایت، با سوال‌هایی که قبل از طراحی سایت باید از شرکت طراحی سایت بپرسد، آشنا می‌شود.
پادکست :

 

 

شما به عنوان مشتری حق دارید بدانید که آیا سایت شما باید استاتیک باشد یا دینامیک، سیستم مدیریت محتوا مناسب برای شما چیست، هزینه به چه صورت است و چگونه می‌توانید آن را پرداخت کنید، رنگ بندی سایت شما باید چگونه باشد و سوالاتی از این دست. در این مقاله هفت مورد از مهم‌ترین سوالات که حتما قبل از شروع پروژه باید از شرکت طراحی سایت و خود بپرسید را بیان کرده‌ایم.

 

مهم‌ترین سوال‌هایی که ازشرکت طراحی سایت باید پرسید

۱-  قیمت طراحی سایت چگونه است؟

بخش مهمی از یک پروژه طراحی سایت قیمت تمام شده آن است. یک شرکت معتبر جزییات قیمت نهایی پروژه را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما می‌گوید اضافه کردن هر بخش جدید به پروژه چه میزان به هزینه‌های شما اضافه خواهد کرد. همچنین قبل از شروع پروژه باید بدانید که :

 • روش پرداخت هزینه نهایی پروژه چگونه است؟
 • آیا پرداخت‌ها فقط به صورت نقدی است یا پرداخت شرایطی و قسطی هم امکان‌پذیر است؟
 • چه میزان از هزینه باید به عنوان پیش پرداخت داده شود؟
 • در صورت تسویه نقدی، شرکت طراحی سایت به شما چه میزان تخفیف خواهد داد؟
 • برای پرداخت شرایطی و قسطی تا چند ماه و با چه شرایطی با شما قرارداد بسته می‌شود؟

این‌ مباحث در بخش مالی طراحی سایت بسیار حائز اهمیت است. از سویی قیمت‌های پیشنهاد شده به مشتریان هم بسیار متغییر است. در واقع با توجه به امکانات، عملکرد و کیفیت طراحی سایت قیمت‌ها می‌تواند در محدوده متفاوتی قرار گیرد. توجه کنید کیفیت هیچ موقع با ارزانی به دست نمی‌آید. اگر محصول درجه یک و با کیفیت می‌خواهید تا تمامی نیازهای شما را برآوده سازد باید هزینه آن را بپردازید. بین کیفیت و قیمت همواره رابطه مستقیم بر قرار است.

۲- امکان مشاهده نمونه کار وجود دارد؟

بخش مهمی که به شما کمک می‌کند تا در مورد یک شرکت طراحی سایت قضاوت کنید و از کیفیت کار آن‌ها مطمئن شوید، مشاهده نمونه کارهای گذشته آن شرکت برای افراد و کسب و کارهای مختلف است.

هر شرکت طراحی سایت با توجه به میزان سابقه عملی خود چندین پروژه انجام شده دارد. پس این حق شما است که قبل از سفارش درخواست مشاهده نمونه کارها را داشته باشید. با این روش می‌توانید به سطح کیفی پروژه‌های قبلی شرکت طراحی سایت پی ببرید.

 

  نمونه کارهای طراحی سایت فراکارانت

 

۳- از چه زبان برنامه نویسی استفاده می‌شود؟

برای راه اندازی هر سایتی از یک زبان برنامه نویسی تحت وب استفاده می‌شود. قبلا در مقاله طراحی سایت و زبانهای برنامه نویسی  اطلاعات کاملی در مورد این زبان‌ها داده شده است.

اگر یک سایت ساده و بدون امکانات خاص مورد نیاز شما است می‌توانید از شرکت بخواهید سایت شما را به زبان Html برنامه نویسی کند و برای سایت‌های پیشرفته تر با امکانات فروشگاهی و …. باید از زبان های قدرتمندتری مانند Php , Asp و … استفاده شود. همچنین ممکن است بخواهید از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا استفاده کنید. مشاوران واحد شرکت طراحی سایت می‌توانند اطلاعات خوبی در این موضوع به شما داده و تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر سازند.

۴ – سابقه و اعتبار شرکت طراحی سایت چگونه است؟

اعتبار و سابقه ارائه خدمات برای یک شرکت طراحی سایت بسیار مهم است. هر چه شرکت قدیمی‌تر و با سابقه‌تر باشد طبیعتا تجربه بیشتری در ارائه خدمات و برخورد با مشتری دارد. یک شرکت طراحی سایت با سابقه، هزاران نمونه کار دارد که به شما نشان دهد.

شما با یک تحقیق ساده می‌توانید از کیفیت خدمات آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اما شرکت‌های نوپا هنوز راه زیادی برای رفتن دارند و ممکن است از روی بی تجربگی نتوانند با مشتری برخورد مناسب داشته و سرویس مناسبی ارائه کنند. حتما گواهی‌ها و عضویت‌های شرکت طراحی سایت را جویا شوید. یک شرکت طراحی سایت موفق باید همکاری‌ها و فرآیندهای کاری خود را برای مشتریان به اشتراک بگذارد.

۵ – آیا می‌توان به فایل‌های پروژه دسترسی داشت؟

پس از پایان پروژه شما حق دارید همه فایل‌های پروژه را داشته باشید تا هر زمان تصمیم گرفتید تغییراتی در سایت ایجاد کنید یا از خدمات شرکت طراحی سایت دیگری استفاده نمایید با مشکل مواجه نشوید.

یک شرکت طراحی سایت موفق باید با مشتریانش رابطه شفاف داشته باشد. در واقع باید از آن‌ها بخواهید شما را در جریان تمامی مراحل پروژه بگذارند و در  هر مرحله‌ تمامی فایل‌ها در دسترس شما قرار گیرد. بعضی شرکت‌ها فقط سایت شما را طراحی کرده و بر پنل میزبانی وب شما قرار می‌دهند و هیچ فایلی را  ارائه نمی‌‌دهند. این  موضوع در آینده برای شما مشکل ساز خواهد بود. پس حتما بپرسید که اگر نیاز به دسترسی به فایل‌های پروژه داشتید این فایل‌ها به شما داده می‌شود یا خیر؟

۶ – تخصص و مهارت کارکنان شرکت در چه سطحی است؟

یک شرکت طراحی سایت موفق باید مجموعه‌ای از متخصصان با مهارت و تجربه بالا را در کنار خود داشته باشد. شما می‌توانید از شرکت طراحی سایت درباره توانایی‌های متخصصان، پروژه‌هایی که قبلا بر روی آن کار کرده‌اند و مهارت‌هایی که در آن بهترین هستند را بپرسید.

کارکنان هر شرکت طراحی سایت معرف کیفیت خدمات آن شرکت هستند. هرچه شرکتی افراد معروف و متخصص‌تری را به استخدام خود درآورده باشد طبیعتا کیفیت خدمات رسانی بهتری دارد. چون این افراد متخصص با هر شرکتی همکاری نمی‌کنند و باید آن شرکت در حد توانایی‌ها و سابقه آن‌ها باشد.

برای مثال یک برنامه نویس و طراح سایت با ۱۵ سال سابقه هرگز در یک شرکت نوپا با درآمد اندک مشغول به کار نمی‌شود. پس شما به عنوان کارفرما باید بدانید چه افرادی با چه سطح از توانایی و تخصص قصد دارند اجرای پروژه شما را در دست بگیرند. هرچه یک تیم طراحی سایت حرفه ای‌تر و با سابقه‌تر باشد، پروژه نهایی شما بی عیب‌تر و تخصصی‌ترخواهد بود.

۷ – خدمات پشتیبانی به چه صورت است؟

بخش بسیار مهم پس از پایان پروژه، مربوط به واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. یک شرکت معتبر با داشتن کارشناسان مجرب در واحد پشتیبانی می‌تواند در کمترین زمان ممکن مشکل پیش آمده برای سایت شما را رفع کند و سایت شما را به وضعیت اول خود بازگرداند.

زمان مهم‌ترین بخش از یک سرویس پشتیبانی خوب است. این‌ که مشکل سایت شما هرچه سریع‌تر رفع شود و منبع ایراد به شما اعلام شود تا از اتفاقات دوباره آن پیشگیری شود، بسیار حائز اهمیت است. هنگامی متوجه این نکته خواهید شد که یک سایت پر بازدید دارید و در ساعات اوج ترافیک، سایت شما از دسترس خارج می‌شود و شما علت آن را نمی‌دانید.

در این مواقع که از دست دادن هر ثانیه برای شما ضرر مادی و معنوی دارد تنها یک تیم پشتیبانی قوی می‌تواند باعث آرامش شما شود. آن‌ها باید از طریق ایمیل، تلفن یا از طریق شبکه‌های اجتماعی پاسخ‌گوی شما بوده و توانایی عیب‌یابی و رفع مشکلات را در کمترین زمان ممکن داشته باشند.

 

 

شرکت طراحی سایت

 

طراحی سایت فراکارانت

مجموعه فراکارانت آمادگی دارد سایت شما را با استفاده از تیم حرفه‌ای و بهره‌مندی از بروزترین فناوری‌های برنامه نویسی تحت وب طراحی و اجرا کند. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با همکاران ما  تماس بگیرید.

صفر تا صد راه اندازی سایت و طراحی وب سایت

۷ نکته مهم در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت و نکات اصلی آن

استفاده از تصویر در طراحی سایت

قیمت طراحی وب سایت

جهت آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات فراکارانت مشاهده صفحات زیر توصیه شده است…
مقایسه پلان های هاست   
مقایسه پلان های طراحی سایت       
مقایسه پلان های پشتیبانی       
مقایسه پلان های بسته خدمات امنیت SSL     
نمونه کارهای طراحی سایت        

 

42 پاسخ به “سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت بپرسید”

 1. فربد کسرایی گفت:

  لطفا درباره خدمات پشتیبانی سایت در فراکارانت توضیح دهید.به روز آوری افزونه ها در خدمات شما هست؟

  • digimarket گفت:

   سلام. به روز آوری نرم افزار وب سایت، به روز آوری افزونه ها و پشتیبانی وب سایت می‌تواند به صورت هفتگی در بسته های سه ماهه، ۶ ماهه و یک ساله باشد.

 2. حسین مومنی گفت:

  این مقاله محتوای بسیار کاربردی داشت. با تشکر از خدمات همیشه عالی شما

 3. مصطفی جوانمردی گفت:

  لطفا درباره تعرفه محصولات خودتان هم توضیح دهید

 4. حسین شیری گفت:

  همیشه از تجربیات شما استفاده کرده‌ایم.با تشکر

 5. حسین طالبی گفت:

  سلام. بک آپ گیری و به روز رسانی در خدمات پشتیبانی شما به چه صورت می‌باشد؟

  • digimarket گفت:

   سلام. به روز آوری نرم افزارها و افزونه‌ها به صورت هفنگی در بسته های سه ماهه، شش ماهه و یک ساله ارائه می‌گردد. بک آپ ها نیز می‌توانند به صورت روزانه و هفتگی انجام شوند.

 6. سمیرا ترابی گفت:

  سلام.ممنون از نکات خوبتون.شما آموزش‌های لازم را پس از طراحی هم به کاربر آموزش می‌دهید؟

  • digimarket گفت:

   سلام. با تشکر از شما. سرکار خانم ترابی عزیز می‎‌توانید همیشه از آموزش های ما به صورت حضوری و یا مجازی استفاده نمایید.

 7. مینا ترابی گفت:

  سلام. با تشکر از مقاله مفید و جامعی که منتشر کردید. درباره سابقه شرکت خودتون هم بنویسید.

  • digimarket گفت:

   ممنون از لطف شما. مجموعه فراکارانت با ۲۰ سال حضور از آغازین روزهای حضور اینترنت در ایران در حوزه طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن،خدمات هاست ودامنه و دیجیتال مارکتینگ همراه شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

design-group 13ام بهمن, 1394


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو