انواع پشتیبانی سایت

در این مقاله قصد داریم پشتیبانی سایت را معرفی کنیم ، در رابطه با آن مطالبی را ارائه دهیم و سپس به بررسی انواع پشتیبانی سایت بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

پشتیبانی سایت چیست؟


پشتیبانی شامل یکسری دستورالعمل‌ها، خدمات و وظایفی است که باید به صورت مداوم و در مدت زمان‌های مشخص برای یک سایت انجام شود تا آن سایت بتواند رتبه خوبی را کسب کند و یا اگر رتبه‌ی بالایی دارد؛ آن رتبه در موتور جستجوی گوگل حفظ شود، به عبارت دیگر به طور کلی وظیفه پشتیبان این است که یک سایت را از لحاظ وجود داشتن مشکل یا خطا در مدت زمان‌های مشخص بررسی و اگر مشکلی وجود داشت آن مشکل را رفع کند، تا آن سایت به یک سایت موفق تبدیل شود و کسب و کار مرتبط با آن به درآمد مورد نظرش برسد.

چرا پشتیبانی سایت ضروری ست؟


مشکلات و باگ‌های سایت‌ها و وتلاش برای حفظ سلامتی آن ها مثل بیماری‌های انسان می‌ماند اگر به بررسی و کشف مشکلات هرچند کوچک در بدن انسان پرداخت نشود بیماری‌ها به یکباره ظاهر می‌شوند، حفظ سلامت یک وب سایت نیز به همین شکل است اگر بررسی‌های مورد نیاز، به روز‌رسانی‌ها و از بین بردن خطا‌های کوچک آن سایت مرتباًو دقیق صورت نگیرد مشکلات و نواقص کار به یکباره سایت را فلج می‌کند و از بین می‌برد، به همین دلیل پشتیبانی یک الزام برای حفظ یک بیزنس مرتبط با سایت به شمار می‌رود وهموراه توصیه‌ی زیادی به انجام آن می‌شود

خدمات پشتیبان سایت

به طور کلی پشتیبان‌های سایت می‌توانند خدمات مختلفی را به مشتریان باتوجه به نیاز آن‌ها ارائه بدهند که به ذکر مهم‌ترین خدمات پشتیبانی سایت خواهیم پرداخت. این خدمات شامل، ایجاد و حفظ امنیت سایت، پشتیبانی محتوایی، تولید محتوا، بهینه‌سازی کد‌های سایت، ارتباط با کاربران و رفع کردن مشکلات آن‌ها، رفع مشکلات فنی سایت( مشکلات مربوط به طراحی سایت و.. )، نگهداری از سایت، به روز‌رسانی، و…. می‌باشد.

خدمات پشتیبانی انواع سایت‌ها

service-support

پشتیبانی سایت‌های فروشگاهی


به جهت پشتیبانی این نوع سایت‌ها نیاز است، خدماتی در زمینه‌های پشتیبانی فنی سایت (مثل مشلات طراحی سایت ) و مدیریت کالا _یعنی به روز کردن مشخصات کالا‌ها، به روز‌رسانی موجودیت آن‌ها، قراردادن کالا‌های جدید، تغییر قیمت‌ها، بررسی نظرات کاربران…… _ ارائه شود.


پشتیبانی سایت‌های محتوایی


به طور کلی برای پشتیبانی این سایت‌ها باید، در زمینه تولید محتوای مستمر آن‌ها یک تیم دقیق به صورت جدی مشغول به کار باشند و همچنین با توجه به اینکه بازدید‌های زیادی از این سایت‌ها صورت می‌گیرد نیاز به یک هاستینگ بسیار قوی دارند.


پشتیبانی سایت شخصی


به طور کلی پشتیبانی این نوع سایت‌ها هزینه‌های کمتری نیاز دارد، فقط تنها باید محتوای آن به صورت دقیق به روز‌رسانی شود و این به روز‌رسانی پشتیبانی شود، تا رتبه ی سایت بالا برود.


پشتیبانی سایت‌های شرکتی


به جهت پشتیبانی سایت‌های شرکتی نیاز است که خدماتی از قبیل به روز‌رسانی، از بین بردن مشکلات فنی، پیگیری مسائل مرتبط با به روز‌رسانی محتوا و……… ارائه شود.

انواع پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت ها به دو بخش اصلی پشتیبانی‌های محتوایی و پشتیبانی‌های فنی سایت تقسیم‌بندی می‌شود که ادامه به بررسی هریک از آن‌ها می‌پردازیم.

پشتیبانی محتوایی سایت

این نوع پشتیبانی شامل نظارت بر روی انتشار محتوا، بروزرسانی، ایجاد تیتر مناسب و…. است لازم به ذکر است پشتیبانی محتوایی سایت باید بر اساس اصول سئو و الگوریتم‌های موتور‌های جستجو انجام گیرد تا باعث شود رتبه سایت در گوگل بالا برود.

content-support
support

پشتیبانی فنی


این نوع پشتیبانی شامل خدمات برنامه‌نویسی سایت، مشکلات فنی رفع خطا‌ها، مشکلات امنیتی، بهبود سرعت و….. است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شیامی زاده 20ام فروردین, 1401


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو