pre-loader

تعیین قیمت برای طراحی سایت

موضوع : عوامل مهم تعیین کننده قیمت طراحی سایت فروشگاهی

 

مدت لازم برای مطالعه : ۱۴ دقیقه

 

هدف : بعد از مطالعه این مقاله، سفارش دهنده با نکات مهم تصمیم گیری در خصوص بودجه و ارزش و قیمت طراحی سایت فروشگاهی آشنا می‌شود.

 

پادکست :

 


 

قبل از شروع طراحی سایت بحث تعیین بودجه و قیمت گذاری برای کارفرمایان بسیار اهمیت پیدا می‌کند. به همین جهت در این نوشته قصد داریم تا مهم‌ترین نکات جهت تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی را بیان کنیم. در واقع هدف آن است که بتوانیم با توجه به نیازها و اهداف کسب و کار خود در فضای مجازی به بهینه ترین قیمت دست یابیم.

نکته اول- چه زمانی درخواست قیمت کنیم؟

قیمت را تنها زمانی دریافت کنید که درخواست خود را به طور کامل معرفی کرده‌اید

شاید در مراحل اولیه که اطلاع چندانی از ویژگی‌های یک سایت فروشگاهی ندارید، بیان این موضوع که سایتی مشابه دیگر سایت‌های حوزه فعالیت خود می‌خواهید، کار نسبتا راحتی به نظر برسد. اما این موضوع ریسک بزرگی در پی دارد. زیرا بیشتر ظاهر سایت را در نظر گرفته‌اید و به نکات عملکردی و فرآیندی آن چندان توجهی نداشته‌اید. هم‌چنین اطلاعی ندارید شرکت یا شخص ارائه دهنده پروژه که به آن درخواست داده‌اید، توانایی اجرا به صورت کامل را دارد یا خیر.

در واقع امکانات فرآیندی از چشم شما پنهان است، بدان معنا که شما به پنل مدیریتی آن سایت، به عنوان مثال فروشگاه دیجی کالا، مدیسه و یا هر سایت دیگر، دسترسی ندارید و تنها از روی ظاهر آن را قضاوت می‌کنید.

نکته دوم- از هر قالب طراحی سایت فروشگاهی استفاده نکنید

کپی کردن قالب سایت از قبل طراحی شده، کار دشواری نیست. در نتیجه ممکن است شما به راحتی در دام افرادی قرار گیرید که ظاهر و قالب سایت دیگری را به شما می‌فروشند.

اما نکته حائز اهمیت آن است که هر سایتی امکانات خاص خود را دارد. زیرا هر سایتی با توجه به اهداف و نیاز کسب و کار خود عمل می‌کند. ممکن است بسیاری از امکانات و فرآیندهای سایت مشابه، اصلا مورد نیاز شما نباشد.

پس در صورتی که درخواست‌ها و جزئیات مد نظر خود را یادداشت کنید، هم به خوبی از نیازهای خود مطلع می‌شوید و هم در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

همچنین به این نکته توجه کنید که نیازهای شما چه مواردی هستند، چه ویژگی‌هایی دارند، چگونه نیازها و خواسته‌های مشتریان را برطرف می‌کنند، چگونه موجب جلب رضایت مشتری می‌شوند و…

نکته سوم-اهمیت تهیه پروپوزال (RFP)

پروپوزال یا به اصطلاح Request for proposal یا RFP به معنای پیشنهاد، طرح اولیه و نقشه کلی هر کاری است. بهتر است قبل از انجام هر کاری ابتدا نقشه راه و طرح کلی آن کار آماده شود. بنابراین تهیه پروپوزال قبل از سفارش طراحی سایت امر بسیار مهمی به شمار می‌رود.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، اگر در شرکت خود بخشی دارید که می‌تواند پروپوزال یا RFP تهیه کند، تهیه لیست درخواست‌ها را به آن‌ها بسپارید. در این بخش، باید ویژگی‌ها، امکانات و استانداردهای سایت فروشگاهی مطلوب شما مورد نظر قرار گیرد.

در صورتی که چنین واحدی در سازمان موجود نیست، حتما از یک مشاور متخصص طراحی سایت راهنمایی بگیرید. در جلسه مشاوره در رابطه با اهداف و طرح کسب و کار خود، ارزش‌ها و تغییراتی که قرار است برای مشتری ایجاد کنید صحبت می‌کنید.

مشاور باید متناسب با فضا و استانداردهای طراحی سایت و اهداف کسب و کار شما، لیست امکاناتی که شرکت طراحی سایت، باید به شما ارائه دهد را آماده نماید. بنابراین ارائه پروپوزال و جزئیات درخواست‌ها موجب می‌شود شرکت‌ طراحی سایت عملکرد خود را بر اساس آن‌ها تنظیم کند.

نکته چهارم-مزایای ارائه پروپوزال (RFP) در تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی

بنابراین شرکت‌ طراحی سایتی که برای هماهنگی با این سیستم کاری توانایی لازم را ندارد، گزینه‌ مناسبی جهت همکاری نیست. آن‌‌ها تنها می‌خواهند یک طرح کلی و مشابه فروشگاه را به شما ارائه دهند. اما در نهایت عدم ارائه اصولی فرآیندها، مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. در مقابل شرکتی توانمند در زمینه اجرای پروژه، در صورت ارائه پروپوزال، درخواست شما را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

از سوی دیگر تهیه پروپزال به مراتب هزینه‌ها را کم‌تر می‌کند. زیرا در صورت عدم ارائه‌ی دقیق درخواست‌، برخی طراحان با این فرض که ممکن است کارفرما در آینده امکانات دیگری که به آن‌ها اشراف ندارد برای سایت خود بخواهد، سعی می‌کنند over design کنند. این امر بیش‌تر از آن چیزی که متداول است، هزینه‌های اضافی برای کارفرما ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال از حدود ۴۰۰ـ۵۰۰ تومان الی ۲ـ۳ میلیون تومان می‌توان برای قیمت طراحی سایت فروشگاهی تعیین کرد. این امر به به امکانات و عملکردی که مد نظر است و این‌که هر یک چقدر هزینه ایجاد می‌کنند، بستگی دارد.

پس برای دریافت قیمت طراحی سایت فروشگاهی، تهیه لیست جزئیات درخواست‌ها یا پروپوزال توصیه می‌شود. البته این موضوع تنها محدود به سفارش سایت‌های فروشگاهی نیست بلکه در مورد انواع سفارش طراحی سایت صدق می کند.

نکته پنجم-درخواست ارائه جزئیات در قیمت طراحی سایت فروشگاهی

زمانی که درخواست‌ها و میزان امکانات را مشخص نمودید، قیمت‌ طراحی سایت فروشگاهی انجام می‌شود. نکته مهمی که باید حتما در نظر داشته باشید درخواست ارائه جزئیات در بحث محتوا، گرافیک، UI و UX و انواع فرآیندها از شرکت طراحی سایت است. تا جایی که امکان پذیر است قیمت هر یک از اجزا باید مشخص باشند.

به یاد داشته باشید که برخی از این امکانات در پکیج‌هایی همراه با هم و تقریبا با هزینه صفر به شما ارائه می‌شود. در این صورت یه راحتی می توانید قیمت بخش‌های مختلف را بررسی کرده و آن‌ها را با قیمت دیگر شرکت‌های طراحی سایت مقایسه کنید.

نکته ششم-خدمات گارانتی شرکت طراحی سایت

توصیه بعدی ما این است که حتماً بر موضوع گارانتی تاکید کنید. از شرکت، گارانتی سطح عملکرد بخواهید. یک شرکت معتبر هیچ گونه نگرانی در مورد پشتیبانی با گارانتی نخواهد داشت. اما یرخی شرکت‌ها هنگامی که به طور جدی گارانتی را از آن‌ها مطالبه می‌کنید، در رفتار خود تغییر ایجاد می‌کنند. زیرا در می‌یابند اگر پروژه‌ی انجام شده توسط آن‌ها دچار نقصان در عملکرد باشد مشتری حتما این موضوع را از آن‌ها مطالبه خواهد کرد.

بسیاری از طراحان سایت، به خصوص فریلنسرها و کسانی که که به طور موردی در این حوزه در حال کار هستند، گارانتی را حذف خواهند کرد. زیرا هدف آن‌ها تنها فروش قالب به شما است و مسئولیتی در ادامه مسیر نخواهند پذیرفت.

نکته هفتم-پشتیبانی طراحی سایت فروشگاهی

حتماً از شرکت طراحی پشتیبانی بخواهید! زیرا ممکن است در آینده قصد افزایش امکانات یا ایجاد تغییرات در سایت را داشته باشید. پس باید زیرساخت برای پشتیبانی وجود داشته باشد. در نتیجه کسی که شرکت ندارد و یا تجربه و سابقه طولانی در این حوزه کسب نکرده است، نمی‌تواند به شما تضمینی دهد. زیرا او از آینده عملکردی هیچ آگاهی ندارد.

موارد زیادی گزارش شده که بسیاری از  فریلنسرها  که سال‌ها مشغول به کار بوده‌اند، چند ماه بعد از تحویل پروژه و پس از ارائه درخواست جدید مشتری گفته‌اند به استخدام شرکت فلان در آمده‌ام  یا در حال مهاجرت از ایران هستم یا غیره، و نمی‌توانم برای شما کاری انجام دهم.

پس برای پروژه‌های جدی و به خصوص فروشگاه‌های اینترنتی که قرار است مبنای کسب و کار شما باشد، ترجیحاً چنین ریسکی نکنید. زیرا وقتی برای قسمت‌های بعدی پروژه از طراح خود خدمات می‌خواهید با پاسخ منفی وی به دلایل مختلف رو به رو شوید. عموما چنین افرادی چندان به خدمات پس از فروش پایبند نیستند.

در مقابل شرکت‌ها به شدت به سابقه، برند، اسم و آبروی خود پایبند هستند. اگر قولی به شما دادند، برای حفظ ارزش نام تجاری خود تمام تلاش خود را خواهند کرد تا به ضمانتی که به مشتریان خود می‌دهند، پایبند باشند.

نکته هشتم-اهمیت آموزش بعد از طراحی سایت

یکی از مهم‌ترین خدمات بعد از طراحی سایت، ارائه آموزش مرتبط با مدیریت و تغییر محتوای سایت می‌باشد. پس تاکید بر این موضوع که شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات طراحی سایت، توانایی دادن آموزش حضوری یا ارائه فیلم‌های آموزشی را دارد، برای شما بسیار ضروری است. برای آشنایی بیش‌تر با مقوله آموزش بعد از طراحی سایت کلیک کنید.

شما عزیزان می توانید جهت آگاهی از تعرفه طراحی سایت فروشگاهی بر روی لینک کلیک نمایید، و برای دریافت خدمات مشاوره با شماره ۲۳۰۸۷ ۲۱ (۹۸+) تماس حاصل فرمایید.

کلمات کلیدی:

25 پاسخ به “تعیین قیمت برای طراحی سایت”

 1. حامد صبوری گفت:

  برای مشاور املاک هم طراحی سایت انجام می دین؟ برای این نوع سایت چه معیارهایی مد نظره؟

 2. علی نظری گفت:

  بسیار عالی بود
  مهم ترین نکته تو طراحی سایت که واقعا خیلی بهش توجهی نمی کنن همین تهیه لیست جزییات هست و البته خیلی از طراحان سایت این نکته رو به مشتریان نمی گن. تشکر جهت اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران می ذارین.

 3. نادری 954 گفت:

  سلام مطالب خوب بودن. کجا می تونم تعرفه هاتون ببینم؟

 4. r.saman75 گفت:

  توصیه هاتون بسیار مفید و کاربردی بودند. ممنون برای مطلب خوبی که برامون قرار دادین.

 5. lili.taheri36 گفت:

  سلام.اگر پهنای باندم تموم بشه برای سایتم چه اتفاقی می افته؟

  • digimarket-2 گفت:

   سلام. در این در این گونه موارد دسترسی به سایت شما قطع خواهد شد. شما می بایست جهت خرید پهنای باند بیش‌تر به مسئول هاستینگ خود مراجعه نمایید.

 6. فایزه بابایی گفت:

  قیمت سرویس های هاست رو از کجا می تونم ببینم؟

 7. ramin zand گفت:

  قیمت های شما بسیار مناسبن و با توجه به قیمتتون، پروژه هاتون کیفیت بالایی دارن.

 8. khatamiM گفت:

  در رابطه با بسته های طراحیتون برای فروشگاه اینترنتی هم توضیح بدین. سپاسگزارم

 9. ث. حافظی گفت:

  راهنمایی های مفیدی بودن… استفاده کردیم
  سپاس فراوان

 10. همتی گفت:

  RFP که در متن مطرح کردین به چه معناست؟ ممنون می شم توضیح بدین.

  • digimarket-2 گفت:

   سلام جناب همتی عزیز،
   پروپوزال و یا طرح پیشنهادی و در عبارتی دیگر RFP یا ( Request for Propsal) همان سند راهبردی کسب و کار هست که برای پیشنهاد یک فرایند مناقصه، فروش، معرفی و غیره به به کارفرما در جهت ارایه یک محصول، خدمات و غیره، ارسال می گردد

 11. طلوعی گفت:

  سلام.برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی چه نکته هایی مطرح هست؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید.

 12. فرهاد صحت گفت:

  سلام مطلب خوبی بود….بنده قبلا از یک شرکت دیگر وب سایت فروشگاهی خریداری کردم، انتقال اطلاعات از شرکت قبلی به شرکت شما هزینه داره؟

  • digimarket-2 گفت:

   جناب فرهاد صحت عزیز، برای اطلاع از این موضوع با مشاورین ما با شماره ۰۲۱۲۳۰۸۷ تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

design-group ۲۲ام مرداد, ۱۳۹۸


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو