طراحی سایت با قالب آماده

طراحی سایت قالب آماده برای افرادی که می‌خواهند در کمترین زمان به نتیجه برسند، می‌تواند بسیار مفید باشد. طراحی سایت با قالب آماده لزوما دلیل کاهش هزینه‌ها نیست و می‌تواند برای رسیدن ما به یک ایده یکپارچه مفید باشد. از طرفی دیدن یک سایت آماده حرفه‌ای، بسیاری از نکات و ریزه‌ کاری‌هایی که ممکن است به ذهن شما نرسیده باشد را یادآور می‌شود.

انتظاری که ما باید از قالب آماده داشته باشیم محدود می‌باشد. در اصل، زمان و هزینه‌ای که برای طراحی گرافیک، کدنویسی و … باید گذاشته شود، کمتر می‌شود. این امر موجب صرفه جویی در کار می شود. اما نباید خیلی به فکر صرفه جویی در همه موارد بود. در واقع صرفه جویی را باید بیشتر در بحث گرافیک و اجرای قالب انجام داد. در برخی موارد ممکن است سمت بک اند، برنامه نویسی‌های آماده‌ای وجود داشته باشند که این صرفه جویی هم قابل توجه است.

جست و جوهای زیادی در فضای مجازی در حوزه طراحی سایت با قالب آماده هر روزه شکل می‌گیرد. استفاده از این قالب‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم ابتدا با مفهوم این قالب‌ها و نحوه پیدایش آن‌ها آشنا شده و از مزایا و معایب آن بدانیم. درنهایت می‌توانیم تصمیم بگیریم آیا استفاده از قالب آماده برای طراحی سایت کسب و کار ما مناسب است یا خیر.

طراحی سایت با قالب آماده خود را به ما بسپارید و طراحی سایتی ویژه و عالی تحویل بگیرید.

طراحی سایت با قالب آماده چیست؟

در واقع شما به عنوان یک مشتری طراحی سایت، به جای آن که یک هزینه اضافی پپردازید تا یک سایت برای شما کدنویسی شود، از قالب‌ آماده‌ استفاده می‌کنید. در این قالب‌ها بخشی از کار را به صورت حرفه‌ای و دقیق از قبل آماده شده است. یعنی در واقع دیگر نیازی نیست برای قسمت‌های مشابه با قالب‌های مشابه کسب و کار خود هزینه اضافی بپردازید.

طراحی سایت با قالب آماده از کجا شروع شد؟

در اوایل دهه سال 2000، پلتفرم‌هایی رایگان و اپن سورس با نام سیستم مدیریت محتوا همچون جوملا و وردپرس با استقبال بسیار زیادی روبه رو شدند. بنابراین با این سیستم‌های رایگان افراد بسیاری توانستند به فضای مجازی ورود پیدا کنند. به خصوص تغیییرات و به روزرسانی‌هایی که در وردپرس ایجاد شد، موجب گردید تا به امروز حدود 300 میلیون نفر از آن استفاده کنند.

امروزه می‌توانیم یک اکوسیستم بزرگ را در این فضا مشاهده کنیم. افزایش مستمر امکانات، به روز رسانی‌ها و امن‌سازی‌های دائمی، موجب شده تا برنامه نویسان زیادی در بخش فرانت اند مشغول به کار شوند، برنامه نویسانی به نوشتن افزونه‌های بک اند بپردازند و عده‌ای هم به طراحی قالب‌های آماده روی آورند.

حالا فرض کنید تمایل به طراحی وب سایت با قالب آماده را دارید. باید در شروع کار لیست امکانات مورد نظر خود را تهیه کنید. سپس لیست را با قالب‌های آماده موجود تطبیق دهید. سپس به آن امکانات دیگری نیز اضافه کنید و به روزرسانی نمایید تا ایده پخته‌تر شود.

تمایل به کسب درآمد از فضای مجازی دارید؟ تمایل دارید سود خود را افزایش دهید؛ اما چگونگی آن را نمی دانید؟؟ یا راه هایی همچون طراحی سایت را پیشتر انجام داده اید؛ ولی جوابی دریافت نکردید؟؟

در اینجا با استفاده از یک راه و روشی متفاوت و کم هزینه برای شما عزیزان در زمینه دلخواهتان بطور اختصاصی خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود.

فراکارانت از ارائه مشاوره رایگان خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ تا پشتیبانی رایگان پس از اتمام و تحویل سایت در کنار شما عزیزان قرار دارد.

  • تولید قالب

برای انتخاب بین قالب‌هایی که می توان برای سایت تهیه کرد، سایت‌های مختلف داخلی و خارجی وجود دارند که قالب می‌فروشند.برای خرید قالب باید اطمینان حاصل کنید قالب توسط سایتی که خریداری می‌کنید  تولید شده و توسط فرد دیگری نوشته نشده باشد.
تشخیص این مورد در وهله اول  ساده نمی‌باشد. اما این نکته را باید بدانید که زمانی که شخصی که خود قالب را تولید کرده باشد، برای اصلاحات پس از آن، مشکلی نخواهد داشت. اما وقتی که قالب را خود تولید نکرده باشد، صرفا در حال انتقال دادن یک فایل به کامپیوتر شما است، بدون آن که حتی زحمتی برای آن کشیده باشد. پس طبیعتا توقع مادی کمتری دارد و متقابلا شما نیز نمی‌توانید برای رفع مشکلات قالب خود به او مراجعه کنید. بنابراین تاکید می‌شود که حتما قالب تولیدی خریداری نمایید.

  • خرید از مجموعه‌ای معتبر

نکته دوم این است که از مجموعه‌ای که صرفا کار آن تولید و فروش قالب است، خریداری نکنید.  برخی افراد برای استفاده عملیاتی یک پروژه قالبی را طراحی کرده، سپس با پروداکت این محصول، یک قالب ساختار یافته قابل فروش دارند.

اما برخی دیگر  فقط تولید قالب انجام می‌دهند. در واقع طراحی و برنامه نویسی آن در یک کسب و کار واقعی استفاده نشده است. به احتمال زیاد، مشکلات زیادی درون استراتژی صفحه آرایی و کدنویسی نیز وجود دارد که هنوز رفع نشده است. به همین دلیل کسانی که تنها کار تولید قالب را انجام می‌دهند و صرفا نسخه ای برای فروش دارند، عملا پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما نخواهند بود. توصیه ما تهیه این قالب ها از شرکت‌هایی است که کار آن‌ها طراحی قالب است و به طور عملیاتی در کنار کسب‌وکارها هستند.

  • تطابق آن با استانداردهای سئو

نکته سوم  اطمینان حاصل پیدا کردن از  تطابق استانداردهای سئو با قالب سورس می‌باشد. در واقع سورس باید سئو پذیر باشد. برای افرادی که کار خرید و فروش قالب انجام می‌دهند، این موضوع اهمیتی ندارد. آن‌ها فقط به فروش قالب اهمیت داده و این که بتوانند با طراحی امکاناتی که در صفحه انجام می‌دهند، مخاطبین خود را جذب کنند.این قالب‌ها با اشکالاتی که از نظر کدنویسی دارند، به راحتی قابل اصلاح نیستند.

پس فروشنده باید قالب فروشی خود را تضمین کند. هم‌چنین می‌تواند با ابزارهایی کیفیت سورس را برای شما ارزیابی کند. این نکته نیز تاکیدی دوباره بر تولیدی بودن قالب است. قالبی که تنها برای فروش باشد، اصلا به مرحله تست سئو نمی‌رسد. بعد از راه اندازی سایت تازه با مشکلات سئو روبه‌رو خواهید شد.

امکان تعمیر قالب

نکته چهارم اجازه وامکان تعمیرات قالب، فارغ از مبلغ هزینه آن می‌باشد. ممکن است بخشی از قالب برای کسب و کار شما زاید و اضافی بوده و بخش دیگری را احتیاج داشته باشید. طبیعتا تیم طراحی بابت این موضوع زمان خواهد گذاشت. شما هم بابت آن هزینه خواهید کرد.

اما بسیاری از فروشندگان قالب آماده در پاسخ به امکان تغییر قالب پاسخ منفی خواهند داد. یعنی این افراد به شما چیزی را می فروشند که تغییرپذیر نیست. حتما به این نکته توجه داشته باشید که محال ممکن است شما سایتی را راه اندازی کرده و برای رسیدن به هدف نهایی خود، احتیاج به تغییر در آن نداشته باشید.

  • دانش به روز

نکته آخر اینکه زمانی که قالب را تهیه می‌کنید، حتما باید در کنار آن، دانش کافی و به روز html، جاوا اسکریپت، طراحی فرانت اند و … را داشته باشید. یا خود باید این دانش را کسب کرده و تیم مناسب را در شرکت جمع آوری نمایید یا با شرکتی که دارای چنین دانشی است، قرارداد ببندید.

امروزه آموزشگاه‌هایی با کلاس‌های 2تا 4 ساعت به شما آموزش چگونگی کار کردن با سایت را می‌دهند. این‌ها در واقع کار اپراتوری سایت را انجام داده و هرگز نمی‌توانند مشکلات و نیازهای کسب‌وکار شما را به روز کرده و تغییرات لازم را اعمال کنند.

نکته اخر اینکه حتما قالب وب سایت خود را از یک شرکت معتبر تغییرات سئو سایت را نیز تضمین می‌کنید، خریداری نمایید. در کنار آن، به دانش خود بیافزایید. افزونه ها را یاد گرفته و اطمینان حاصل کنید که قالب سایت، تولیدی باشد.

معایب طراحی سایت با قالب آماده چیست؟

gst-tax-consultant-website-design-template

ناقص بودن 

 اکثر قالب‌هایی که در سایت‌ها وجود دارد نسخه نال شده از سایت بزرگ Themeforest است. در این سایت طراحان برجسته از سراسر جهان حضور دارند و قالب‌های ساخت خودشان را می‌فروشند. افرادی با دانلود این قالب‌ها و ویرایش فایل‌ها، آن را به صورت رایگان در آورده و برای دانلود در اینترنت بارگذاری می‌کنند. این قالبها اکثرا  ناقص هستند. یعنی بعضی از فایلهای آن حذف شده  یا درست کار نمی‌کند.

اصطلاح نال Null کردن یعنی با ویرایش فایل‌های یک اسکریپت و نرم افزار تحت وب، بخش چک کردن لایسنس آن را غیر فعال کرده و درنهایت موجب می‌شود آن نرم افزار بصورت رایگان برای همه قابل استفاده باشد.

این کار از نظر اخلاقی هم کار صحیحی نیست. زیرا نرم افزاری که شخصی ساعت‌ها و روزها برای ایجاد آن زحمت کشیده است را  نباید رایگان استفاده کرد

هشدار : افرادی که قالب های پولی را به صورت نال شده برای دانلود قرار می‌دهند معمولا داخل قالب کدهای مخربی بارگذاری می‌کنند.  درنهایت خیلی راحت می‌توانند به اطلاعات هاست شما دسترسی پیدا کرده، آن را هک کنند یا از آن سو استفاده نمایند.

عدم پشتیبانی 

طبیعی است وقتی از  یک قالب رایگان استفاده می‌کنید،  وظیفه رفع تمام مشکلات آن هم بر عهده خود شما باشد. در واقع شرکت طراحی سایت یا شخصی نیست که پشتیبان شما باشد. با توجه به این که این قالب‌های رایگان مشکلات بسیاری دارند و توسعه و به روزرسانی آن‌ها خود یک مشکل بزرگ به حساب می‌آید، بحث پشتیبانی و گارانتی بسیار پررنگ می‌شود.

عدم بروزرسانی 

 یکی دیگر از مشکلات طراحی سایت با قالب آماده  این است که قالب ها چون قفل شکسته هستند، نمی‌توانید آنها را بروزرسانی کنید و باید تا ابد از همان نسخه قدیمی  استفاده نمایید. این موضوع مشکلات امنیتی جدی برای شما به همراه خواهد داشت.

زیرا هر شرکتی بعد از ایجاد یک قالب آن را از نظر امنیتی و سایر مشکلات بررسی کرده و در بروزرسانی‌های بعدی حتما آن مشکلات را رفع می‌کند. اگر شما نتوانید قالب سایت را بروز رسانی کنید، همیشه در خطر هک شدن و از دست دادن اطلاعات هستید.

عدم گسترش پذیری

قالب‌های رایگان توسط افرادی نوشته شده اند که شما اطلاع و دسترسی مشخص به آنها ندارید. بنابراین نمی‌توانید آن‌طور که می‌خواهید تغییر  ایجاد کنید، بخش‌های دلخواه خود را به آن اضافه کنید و یا بخش‌های غیرضروری را حذف کنید. مگر آنکه برنامه نویس حرفه ای باشید و با زبانهای برنامه نویسی تحت وب آشنایی داشته باشید.

عدم هماهنگی با زبان فارسی 

به دلیل اینکه بیش از ۹۰% قالب‌های آماده موجود در سایت‌ها نسخه های خارجی هستند، مشکلات زیادی در  استفاده از این قالب‌ها با زبان فارسی وجود دارد. از جمله اینکه نمی‌توانند فونت فارسی را درست نمایش دهند و همچنین نمی‌توانید فونت دلخواه به آن اضافه کنید.

خدمات کاراایتی برای طراحی سایت 

مراحل طراحی سایت در کاراایتی

شرکت طراحی وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روابط عمومی 5 مرداد 1401


whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست