ثبت نام | ورود

سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت بپرسید

موضوع : اطلاعاتی که قبل از سفارش طراحی سایت باید از شرکت طراحی سایت پرسید

 

مدت لازم برای مطالعه : ۲۰ دقیقه

 

هدف : با مطالعه این مطلب سفارش دهنده طراحی سایت، با سوال‌هایی که قبل از طراحی سایت باید از شرکت طراحی سایت بپرسد، آشنا می‌شود.
پادکست :

 

 

طراحی سایت که بخش مهمی از راه اندازی سایت است باید توسط افراد متخصص و شرکت طراحی سایت با سابقه کافی در این زمینه انجام شود.

شما به عنوان مشتری حق دارید بدانید که آیا سایت شما باید استاتیک باشد یا دینامیک، سیستم مدیریت محتوا مناسب برای شما چیست، هزینه به چه صورت است و چگونه می‌توانید آن را پرداخت کنید، رنگ بندی سایت شما باید چگونه باشد و سوالاتی از این دست. در این مقاله هفت مورد از مهمترین سوالات که حتما قبل از شروع پروژه باید از شرکت طراحی سایت و خود بپرسید را بیان کرده‌ایم.

 

مهم‌ترین سوال‌هایی که ازشرکت طراحی سایت باید پرسید

۱-  قیمت

بخش مهمی از یک پروژه طراحی سایت قیمت تمام شده آن است. یک شرکت معتبر جزییات قیمت نهایی پروژه را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما می‌گوید اضافه کردن هر بخش جدید به پروژه چه میزان به هزینه های شما اضافه خواهد کرد. همچنین قبل از شروع پروژه باید بدانید که :

  • روش پرداخت هزینه نهایی پروژه چگونه است؟
  • آیا پرداخت ها فقط به صورت نقدی است یا پرداخت شرایطی هم امکان‌پذیر است؟
  • چه میزان از هزینه باید به عنوان پیش پرداخت داده شود؟
  • در صورت تسویه نقدی شرکت طراحی سایت به شما چه میزان تخفیف خواهد داد؟
  • برای پرداخت شرایطی تا چند ماه و با چه شرایطی با شما قرارداد بسته میشود؟

این‌ مباحث در بخش مالی طراحی سایت بسیار حائز اهمیت می‌باشد. از سویی قیمت های پیشنهاد شده به مشتریان هم بسیار متغییر است. در حال حاضر شرکت هایی وجود دارد که با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان یک سایت کامل برای شما طراحی می‌کنند و در مقابل  شرکت‌هایی هستند که تا چند میلیون تومان به شما قیمت می‌دهند.

توجه کنید که کیفیت هیچ موقع با ارزانی به دست نمی آید. اگر محصول درجه یک و با کیفیت می‌خواهید تا تمامی نیازهای شما را برآوده سازد و سال ها مشکلی با آن نداشته باشید باید هزینه آن را بپردازید. بین کیفیت و قیمت همواره رابطه مستقیم بر قرار است.

 

۲- نمونه کار

بخش مهمی که به شما کمک می‌کند تا در مورد یک شرکت طراحی سایت قضاوت کنید و از کیفیت کار آن‌ها مطمئن شوید، مشاهده نمونه کارهای گذشته  آن شرکت برای افراد مختلف می‌باشد.

هر شرکت طراحی سایت با توجه به میزان سابقه عملی خود چندین پروژه انجام شده دارد. پس این حق شما است که قبل از سفارش درخواست مشاهده نمونه کارها را داشته باشید. با این روش می‌توانید به سطح کیفی پروژه‌های قبلی شرکت طراحی سایت پی ببرید.

 

  نمونه کارهای طراحی سایت فراکارانت

 

۳- برنامه نویسی

برای راه اندازی هر سایتی از یک زبان برنامه نویسی تحت وب استفاده می‌شود. قبلا در مقاله تاریخچه طراحی سایت و طراحی سایت و زبانهای برنامه نویسی آن اطلاعات کاملی در مورد این زبان‌ها داده شده است .

اگر یک سایت ساده و بدون امکانات خاص مورد نیاز شما است می‌توانید از شرکت بخواهید سایت شما را به زبان Html برنامه نویسی کند و برای سایت های پیشرفته تر با امکانات فروشگاهی و …. باید از زبان های قدرتمندتری مانند Php , Asp استفاده شود.

همچنین ممکن است بخواهید از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا استفاده کنید. مشاوران واحد شرکت طراحی سایت میتوانند اطلاعات خوبی در این موضوع به شما داده و تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر سازند.

 

۴ – سابقه

اعتبار و سابقه ارائه خدمات برای یک شرکت طراحی سایت بسیار مهم است. هر چه شرکت قدیمی تر و با سابقه تر باشد طبیعتا تجربه بیشتری در ارائه خدمات و برخورد با مشتری دارد. یک شرکت طراحی سایت با سابقه، هزاران نمونه کار دارد که به شما نشان دهد. شما با یک تحقیق ساده می‌توانید از کیفیت خدمات آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اما شرکت های نوپا هنوز راه زیادی برای رفتن دارند و ممکن است از روی بی تجربگی نتوانند با مشتری برخورد مناسب داشته و سرویس مناسبی به او ارائه کنند.

حتما گواهی‌ها و عضویت‌های شرکت طراحی سایت را جویا شوید. یک شرکت طراحی سایت موفق باید همکاری‌ها و فرآیندهای کاری خود برای مشتریانش به اشتراک بگذارد

 

۵ – دسترسی

بعد از پایان پروژه  شما حق دارید همه فایل های پروژه را داشته باشید تا هر زمان تصمیم داشتید تغییراتی در سایت بدهید یا از خدمات شرکت طراحی سایت دیگری استفاده نمایید با مشکل مواجه نشوید.

یک شرکت طراحی سایت موفق باید با مشتریانش رابطه شفاف داشته باشد. در واقع باید از آن‌ها بخواهید شما را در جریان تمامی مراحل پروژه بگذارند و در  هر مرحله‌ای تمامی فایل‌ها در دسترس شما قرار گیرد بعضی از شرکت ها فقط سایت شما را طراحی کرده و بر پنل میزبانی وب شما قرار می‌دهند و هیچ فایلی را به شما ارائه نمی‌کنند که این در آینده برای شما مشکل ساز خواهد بود. پس حتما بپرسید که اگر نیاز به دسترسی به فایل های پروژه داشتید این فایلها به شما داده می‌شود یا خیر؟

 

۶ – متخصصان

یک شرکت طراحی سایت موفق باید مجموعه‌ای از متخصصان با مهارت و تجربه بالا را در کنار خود داشته باشد. شما می‌توانید از شرکت طراحی سایت درباره توانایی‌های متخصصان، پروژه‌هایی که قبلا بر روی آن کار کرده‌اند و مهارت‌هایی که در آن بهترین هستند را بپرسید.

کارکنان هر شرکت طراحی سایت معرف کیفیت خدمات آن شرکت هستند. هرچه شرکتی افراد معروف و متخصص‌تری را به استخدام خود درآورده باشد طبیعتا کیفیت خدمات دهی بهتری دارند. چون این افراد متخصص با هر شرکتی همکاری نمی‌کنند و باید آن شرکت در حد توانایی ها و سابقه آن‌ها باشد.

برای مثال یک برنامه نویس و طراح سایت با ۱۵ سال سابقه هرگز در یک شرکت نوپا با درآمد اندک مشغول به کار نمی‌شود. پس شما به عنوان کارفرما باید بدانید که چه افرادی با چه سطح توانایی و تخصص قصد دارند اجرای پروژه شما را در دست بگیرند. هرچه یک تیم طراحی سایت حرفه ای‌تر و با سابقه‌تر باشد، پروژه نهایی شما بی عیب‌تر و زیباتر خواهد بود.

۷ – پشتیبانی

بخش بسیار مهم بعد از پایان پروژه مربوط به واحد پشتیبانی و خدمات بعد از فروش می‌‌باشد. یک شرکت معتبر با داشتن کارشناسان مجرب در واحد پشتیبانی می‌تواند در کمترین زمان ممکن مشکل پیش آمده برای سایت شما را رفع کند و سایت شما را به وضعیت اول خود بازگرداند.

زمان مهم ترین بخش از یک سرویس پشتیبانی خوب است. این‌ که مشکل سایت شما هرچه سریع‌تر رفع شود و منبع ایراد به شما اعلام شود تا از اتفاق دوباره آن پیشگیری شود، بسیار مهم است. هنگامی متوجه این نکته خواهید شد که یک سایت پر بازدید داشته باشید و در ساعات اوج ترافیک، سایت شما از دسترس خارج می‌شود و شما علت آن را نمی‌دانید.

در این مواقع که از دست دادن هر ثانیه برای شما ضرر مادی و معنوی دارد تنها یک تیم پشتیبانی قوی می‌تواند باعث آرامش شما شود. آن‌ها باید از طریق ایمیل، تلفن یا از طریق شبکه های اجتماعی پاسخ‌گوی شما باشند و توانایی عیب یابی و رفع مشکلات را در کمترین زمان ممکن داشته باشند.

 

 

شرکت طراحی سایت

 

طراحی سایت فراکارانت

بخش طراحی سایت فراکارانت آمادگی دارد طراحی سایت شما را با استفاده از تیم حرفه ای و آخرین تکنولوژی برنامه نویسی تحت وب طراحی و اجرا کند . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از صفحه طراحی سایت بازدید کنید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با همکاران ما  تماس بگیرید.

 

 

صفر تا صد راه اندازی سایت و طراحی وب سایت

۷ نکته مهم در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت و انتخاب رنگ ها

طراحی وب سایت و نکات اصلی آن

استفاده از تصویر در طراحی سایت

قیمت طراحی وب سایت

 

 

جهت آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات فراکارانت مشاهده صفحات زیر توصیه شده است…

 

مقایسه پلان های هاست   
مقایسه پلان های طراحی سایت       
مقایسه پلان های پشتیبانی       
مقایسه پلان های بسته خدمات امنیت SSL     
نمونه کارهای طراحی سایت        

 

 

 

کلمات کلیدی: