دامنه com

دامنه چیست؟

هر سایتی برای خود یک IP مخصوص دارد و توسط آن IP کاربر وارد سایت شما می‌گردد. اما از آن‌جایی که حفظ کردن اعداد طولانی IPها کار مشکلی است، به هر سایتی یک دامنه انحصاری اختصاص داده شده است تا برای کاربر راحت‌تر قابل حفظ کردن باشد. با وارد کردن نام دامنه IP اختصاصی سایت شما شناسایی شده و کاربر وارد سایت شما می‌گردد.یک دامنه از اجزای مختلفی تشکیل شده و شامل نام دامنه و پسوند دامنه است . شما می‌توانید هر نامی را برای دامنه خود انتخاب کنید. پسوند‌های دامنه نیز بسیار متنوع هستند. با توجه به نوع کسب و کار و فعالیت می‌توانید نام و پسوند دلخواهخود را انتخاب نمایید.

ویژگی‌های دامنه .com چیست؟

امروزه پسوندهای متفاوتی جهت ثبت دامنه به وجود آمده‌اند. اما پسوند .com یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پسوندهای دامنه به شمار می‌رود. می‌توان گفت وجود دامنه .com به اعتبار سایت شما می‌افزاید. از این رو برندهای بسیاری در کنار دیگر دامنه‌های خود .com  را نیز ثبت می‌کنند.

بیشتر کاربران هنگامی که نام یک برند را در فضای اینترنت جست و جو می‌کنند، آن را با پسوند .com  جست و جو خواهند کرد. بنابراین قبل از ثبت دامنه خود حتما پسوند .com  آن را جست وجو کرده و  آزاد بودن آن را بررسی کنید. اگر دامنه آزاد نبود، دامنه‌های دیگری را انتخاب نمایید. در غیر این صورت بسیاری از مخاطبین خود را به سایت‌های دیگر هدایت می‌کنید. هم‌چنین اگر کسب و کار شما در حوزه بین المللی فعالیت دارد و مخاطبین شما فقط در داخل کشور نیستند، داشتن دامنه .com  کمک بیشتری به شما در سئو بالاتر و کسب اعتبار بیشتر خواهد نمود.

domain type

ثبت و خرید دامنه .com

هنگامی که یک دامنه عمومی می‌خواهید ثبت کنید مانند .com,.net,.org.، ابتدا درخواست ثبت دامنه شما توسط موسسه ICANN  بررسی می‌شود تا بتوانید دامنه خود را در آن ثبت نمایید. هم‌چنین شما می‌توانید برای ثبت، خرید و اطلاع از تعرفه دامنه‌های .com  به فروشگاه کارا آی‌تی مراجعه نمایید.

domain

پیشنهاد می‌شود برای آشنایی بیشتر مقالات زیر را مطالعه نمایید.

راهنمای انتخاب دامنه

دامنه چیست و چگونه کار می‌کند

دامنه و منابع مورد نیاز آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روابط عمومی 21 آبان 1394


whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست