ثبت نام | ورود
پشتیبانی | مشاوره | تماس با ما | ۲۳۰۸۷ ۲۱ (۹۸+)

دامنه com

دامنه چیست؟

هر سایتی برای خود یک IP مخصوص دارد و توسط آن IP کاربر وارد سایت شما می‌گردد. اما از آن‌جایی که حفظ کردن اعداد طولانی IPها کار مشکلی می‌باشد، به هر سایتی یک دامنه انحصاری اختصاص داده شده است تا برای کاربر راحت تر قابل حفظ کردن باشد. با وارد کردن نام دامنه IP اختصاصی سایت شما شناسایی شده و کاربر وارد سایت شما می‌گردد.یک دامنه شامل نام دامنه و پسوند دامنه می‌باشد. شما می‌توانید هر نامی را برای دامنه خود انتخاب کنید. پسوند‌ها دامنه نیز بسیار متنوع می‌باشند. شما می‌توانید با توجه به نوع فعالیت خود دامنه مورد نظر را انتخاب کنید.

.com

ویژگی دامنه .com

امروزه پسوندهای متفاوتی جهت ثبت دامنه به وجود آمده‌اند. اما پسوند .com یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پسوندهای دامنه می‌باشد. وجود دامنه .com به اعتبار سایت شما می‌افزاید. از این رو برندهای بسیاری در کنار دیگر دامنه‌های خود دامنه .com  را نیز ثبت می‌کنند.

بیشتر کاربران هنگامی که نام یک برند را در فضای اینترنت جست و جو می‌کنند، آن را با پسوند .com  جست و جو میکنند. بنابراین قبل از ثبت دامنه خود حتما پسوند .com  آن را جست وجو کنید تا آزاد باشد. اگر دامنه آزاد نبود، دامنه‌های دیگری را انتخاب نمایید. زیرا در غیر این صورت بسیاری از مخاطبین خود را به سایت‌های دیگر هدایت می‌کنید. هم‌چنین اگر کسب و کار شما در حوزه بین المللی فعالیت دارد و مخاطبین شما فقط در داخل کشور نیستند، داشتن دامنه .com  کمک بیشتری به شما در سئو بالاتر و اعتبار بیشتر خواهد نمود.

domain type

ثبت و خرید دامنه .com

هنگامی که یک دامنه عمومی می‌خواهید ثبت کنید مانند .com,.net,.org.، درخواست ثبت دامنه شما توسط موسسه ICANN ابتدا بررسی می‌شود تا بتوانید دامنه خود را در آن ثبت نمایید.

هم‌چنین شما می‌توانید برای ثبت، خرید و اطلاع از تعرفه دامنه‌های .com  به فروشگاه کارا آی‌تی مراجعه نمایید. شما می‌توانید برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

domain

پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر مقالات زیر را مطالعه نمایید.

راهنمای انتخاب دامنه

دامنه چیست و چگونه کار می‌کند

دامنه و منابع مورد نیاز آن

دامنه نویسنده ۱۲ام آذر, ۱۳۹۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.