۱۶ نکته قبل از خرید هاست

هدف از ارائه مقاله نکات مهم قبل از خرید هاست چیست؟

هدف اول: آشنایی عمومی متقاضیان  با فرآیند، نکات، مراحل و اشتباهات خرید هاست…

عموما افرادی که به هاست نیاز دارند یا خود اقدام به خرید می‌نمایند یا به دلیل عدم آشنایی خرید را به افرادی که در اطراف خود آشناتر می دانند، می‌سپارند. هرچند وجود برخی اطلاعات حتی ممکن است به این نگرانی دامن بزند که موضوع تخصصی است. اما در این مقاله سعی داریم به دلایلی که اهمیت دارد، خرید هاست را خودتان انجام دهید.

هدف دوم: ترویج الگویی برای ارائه دهندگان خدمات هاست جهت ارائه صحیح و شفاف خدمات

متاسفانه تعداد کمی از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست به طور تخصصی و جدی به این صنعت می‌نگرند. بسیاری به دنبال فروش بیشتر با اعلام قیمت‌های بسیار کمتر از حتی هزینه تمام شده هستند. بسیاری نیز به آن چه  که در تبلیغ خود نامحدود اعلام می‌کنند، تنها به عنوان ابزاری برای جذب مشتری استفاده خواهند نمود. اگرچه هزینه‌های بسیاری مانند فضای دیتاسنتر استاندارد، نیروی فنی متخصص، پشتیبانی فنی، لایسنس‌ها، امنیت و مواردی دیگر به نظر فراموش شده اند.

شرکت طراحی سایت فراکارانت به عنوان یکی از اولین بنیانگذاران صنعت خرید هاست در ایران از سال ۱۳۷۷ در ترویج فرهنگ صحیح مصرف از هیچ روش و هزینه‌ای فروگذار نکرده است. این شرکت قصد دارد مسیر ارائه خدمات تخصصی‌تر را به همراه حفظ منافع بلند مدت شرکت‌ها که همان حرکت در مسیر است، به مشتریان ارائه دهد.

 

خرید هاست

شرکت طراحی سایت فراکارانت مطالعه مقاله خرید هاست را به چه کسانی پیشنهاد می کند:

 • مالکین و دارندگان وب سایت و خدمات آنلاین که نیاز به خرید هاست دارند.
 • طراحان سایت و شرکت‌های طراحی سایت.
 • شرکت های ارائه خدمات هاست و میزبانی وب.
 • مشاورین و مدیران IT شرکت‌ها و سازمان‌ها.

پیش نیاز مطالعه مقاله نکات مهم قبل از خرید هاست چیست؟

مقاله خرید هاست به عنوان یک مقدمه عمومی برای مخاطب تدوین شده و نیاز به پیش نیازی ندارد. اتفاقا می تواند نقطه شروع مناسبی برای مطالعه سایر مقالات شرکت طراحی سایت فراکارانت در حوزه هاست و میزبانی وب باشد.

روش پیشنهادی شرکت طراحی سایت فراکارانت برای مطالعه مقاله نکات مهم خرید هاست چیست؟

 • شناسایی فضای مورد نیاز برای طراحی سایت
 • پهنای باند مورد نیاز برای طراحی سایت
 • تعداد دامنه و زیر دامنه
 • تعداد ایمیل دریافتی پس از طراحی سایت
 • منابع RAM و CPU مورد نیاز پس از طراحی سایت
 • تعداد کاربر همزمان
 • کشور استقرار هاست
 • بانک اطلاعاتی استفاده شده در طراحی سایت
 • پشتیبانی از ماژول‌ها، اسکریپت‌ها و فریم‌ورک‌های مختلف و محدودیت‌های آن
 • خدمات پشتیبانی پس از طراحی سایت
 • SSH یا RDP
 • ایجاد فایل htaccess
 • قابلیت cornjob
 • پشتیبانی از زبان‌های برنامه نویسی استفاده شده برای طراحی سایت
 • آپتایم بودن
 • آپدیت بودن
 • نوع سیستم عامل
 • بک آپ گیری از سایت پس از طراحی سایت

تعداد کاربر همزمان روی سایت

نکته ای است که در بیشتر مواقع نه عموم سرویس دهندگان هاست به آن اشاره می‌کنند و نه چندان سوالی است که نزد دارندگان وب سایت‌ها رواج داشته باشد، اما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این‌که وب سایت شما در هر لحظه حداکثر می‌توانند چند کاربر داشته باشد نسبت بسیار مستقیمی با امکان میزان رشد سایت شما دارد.

به طور مثال اگر کابر همزمان سایت شما ۱۰ نفر در هر لحظه باشد، اگر به دلیل رشد بازدید، تبلیغ یا حراجی در یک لحظه سایت شما بیشتر از این مقدار بازدید داشته باشد، نفر ۱۱ به بعد سایت شما را نخواهند دید. توجه به این موضوع می‌تواند تا حد زیادی تکلیف فروشنده سرویس هاست را جهت نوع خدمت مورد نیاز شما مشخص کند. البته منابع زیادی تنها هزینه شما را افزایش می‌دهد، پس بهتر این است که پس از تکامل مراحل طراحی سایت همزمان با رشد کاربر، شما هم منابع را افزایش دهید.

 

تعداد کاربر همزمان روی سایت

 

کشور استقرار سرور هاست

انتخاب کشور استقرار سرور هاست به موارد زیر مربوط است:

 1. مقایسه میزان آپ تایم دیتاسنترها در نقاط مختلف (کیفیت اینترنت دیتاسنتر)
 2. کمترین فاصله بین عموم کاربران با محل استقرار سرور
 3. اهمیت دسترسی فیزیکی به سرور و دیتاسنتر
 4. امکان پذیری نصب و راه اندازی SSL
 5. میزان اعتبار دیتاسنتر نزد سایر سرویس دهندگان ایمیل در سطح جهانی

عموما شما باید بعد از طراحی سایت با در نظرگیری موارد فوق تصمیم بگیرید. گرچه یک راه حل استفاده از سرویس‌های cdn، در کنار تامین هاست با کشور مناسب است.

 

کشور استقرار سرور هاست

منابع مجاز سرویس RAM و CPU

هرچند در پارامترهای خرید هاست عموما تنها به گزینه حجم هاست اشاره شده است و متاسفانه تاکید بر آن به یک اشتباه مصطلح تبدیل شده، با این حال باید بدانیم مهمتر از حجم میزانی است که سهم سرویس شما از RAM و CPU سرور خواهد داشت.

وب سایت شما برای عملکرد صحیح خود و همینطور بانک اطلاعاتی در پاسخ به نیاز کاربران به میزان کافی منابع RAM و CPU نیاز دارد. عموم سرویس دهندگان هاست ارزان، با تعریف تعداد زیادی کاربر بر روی هر سرور، عملا سهم قابل دستیابی سایت یا اپلیکیشن شما را ناچیز می‌نمایند. هرچند ممکن است در تعریف به شما دسترسی نامحدود داده باشد.

زمانی که در یک سرور ۷۰۰ وب سایت تقریبا مشابه تعریف شده اند و عملا ۳۰% تا ۴۰% منابع سرور هم توسط سیستم عامل و ابزارهای پایه اشغال می گردد. شما حداکثر به یکدهم درصد از منابع سرور دسترسی دارید.

16 نکته مهم…

۱- فضای مورد نیاز :

اگر هدف شما راه اندازی و طراحی سایت ساده به منظور تمرین و یادگیری است میتوانید از فضای کوچک شروع کنید. این مقدار فضا برای اینکه بتوانید چند فایل ساده، کم حجم و کم هزینه داشته باشید و برای تمرین پروژه های برنامه نویسی و تست کردن اسکریپت های مختلف کافی است. به طور کلی توصیه می شود جمع مورد نیاز فایل ها و اسکریپت ها از ۲۰% فضای هاست بیشتر نباشد. ۳۰% برای فضای ایمیل‌ها و ۵۰% برای فضای Back upها رزرو باشد.

اگر قصد راه اندازی سایت خدماتی و اطلاع رسانی را دارید، حداقل از پلان‌های شرکتی شروع کنید. چون بخشی از این فضا بابت نصب اسکریپت مورد نظر اشغال می‌شود و مابقی آن بابت نگه‌داری از تصاویر و فیلم و به طور کلی فایل‌ها و مولتی مدیای سایت استفاده خواهد شد. بخش مناسبی برای فضای آدرس‌های ایمیل خود پیش بینی کنید. به مرور زمان و با پیشرفت سایت ممکن است لازم باشد تا چند گیگابایت هم فضا بخرید. طبیعی است هرچه محتوای بیشتری داشته باشید و سایت شما گسترده‌تر باشد به فضای بیشتری برای نگه داری فایل‌های خود نیاز دارید.

برخی از شرکت های خدمات هاست به شما وعده فضای نامحدود میدهند. اما باید بدانید که در عمل این کار ممکن نیست. این فقط یک جمله تبلیغاتی است. زیرا تمامی سرورها اطلاعات شما را بر روی هارد دیسک خود نگهداری میکنند و تمامی هارد دیسک ها هم فضای مشخصی دارند که آن فضا بین کاربران تقسیم شده است. پس چیزی به نام نامحدود وجود ندارد. برای امتحان میتوانید بر روی یکی از همین سرویس‌های نامحدود فایل‌های سنگین قرار دهید و پس از مدتی خواهید دید که شرکت خدمات هاست با شما تماس گرفته و درخواست می‌کند پلن هاست خود را ارتقا دهید یا سرویس خود را به سرویس دهنده دیگری منتقل کنید!

 

فضای مورد نیاز

۲- ترافیک ماهانه و پهنای باند :

نکته بعدی قبل از خرید هاست تصمیم گرفتن در مورد مقدار پهنای باند لازم برای سایت است. همانطور که در استفاده از اینترنت خانگی محدودیت دارید و در ماه تا اندازه ای میتوانید از آن استفاده کنید و برای استفاده بیشتر باید گیگ بخرید، در مورد هاست نیز این موضوع وجود دارد. شرکت‌های خدمات هاست برای هر پلن مقدار خاصی ترافیک به صورت ماهیانه در نظر می‌گیرند. اگر شما قبل از پایان ماه بیشتر از آن مقدار استفاده کنید سرویس شما معلق شده تا بابت خرید گیگ اضافی هزینه پرداخت کنید.

تصور کنید حجم وب سایت شما پس از انجام شدن طراحی سایت ۱ گیگا بایت است. پس بابت هر کاربری که از سایت شما به طور کامل بازدید می‌کند به ۱ گیگا بایت ترافیک نیاز دارید. اگر پهنای باند ماهیانه ۱۰۰ گیگ باشد (معادل ۱۰۲۴ مگابایت) می‌توانید در ماه حدود ۱۰۰ بازدید کننده کامل یا ۱۰۰۰ بازدید کننده که ۱۰% سایت شما را دیده است، داشته باشید. همچنین اگر یک فایل ۱۰۰ مگابایتی در سایت خود قرار داده اید تا کاربران بتوانند دانلود کنند، بابت هر دانلود کاربر به همین مقدار از ترافیک مجاز شما استفاده می‌کند.

برای حداقل استفاده از ترافیک ماهیانه یا هزینه آن میتوانید از روشهای زیر استفاده کنید:

 • نکات لازم در طراحی سایت را به منظور کاهش حجم سایت و افزایش سرعت آن رعایت کنید.
 • فایل‌های حجیم و قابل دانلود را به هنگام طراحی سایت بر روی سرویس های آپلود فایل و سرویس‌های خارج از هاست قرار دهید.
 • از پلان‌ها با ترافیک بالا یا خدمات vps , vds و سرور اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید.

۳ – تعداد دامنه و زیردامنه :

ممکن است در آینده نیاز داشته باشید تا دامنه‌های دیگری برای سایت خود بخرید و آن را به صفحه اصلی سایت یا زیر گروه‌های آن متصل کنید. برای مثال در کنار سایت اصلی خود بخواهید قسمت چت روم یا فروشگاه و …. راه اندازی کنید و برای این بخش ها دامنه جداگانه ای بخرید که کاربران با تایپ آن مستقیما وارد بخش مورد نظر بشوند.

همچنین زیردامنه هم میتواند در این مورد به شما کمک کند. اگر سایت شما در آدرس site.com قرار دارد، با ساختن زیردامنه، قسمت فروشگاه خود را در shop.site.com یا قسمت پشتیبانی را در support.site.com راه اندازی کنید. در عمل یک طراحی سایت مستقل دیگری انجام داده‌اید که نیازی به سایت اصلی نداشته و حتی می‌تواند محتوای متفاوتی هم داشته باشد.

قبل از خرید هاست باید دقت کنید که سرویس دهنده قابلیت اضافه کردن چه تعداد دامنه و زیردامنه را به شما می‌دهد. گرچه عموم طراحی سایت های متوسط نیاز چندانی به این موضوع ندارند و تنها سایت‌های بسیار بزرگ هستند که این موضوع را به طور جدی باید در نظر داشته باشند.

۴ – تعداد ایمیل و مشخصات آن :

معمولا در طراحی سایت‌های خدماتی و شرکتی، از ایمیل خود برای مکاتبات اینترنتی استفاده کرده و استفاده از ایمیل شخصی مرسوم نیست. در این راستا باید قبل از خرید هاست دقت کنید که شرکت سرویس دهنده چه تعداد ایمیل در اختیار شما قرار می‌دهد و آیا این ایمیلها قابلیت PoP3 یا IMAP دارند یا خیر. این دو قابلیت به شما کمک میکند از طریق نرم افزارهای بررسی ایمیل مانند Outlook یا Thunderbird بتوانید بدون وارد شدن به سایت و از طریق همین نرم افزارها ایمیل های خود را بررسی کرده یا ایمیل ارسال کنید.

قابلیت امنیتی ایمیل‌ها و این که در هنگام دریافت در پوشه spam نروند از نکات بسیار مهم تهیه سرویس هاست است. یک سرویس دهنده حرفه ای باید با تامین لایسنس‌های معتبر، راه اندازی فایروال‌های سخت افزاری و نرم افزاری، مدیریت شبکه و مانیتور وضعیت ipهای این سرویس را به درستی ارائه کند.

 

تعداد ایمیل و مشخصات آن

۵- بانک اطلاعاتی :

تقریبا تمام سایت‌های امروزی نیاز به بانک اطلاتی دارند. چون استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا، فروشگاه‌های آنلاین و سایر نرم افزارها فراگیر شده است. بانک اطلاعاتی محلی است که تمامی اطلاعات کاربران سایت و محتوای شما در آن ذخیره می‌شود.

هرچه در سایت کاربران بیشتری ثبت نام کرده و همچنین محتوا و فرآیند بیشتری در سایت موجود باشد به همان مقدار حجم بانک اطلاعاتی آن بیشتر خواهد شد.  بسیاری از شرکت‌های ارائه کننده خدمات هاست رایگان به شما اجازه استفاده از مقدار مشخصی از فضا برای بانک اطلاعاتی را می‌دهند. ولی در سرویس‌های هاست غیر رایگان این محدودیت با توجه به نوع پلن تغییر خواهد کرد.

در پلن‌های بالاتر هاست که مناسب طراحی سایت های حجیم و پر بازدید است، حجم مناسبی برای ساخت بانک اطلاعاتی به هنگام طراحی سایت در نظر گرفته شده است. این محدودیت به دلیل نیاز این سرویس‌های هاست به منابع بسیار بیشتری از RAM و CPU سرور است. یک سرویس دهنده حرفه‌ای خدمات هاست که خود را موظف به ارائه خدمات با کیفیت بالا می داند، می بایست آن را در نظر داشته باشد.

 

بانک اطلاعاتی

۶ – پشتیبانی از ماژول‌ها، اسکریپت‌ها و فریم ورک‌های مختلف :

بعضی از اسکریپت‌ها در طراحی سایت برای آن که به درستی کار کنند نیاز دارند تا ماژول خاصی بر روی سرور فعال باشد. در غیر این صورت اسکریپت پیغام خطا داده و به درستی کار نخواهد کرد. به عنوان مثال اسکریپت‌هایی که برای امنیت بیشتر و جلوگیری از کپی برداری با Zend Optimizer بصورت کد شده در آمده اند، برای اجرا باید از ماژول Zend که بر روی هاست فعال شده استفاده نمایند. پس اگر قصد راه اندازی و اجرای اسکریپت خاصی دارید، حتما این موضوع را با قسمت پشتیبانی در میان بگذارید.

پشتیبانی از ماژول ها، اسکریپت ها و فریم ورک ها مختلف

۷ – پشتیبانی :

یکی دیگر از نکات بسیار مهم قبل از خرید هاست توجه کردن به نوع و کیفیت پشتیبانی شرکت سرویس دهنده هاست است. باید بررسی کنید در چه بازه زمانی پاسخ سوالات شما از طریق تیکت داده می‌شود؟ آیا شرکت، پشتیبانی تلفنی هم دارد؟ آیا پشتیبان چت آنلاین دارد؟ و اینکه سطح دانش نیروی پشتیبان پاسخگو در چه حدی است؟

برخی از شرکت ها از نیروهای تازه کار و با سطح اطلاعات کم برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی سرویس هاست استفاده می‌کنند. هر چند این کار حرفه ‌ی نیست اما رواج دارد. گاهی اوقات درست در زمان اوج ترافیک سایت ،ناگهان مشکلی پیش می آید و سایت غیر فعال می‌شود. در آن زمان شما باید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن سایت خود را فعال کرده و به حالت اول برگردانید. در غیر این صورت خسارت شدیدی به کسب و کار شما وارد خواهد شد. چون شما به تمامی منابع سرور دسترسی ندارید، پس وظیفه تیم پشتیبانی شرکت سرویس دهنده است که در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق تیکت، تلفنی یا چت آنلاین به مشکل شما رسیدگی نماید.

 

پشتیبانی

۸ – SSH یا Remote desktop

در سرورهای اختصاصی یا وی پی اس برای انجام عملیات مدیریتی و نصب و حذف برنامه ها از روی سرور به دسترسی خاصی نیاز دارید. در هاست لینوکس از طریق SSH و در هاست ویندوز از طریق Remote Desktop انجام می‌شود. سرویس دهنده هاست باید این دسترسی‌ها را در اختیار شما بگذارد. این موضوع در خرید سرویس های VPS و VDS اهمیت ویژه ای دارد.

۹ – ایجاد فایل htaccess.

برخی از اسکریپت‌های کاربردی در طراحی سایت به منظور عملکرد درست نیاز دارند که فایلی به نام htaccess. بر روی هاست ایجاد کنند. این فایل به شما در محافظت از پوشه‌ها با پسورد، ریدایرکت صفحات سایت، قابلیت Re-write آدرس صفحات (که در سئو بسیار مهم است)، ایجاد دسترسی‌های خاص برای فایل‌ها و پوشه‌ها و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. پس باید بتوانید این فایل را بر روی هاست خود ایجاد کنید. این اقدام باید توسط سرویس دهنده انجام شود.

۱۰ – قابلیت Cron Jobs :

کرون جاب یکی دیگر از قابلیت‌های اصلی هاست است. با کمک این سرویس می‌توانید هاست خود را طوری برنامه ریزی کنید تا در ساعت خاصی یک عملیات از پیش تعیین شده را برای شما انجام دهد.

برای مثال یک اسکریپت فروشگاه ساز نیاز دارد تا هر شب راس ساعت ۱۲ تمامی فرآیند فروش و خدمات مالی آن روز را صفر کرده و روز بعدی را شروع کند.  این فرآیند از طریق کرون جاب انجام می‌شود. این فقط یک نمونه از قابلیت های کرون جاب است و قابلیت اتوماسیون بسیاری از فرآیندها را بر روی هاست دارد.

۱۱ – پشتیبانی از زبان‌ها :

تمامی طراحی سایت ها و اپلیکیشن ها با یک زبان تحت وب برنامه نویسی شده اند. مانند: Php , Asp , Asp .net , java , Javascript , phyton و سایر زبانهای برنامه نویسی رایج تحت وب که هاست شما باید قابلیت اجرای آن‌ها را داشته باشد. برای اجرای این برنامه ها که در طراحی سایت استفاده شده اند باید ماژول های مخصوص و متناسب با ویرایش زبان برنامه بر روی هاست نصب و تنظیم باشد.

 

پشتیبانی از زبان ها

۱۲ – بک آپ :

یک امتیاز قابل توجه دیگر قبل از خرید هاست که باید به آن توجه کرد بک آپ گیری منظم توسط خود سرویس دهنده است. به عنوان مسئول طراحی سایت باید در بازه‌های زمانی مختلف از مطالب و فایل‌های خود فایل پشتیبان یا Backup داشته باشید تا  اگر مشکلی برای سایت پیش آمد بلافاصله از آن پشتیبان استفاده کنید و سایت خود را به حالت اول برگردانید. اکثر سرویس دهندگان هاست با کیفیت به صورت منظم از تمامی سرورها و فایل‌ها بک آپ گیری روزانه، هفتگی یا ماهیانه دارند. اگر تصادفا فراموش کنید از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید می‌توانید با سرویس دهنده هاست تماس گرفته و  بخواهید از بک آپ استفاده کنند و یا سایت شما را اصلاح کنند. هر چند این مزیت مازاد بر سرویس است اما برای حضور مطمئن در فضای آنلاین یک نیاز واقعی است.

 

بک آپ

۱۳ -نوع سیستم عامل Operating System :

قبلا خواندید که زبان‌های مختلفی برای برنامه نویسی تحت وب و طراحی سایت وجود دارد و هر کدام از این برنامه‌ها برای اجرا شدن نیاز به سیستم عامل مناسب خود را دارند. پلان‌های هاست ویندوز برای اجرا اسکریپت Asp.Net مناسب است. پلانهای هاست لینوکس برای اجرای طراحی سایت و اسکریپت‌های نوشته شده با زبان Php بهترین گزینه هستند. هر نوع اسکریپت برای اجرا روی نوع خاصی از سیستم عامل بهینه شده و بهترین سازگاری را با آن دارد.

۱۴ – آپدیت بودن :

از دیگر نکات مهم قبل از خرید هاست آپدیت بودن یک سرویس دهنده خوب و با کیفیت است که باید مرتبا سرورهای خود را هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر سخت افزاری به روز رسانی نمایند. زیرا سیستم‌های قدیمی امکانات کمتری در اختیار کاربر قرار گذاشته و از طرفی مشکلات امنیتی فراوانی در آن‌ها وجود دارد که باعث آسیب پذیری و قابل نفوذ شدن سرورها می‌شود.

وقتی یک نرم افزار آپدیت میشود علاوه بر اضافه شدن امکانات جدیدتر به آن، از نظر مشکلات امنیتی هم ارتقا پیدا کرده و ایرادات موجود در آن رفع می‌شود. پس هنگام خرید هاست باید از نظر بروز بودن سرویس دهنده مطمئن باشید.

 

۱۵ – آپتایم Uptime :

یک طراحی سایت اینترنتی باید همیشه در دسترس باشد. چون ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال سایت شما در حال بازدید است. پس باید از قابلیت آپتایم هاست خود قبل از خرید مطمئن باشید. آپتایم یعنی مدت زمانی که هاست می‌تواند بدون قطعی و وقفه کار کند. به صورت درصد بیان می‌شود و هرچه به ۱۰۰% نزدیک‌تر باشد طبیعی است که کیفیت آن سرویس بهتر و بالاتر است.

تصور کنید یک تخفیف برای فروش ویژه به مدت ۲ ساعت در سایت خود قرار داده‌اید و از طریق ایمیل و پیامک و روش‌های دیگر به کاربران اطلاع رسانی نموده‌اید. درست در شروع این زمان سایت قطع میشود. این موضوع برای شما یک کابوس خواهد شد. چندین کاربر و مشتری با مراجعه به سایت شما با پیغام خطا مواجه شده و از سایت خارج می‌شوند. بنابراین دقت بر میزان آپتایم سرویس دهنده هاست بسیار مهم است.

۱۶ – امنیت Security :

برقراری امنیت هاست از نکات مهمی است که باید قبل از خرید از شرکت میزبانی وب اطمینان حاصل نمایید. البته کار آسانی نیست و نیاز به تخصص دارد. باید شخصی که دوره‌های تخصصی امنیت شبکه را گذرانده، مسئولیت تامین امنیت هاست را به عهده بگیرد.

استفاده از آخرین نسخه از سیستم عامل‌ها و نرم افزارهای موجود و هم چنین استفاده از فایروال‌های سخت افزاری می‌تواند تا حد بسیار زیادی امنیت را بالا ببرد. بخش دیگری از امنیت هاست مربوط به کاربر است که هرگز نباید اسکریپت‌های نال شده (Null) یا همان قفل شکسته را روی هاست نصب کند. چون بیشتر افرادی که اسکریپت‌های گران قیمت پولی را نال می‌کنند و قفل آن را می‌شکنن،د داخل اسکریپت ویروس یا ابزار آلات هک قرار داده و شما با نصب آن در عمل خود را برای هک شدن و سوء استفاده آماده کرده اید. قبل از خرید هاست مورد نظر  حتما امنیت سرویس‌ها را نیز بررسی کنید.

برای مشاهده مشخصات پلن های میزبانی وب فراکارانت میتوانید از صفحه مقایسه پلان‌های هاست بازدید کنید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

سایر مقالات مرتبط

خرید کدام پلن هاست برای شما مناسب است؟

صفر تا صد طراحی سایت و راه اندازی سایت

نحوه دریافت گزارشات مصرف هاستینگ

اصطلاحات رایج در میزبانی وب

راهنمای انتخاب هاست مناسب

آموزش کنترل پنل مدیریتی plesk

نمایندگی حجمی هاست reseller

انواع پلن هاست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روابط عمومی 24 بهمن 1394


whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست