pre-loader

ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

این روزها نام ارز دیجیتال، اخبار مربوط به آن‌ها و نقش پر رنگی که این ارزها اکنون و در آینده پیدا می کنند زیاد به گوش می‌رسد.  به همین جهت در این مجموعه مقالات قصد داریم تا شما را با ارزهای دیجیتال، کاربرد و مزیت این ارزها، انواع کسب و کارهایی که حول آن شکل گرفته و هم چنین نحوه درآمدزایی از آن‌ها، آشنا کنیم.

arz digital

ارز دیجیتال چیست؟

همان گونه که از نام آن پیدا است، یک واحد پولی است که به صورت آنلاین قابلیت استفاده دارد. می‌توان گفت تقریبا اولین ارز دیجیتال که به صورت فراگیر مورد استفاده قرار گرفت، همان ارز بر پایه دلار بود که در کیف پول الکترونیکی پی پال وجود داشت.

کیف پول الکترونیک چیست؟

این ارزها با توجه به آن که ماهیت فیزیکی ندارند و توسط شبکه بانکی به حساب پی پال افراد منتقل می‌شوند، به شکل دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. مکان قرارگیری این ارزهای دیجیتال درون یک کیف پول الکترونیک می‌باشد.

مزیت کیف پول الکترونیکی چیست؟

مزیت کیف پول الکترونیکی مانند پی پال و کیف پول هایی که پس از آن چون وب مانی، پرفکت مانی و … به وجود آمدند، سادگی و سهولت در ایجاد حساب‌ بود. در این گونه حساب‌ها فارغ از شبکه بانکی امکان دریافت و برداشت ارز وجود داشت.

در کیف پولی چون پی پال این امکان وجود دارد تا از شبکه بانکی از طریق متصل کردن ویزا کارت یا مسترکارت خود، عملیات واریز حساب را انجام داد. هم چنین می توان از پی پال دیگران نیز پول دریافت کرد. بنابراین عملیات واریز و برداشت را علاوه بر حساب بانکی نیز می‌توان با کیف پول الکترونیکی انجام داد.

wallet

تبادل مالی در ارزهای دیجیتال چگونه است؟

بحث بعدی که شکل گرفت، اکسچنج و تبدیل ارزش ارزها به هم به صورت آنلاین بود. برای مثال اگر واحد کیف درهم باشد، هنگام خرید با رعایت مجموعه‌ای از قوانین و ضوابط این پول به پول هدف مانند دلار تبدیل خواهد شد. در این مبادلات یک Exchange Rate (نرخ تبدیل ارز) نیز تعلق می‌گیرد که گاهی به نفع خریدار است و گاهی نیز بهتر است با واحد پول اصلی خرید انجام شود.

درواقع هنگام واریز پول و تبدیل به واحد ارزی دیگر، کارمزد به آن ها تعلق می‌گیرد و همین کارمزدها منبع درآمد این مجموعه‌ها می‌باشد. اما با توجه به تسهیلات و امنیتی که در مبادلات ایجاد کرده‌اند، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

farakara net · ارز دیجیتال چیست؟

در مطالب بعدی قصد داریم با موضوعات زیر بیشتر آشنا شویم:

تفاوت رمزارزها و ارزهای دیجیتال

 اهمیت طراحی سایت ارز دیجیتال

انواع سایت ارز دیجیتال

فرآیندهای اصلی و فرعی در طراحی سایت ارز دیجیتال

نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت ارز دیجیتال

اجزای مورد نیاز در طراحی سایت ارز دیجیتال

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مجموعه فراکارانت، تماس بگیرید.

سایر مقالات مرتبط:

طراحی سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

صفرتا صد راه اندازی سایت

کلمات کلیدی:
طراحی سایت karait-editor ۱۰ام شهریور, ۱۳۹۹


منو