pre-loader

طراحی سایت مارکت پلیس و چند فروشندگی

 مارکت پلیس یا چندفروشندگی چیست؟

مارکت پلیس یا چندفروشندگی در واقع یک نوع فروشگاه اینترنتی به شمار می‌رود. در این نوع فروشگاه، انواع فروشندگان و تامین کنندگان مختلف محصولات خود را در سایت بارگذاری کرده و به فروش می‌‌رسانند. مدیر فروشگاه اینترنتی وظیفه دارد بخش فروش، پیگیری سفارش‌ها و امور مالی فروشندگان را مدیریت کند. در ازای چنین خدماتی از فروشندگان جهت فروش محصولات کمیسیون دریافت می‌کند. از مشهورترین نمونه‌های طراحی سایت مارکت پلیس در ایران می‌توان به دیجی کالا اشاره نمود.

مزایای طراحی سایت مارکت پلیس چیست؟

به عنوان صاحب مارکت پلیس می‌توانید به درآمد بسیار مطلوبی از طریق فروش سایر فروشندگان دست یافته و در بسیاری از موارد هزینه انبار و نگه داری محصولات را کاهش دهید. اگر در مسیر درستی قرار گیرید، بازدیدکنندگان سایت با توجه به حجم بالای محصولات، تنوع محصولات، قیمت‌های رقابتی و… افزایش خواهند داشت. این موضوع موجب افزایش درآمد صاحب مارکت پلیس و سایر فروشندگان به صورت هم زمان خواهد شد. هم‌چنین فروشندگان هزینه کمتری جهت تبلیغات و بازاریابی محصولات خود می‌پردازند. زیرا در واقع این موضوع از سمت صاحب مارکت پلیس اتفاق می‌افتد.

چالش‌های طراحی سایت مارکت پلیس چیست؟

رقابت با مارکت پلیس‌های دیگر و رقابت با سایر فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند چالش بزرگی به شمار رود. برای موفقیت در این مسیر به یک استراتژی قوی و برنامه بازاریابی اصولی در فضای دیجیتال نیاز است. در غیر این صورت از رقبا عقب خواهید ماند.

با توجه به آن که فروشنده‌های مختلفی وجود دارند، زمان تامین کالا، ارسال کالا، معرفی صحیح و کامل محصول و… می‌تواند دچار مشکل شود و شما به عنوان صاحب مارکت پلیس وظیفه مدیریت و پیگیری سفارش‌ها را خواهید داشت.

طراحی سایت مارکت پلیس

امکانات مارکت پلیس بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

طراحی سایت مارکت پلیس یا چند فروشندگی با توجه به اهداف و استراتژی‌های هر کسب و کار می‌تواند متفاوت باشد و شامل امکانات و فرآیندهای مختلفی شود. بنابراین پس از این که مواردی چون استراتژی کسب و کار، برندینگ، علایق و نیازهای مشتریان، رفتا رقبا، میزان بودجه، نوع تبلیغات و … مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت، می‌توان تشخیص داد چه امکانات و فرآیندهایی مناسب سایت است.

امکانات مارکت پلیس برای خریداران چیست؟

کاربران باید بتوانند از یک رابط کاربری آسان برخوردار شوند. در واقع بتوانند بدون سردرگمی و به دور از هر گونه پیچیدگی به اهداف خود در سایت دست یابند. ثبت نام آنلاین خود را انجام دهند. محصولات را در منوی سایت با یک چیدمان صحیح مشاهده کنند.  با استفاده از قابلیت جست و جوی پیشرفته و فیلتر محصولات بر اساس ویژگی‌های مختلف، به صورت مستقیم به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. امکان مقایسه محصولات را داشته باشند. محصولات به طور کامل به آن‌ها معرفی گردد.  امکان ثبت سفارش و افزودن محصول به سبد خرید، مشخص کردن نوع پرداخت (نقدی یا آنلاین)، مشخص کردن روش ارسال کالا و زمان ارسال، مشاهده فاکتور خرید، تاریخچه خریدهای مختلف و … وجود دارد.

انواع مارکت پلیس‌ چیست؟

با طراحی سایت مارکت پلیس می‌توانید در حوزه‌ای خاص فعالیت کنید و محصولات تخصصی آن حوزه را به فروش برسانید. برای نمونه مارکت پلیس محصولات آرایشی و بهداشتی. در دسته بندی دیگر می‌توانید در واقع یک بازارچه اینترنتی برای خود بسازید تا انواع محصولات و انواع فروشندگان مختلف در آن حضور پیدا کنند. نوع فعالیت شما با توجه به اهداف کسب و کارتان می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

طراحی سایت مارکت پلیس با فراکارانت

جهت طراحی سایت مارکت پلیس یا چند فروشندگی نیاز به رعایت نکات ظریف و پیچیده‌ای هست. به منظور طراحی ممکن است با گزینه‌های مختلفی رو به رو شده باشید. برای نمونه استفاده از قالب آماده، استفاده از فروشگاه سازها، طراحی اختصاصی و… این انتخاب‌ها با توجه نوع کسب و کار شما، میزان بزرگی آن، اهدافی که برای توسعه آن در بلند مدت دارید و… باید صورت گیرند.

مجموعه فراکارانت از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را در زمینه طراحی سایت آغاز کرده و آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، خدمات میزبانی وب، بازاریابی دیجیتال و مشاوره کسب و کار آنلاین به شما عزیزان هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۲۳۰۸۷ تماس بگیرید.

    گواهی‌ها و عضویت‌ها     نمونه کارها     تعرفه      هاست حرفه ای      خدمات دامنه      خدمات دیجیتال مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

karait-editor ۲۹ام خرداد, ۱۴۰۰


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو