pre-loader

تست اولیه

 

تحقیق و برنامه ریزی

دامنه و منابع مورد نیاز

طراحی سایت

محتوای سایت

تست اولیه

رونمایی از سایت

تحقیق و توسعه

 

تست اولیه طراحی سایت (۲ تا ۶ هفته)

در این مرحله از طراحی سایت، شما تا حد زیادی به پایان کار نزدیک شده اید. در این بخش شرکت طراحی سایت باید با همکاری سفارش دهنده تست اولیه طراحی سایت را انجام دهد. اما چه مواردی در تست اولیه ببرسی می‌شوند؟ مواردی چون…

  •  تست عملکرد وب سایت و عملکرد صحیح فرآیندها 
  • صحیح بودن لینک‌ها 
  • املای صحیح متون 

هرچند شما می‌توانید جهت تست اولیه طراحی سایت، آدرس سایت خود را به دوستان نزدیک و اعضای تیم خود بفرستید. سپس از آن‌ها بخواهید بخشهای مختلف سایت شما را تست کنند و مشکلات احتمالی و مواردی که موجب سردرگمی و آزار آن‌ها در سایت شده را برای شما ارسال کنند. طبیعتا پیدا شدن تمامی ایرادات یک سایت در حین طراحی سایت ممکن است زمان زیادی نیاز داشته باشد. اما به طور برای آن که یک سایت حرفه‌ای و بدون اشکال داشته باشید، باید از نظر متخصصان طراحی سایت استفاده کنید.

تست ظاهر سایت

در این بخش باید ظاهر سایت به دقت مورد بررسی قرار گیرد. از جمله مواردی چون املای صحیح محتوای متنی سایت، چیدمان صحیح انواع لینک‌ها، محتوای تصویری، صوتی و ویدئویی در سایت. هم‌چنین باید طبق اصول صحیح رابط کاربری و تجربه کاربری بررسی شود آیا کاربر می‌تواند بدون سردرگمی در سایت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیازهای خود پاسخ دهد. هم‌چنین اگر مشکلاتی در گرافیک سایت همچون ترکیب رنگ‌ها و… وجود داشت باید در این مرحله مشخص گردد.

تست اولیه

تست عملکرد سایت

در این بخش باید انواع عملکردها و فرآیندها در سایت مورد بررسی قرار گیرد. تمامی لینک‌ها باید بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود صحیح هستند و به درستی عمل می‌کنند. روابط اجزا و فرآیندهای سایت باید به درستی و با سرعت مناسب در سایت اجرا شوند. از این رو تست اولیه طراحی سایت بسیار حائزاهمیت است و نقاط ضعف وب سایت را به درستی مشخص می‌کند.

یک نکته مهم هنگام تست اولیه طراحی سایت…

بسیاری از افراد در این مرحله ممکن است سایت خود را به صورت رسمی معرفی کرده و حتی برای آن تبلیغ انجام دهند. اما در واقع در این مدت هیچ تبلیغی برای سایت نباید انجام داد و عموم مردم را به سایت هدایت کرد. زیرا سایت هنوز در مرحله رفع اشکال است و نقاط ضعف و اشکلات آن باید مشخص شده و رفع گردد. یک سایت مشکل دار، لطمه زیادی به برند شما وارد می‌کند. بنابراین این مرحله را حتما جدی بگیرید.

 

2 پاسخ به “تست اولیه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واحد تولید محتوا ۲۶ام مهر, ۱۳۹۶


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو