ثبت نام | ورود

تحقیق و برنامه ریزی

موضوع : نکات لازم جهت تحقیق و برنامه ریزی قبل از راه‌اندازی و طراحی سایت

 

مدت لازم برای مطالعه : ۵ دقیقه

 

هدف : با مطالعه این مطلب یک سفارش دهنده طراحی سایت، با نکات مهم جهت تحقیق و برنامه‌ریزی قبل از طراحی و راه‌اندازی سایت آشنا می‌شود.

 

پادکست :

 

 

تحقیق و برنامه ریزی

دامنه و منابع مورد نیاز

طراحی سایت

محتوای سایت

تست اولیه

رونمایی از سایت

تحقیق و توسعه

 

تحقیق و برنامه ریزی

مهم ترین مرحله قبل از راه اندازی و طراحی سایت و رسیدن به موفقیت در آینده، تحقیق در مورد آن است. بهتر است قبل از راه اندازی و طراحی سایت پاسخ سوالات زیر را در ذهن خود آماده کنید:

باید بدانید که هدف شما از راه‌اندازی سایت چیست؟

با توجه به اهداف کسب وکار خود، هدف ورود به کسب و کار آنلاین و راه اندازی سایت را مشخص نمایید. اگر هم به دنبال طراحی دوباره سایت هستید، نقاط ضعف سایت را شناسایی کرده و با توجه به نیازها استراتژی جدیدی در نظر بگیری

مخاطبین شما را چه افرادی تشکیل می‌دهند؟

یکی از مهم‌ترین مراحل قبل از راه اندازی سایت، شناسایی مشتریان و هم‌چنین کاربران بالقوه بر مبنای اهداف کسب و کار شما می‌باشد. مشخصات، ویژگی‌ها, علایق و نیازهای مشتری خود را شناسایی کنید تا بتوانید مناسب‌ترین طراحی سایت را برای آن‌ها انجام دهید.

رقبای شما چه کسانی هستند؟

حتما سایت‌های مشابه کسب وکار خود را مشاهده کنید. نقاط قوت و ضعف آن‌ها را شناسایی کرده و بر اساس آن‌ها سایت خود را به بهینه ترین حالت طراحی کنید. در فضای پر رقابت امروز، حتما باید با برنامه ریزی عمل کرده تا بتوانید مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبای خود داشته باشید

محتوای سایت چگونه و توسط چه افرادی تهیه خواهد شد؟

با توجه به اهداف و بودجه خود می‌توانید به طرق مختلفی این کار را انجام دهید. می‌توانید یک تیم داخلی در سازمان خود تشکیل دهید تا کار را بر عهده گیرند. هم‌چنین می‌توانید هر مرحله از کار را  برون سپاری کنید. گزینه دیگر هم می‌تواند  قرارداد بستن با یک تیم متخصص در این حوزه باشد

منابع مالی و درآمدهای شما برای ادامه فعالیت طراحی سایت چگونه تامین می‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین سوال‌هایی که باید به طور دقیق آن را مشخص نمایید، میزان بودجه شما و منبع تامین آن می‌باشد. شما باید در پاسخ به تمامی سوال‌های خود این مورد را در نظر گرفته و بر اساس آن عمل کنید

بازاریابی و تبلیغات سایت خود را چگونه می‌توانید انجام دهید؟

پس از طراحی سایت، باید برای ادامه فعالیت خود نیز برنامه داشته باشید. باید مشخص کنید چگونه می‌خواهید تبلیغات داشته باشید. در واقع باید فکر کنید چگونه می‌خواهید برند شوید و در این راستا از چه متخصصانی کمک خواهید گرفت.

شبکه های اجتماعی مناسب برای سایت شما چه هستند؟

شما باید با توجه به اهداف کسب و کار خود شبکه‌های اجتماعی مناسب که مخاطبان شما در آن حضور دارند را انتخاب کنید. هم‌چنین باید فکر کنید چگونه می‌توانید مخاطب را از طریق شبکه‌های اجتماعی به سایت خود وارد کنید.

 

فراموش نکنید خلاقیت در هر کاری همچنین طراحی سایت باعث پیشرفت و متمایز شدن شما از رقبا خواهد شد. پس نباید از سایتهای رقیب خود کپی برداری کنید.

 

تحقیق و برنامه ریزی

 

از طراحی سایت بیشتر بدانیم, طراحی سایت واحد تولید محتوا ۲۶ام مهر, ۱۳۹۶