ثبت نام | ورود

طراحی سایت برای صفحه اول گوگل

تمام سایت‌ها در تلاشند تا در صفحه اول نتایج صفحه جستجوی گوگل قرار بگیرند. در نتیجه برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، لازم هست عوامل و فاکتورهای متعددی مورد توجه قرار بگیرند و رعایت شوند تا این امر محقق گردد.  بخشی از این فاکتورها باید از سوی شرکت طراحی سایت و بخش‌ دیگر باید از سوی صاحب وب سایت‌، رعایت شوند. در ادامه درباره اهمیت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و فاکتورهای موثر و مهم درباره طراحی سایت در صفحه اول گوگل صحبت می‌کنیم.

چرا بودن در صفحه اول گوگل، برای سایت‌ها بسیار مهم است؟

سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند نسبت به دیگر سایت‌ها، ترافیک بیش‌تری به سوی خود هدایت می‌کنند. یافته‌ها نشان می‌دهند که ۷۵ درصد کاربران هرگز صفحات بعدی گوگل را باز نمی‌کنند. همچنین طبق نتایج منتشر شده در سایت  smartinsights، نرخ کلیک روی سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل در رتبه اول ظاهر می‌شوند، حدود ۳۶.۴% می‌باشد.

همان‌طور که در جدول زیر می‌بینید، نرخ کلیک برای سایت‌هایی که در رتبه‌های بعدی ظاهر می‌شوند، روند کاهشی داشته و نتایج مربوط به رتبه دهم، به میزان ۲.۲٪ کاهش می یابد. بنابراین برای این‌که سایت‌ دیده شود، بودن در صفحه اول گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

 

حال سوالی که در این‌جا مطرح می‌شود، این است که چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

فاکتورهای متعددی مثل افزایش سرعت سایت، کاهش نرخ پرش یا بانس ریت، تولید محتوای اورجینال و غیره تاثیر گذار هستند. اما نکته‌ای که نباید ازش غافل شد، این است که غیر از این موارد فاکتورهای دیگری هم بر رتبه سایت تاثیر گذار هستند و این فاکتورها باید از سوی شرکت طراحی سایت مورد توجه قرار بگیرد.

در ادامه، برخی از مواردی که در طراحی سایت جهت قرار گرفتن درصفحه اول گوگل، باید رعایت کرد را بیان می‌کنیم:

 

۱. سئو سورس

نکته مهم برای طراحی سایت در صفحه اول گوگل، سورس خوردن سایت به روشی است که سورس توسط گوگل سئو شود. در واقع کدهای سایت باید برای سئو بهینه شوند. برای سورس سئو عواملی چون استفاده درست از تگ‌های HTML، فشرده سازی فایل‌ها و تصاویر، بهینه سازی تصاویر و غیره مورد توجه قرار می‌گیرد.

۲. سئو بر روی موضوعات مهم

باید برای موضوعات مهم سایت خود کار سئو انجام دهید تا بتوانید به تدریج در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و بین وب سایت‌هایی که در حوزه مشابه با شما فعالیت می‌کنند رتبه برتر را داشته باشید. تا سایت در رقابت با سایر افراد در حوزه تخصصی مشابه، جز بهترین سایت‌های آن حوزه باشد.

۳. بهینه سازی سایت برای انواع صفحات نمایش

امروزه استفاده از گوشی تلفن همراه و یا تبلت، برای مشاهده سایت‌ها بین کاربران رواج زیادی یافته است. بنابراین این موضوع که سایت و محتوای آن، برای انواع صفحات نمایش بهینه سازی یا ریسپانسیو شوند و به درستی نمایش داده شوند فاکتور بسیار مهمی است. در صورت عدم رعایت این نکته، کاربران سایت شما را ترک می‌کنند که نتیجه آن افزایش نرخ پرش و کاهش رتبه سایت است.

همچنین سایت‌­های ریسپانسیو  URL و  HTML یکسانی دارند. این موضوع سبب می­‌شود گوگل محتوای وب‌سایت را راحت‌­تر نشانه ­گذاری کند. در نتیجه طراحی سایت ریسپانسیو رتبه بالاتر و بهتری در گوگل کسب می‌کند.

۴. توجه به تجربه کاربری

سایت باید جذاب و کاربر پسند باشد. وقتی وب‌سایت جذاب باشد و بخش‌های مهم آن مثل بخش تماس با ما، نوار جستجوی سایت، خدمات و محصولات و غیره به راحتی در دسترس باشند و کاربران بتوانند به سرعت بخش‌های مد نظر خود را پیدا کنند، مدت زمان بیش‌تری را در سایت صرف می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود گوگل سایت شما را مفید تشخیص دهد. در نتیجه رتبه آن بالاتر رفته و ترافیک بیش‌تری به سایت شما جذب می‌شود که این موضوع احتمال این‌که در صفحه اول ظاهر شوید را بیش‌تر می‌سازد. بنابراین تجربه کاربری اهمیت زیادی در بهبود رتبه وب‌سایت‌ها دارد.

۵. روش CPC (cost-per- click):

شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و یاهو در پروژه‌های Google Adwords، Microsoft adCenter و Yahoo! Search Marketing از این مدل بهره می‌برند.

با این روش وب‌سایت می‌تواند بدون انجام دادن سئو، از بدو طراحی وب‌سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. روش CPC روشی هست که گوگل در اختیار صاحبان وب‌سایت‌ها گذاشته و سایت‌ها می‌توانند براساس میزان هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اند، در ساعات مختلف روز در صفحه اول گوگل قرار بگیرند.

 

شرکت طراحی سایت فراکارانت، با رعایت و در نظرگیری چند آیتم با انواع روش‌ها، شرایطی را برای سایت شما فراهم می‌کند تا بتوانید شانس بودن در صفحه اول گوگل را داشته باشید. و به عنوان اولین شرکت خدمات فضای مجازی ایران، ارائه کننده تبلیغات گوگل با کم‌ترین هزینه و بیش‌ترین بازدهی می‌باشد. برای مشاهده پلن‌های شارژ گوگل ادوردز کلیک کنید.

 

مزیت‌های این روش

۱. مطمئن بودن و جواب‌دهی سریع

این روش، روش نسبت به روش سئو، روش بسیار مطمئن‌تری هست. زیرا به شما این اجازه را می‌دهد که بعد از این‌که وب‌سایت طراحی و راه‌اندازی شد شما می‌توانید بلافاصله از مزیت‌های دیده شدن استفاده کرده، کسب و کار خود را بهینه سازید و اشکلات سایت را بعد از قرار گرفتن در صفحه اول گوگل براساس درخواست‌های دریافتی، رفع کنید.

تنها در این صورت است که می‌توانید مشکلات سایت را از قبل رفع کرده و برای زمانی که سایت شما در شرایط بهتری قرار می‌گیرد و بودجه بیش‌تری در اختیارتان برای پاسخ‌گویی به مشتریان خود در اختیار دارید، آمادگی کامل را داشته باشید.

 

۲. جلوگیری از پرداخت هزینه زمان از دست رفته

در دنیای کسب و کار، زمان دارایی بسیار با ارزشی است. تصور این‌که سایت راه‌اندازی کنید و بعد از صرف زمان مثلا هشت ماهه، بدون پرداخت هزینه، خودتان روش را یاد بگیرید و بتوانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید ولی در عوض، هزینه‌های دیگری به شما تحمیل شده است. با اینکه ظاهرا هزینه ‌ای پرداخت نکردید اما به جای آن، بهای زمان از دست رفته را می‌پردازید.

در این زمان هشت ماهه شما می‌توانستید بلافاصله در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و به جای صرف زمان برای بهینه سازی وب‌سایت، کسب و کار خود را شروع کرده و سود و درآمد داشته باشید. در واقع شما عملا سود و درآمدی که می‌توانستید در این هشت ماه داشته باشید را از دست داده داده‌اید، بنابراین این روش از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نیست. در حالی که اگر با صرف هزینه مناسب، کار را به یک پیمانکار متخصص بسپارید، می‌توانید در کم‌ترین زمان در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و توسط مشتریان دیده شوید.

 

 

سخن آخر

نکته مهمی که باید بهش توجه داشته باشیم این است که امروزه بودن در صفحه اول گوگل برای تمامی وب‌سایت‌ها بسیار مهم و ضروری است. البته وب‌سایت‌هایی که خدمات دولتی ارائه می‌دهند، مشتریان مخصوص خود را دارند، اما همین وب‌سایت‌ها اگر در جایگاه مناسب خود قرار نداشته باشند توسط رقبا تهدید خواهند شد.

 

شرکت طراحی سایت فراکارانت با دو دهه تجربه و در اختیار داشتن تیم حرفه‌ای در حوزه طراحی سایت، به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی و با کم‌ترین هزینه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. برای استفاده از خدمات مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

همچنین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

قیمت طراحی سایت

برآورد هزینه طراحی سایت

طراحی سایت ارزان، به چه قیمتی؟

نکات مهم در تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت نویسنده ۲۵ام آذر, ۱۳۹۸