تحقیق و برنامه ریزی

موضوع : نکات لازم جهت تحقیق و برنامه ریزی قبل از راه‌اندازی و طراحی سایت
دسته ها : [php_everywhere]

 

مدت لازم برای مطالعه : 5 دقیقه

 

هدف : با مطالعه این مطلب یک سفارش دهنده طراحی سایت، با نکات مهم جهت تحقیق و برنامه‌ریزی قبل از طراحی و راه‌اندازی سایت آشنا می‌شود.

 

پادکست :

 

 

تحقیق و برنامه ریزی

دامنه و منابع مورد نیاز

طراحی سایت

محتوای سایت

تست اولیه

رونمایی از سایت

تحقیق و توسعه

 

چرا باید قبل از شروع طراحی سایت تحقیق و برنامه ریزی کرد؟

تحقیق و برنامه ریزی در طراحی سایت ، مهم‌ترین مرحله قبل از راه اندازی و طراحی سایت و رسیدن به موفقیت در آینده است. زیرا اگر بدون تفکر و برنامه‌ریزی قبلی شروع به اجرای پروژه کنید، در ادامه مسیر ابهامات و مشکلات بسیاری پیش می‌آید. از سوی دیگر برای حل آن‌ها مجبور به صرف هزینه و زمان اضافی خواهید شد. در انتها مشاهده می‌کنید بسیاری از امکانات و فرآیندهایی که برای کسب و کار شما کاربردی نیست در سایت وجود دارد، اما موارد مورد نیازی که به توسعه و بهبود کسب و کار شما در فضای مجازی کمک می‌کند، راه اندازی نشده است. بنابراین بهتر است قبل از راه اندازی و طراحی سایت پاسخ سوالات زیر را در ذهن خود آماده کنید:

 هدف شما از راه‌اندازی سایت چیست؟

اولین مرحله تحقیق و برنامه ریزی در طراحی سایت ، مشخص کردن هدف ورود به کسب و کار آنلاین و راه اندازی سایت است. اگر هم به دنبال طراحی مجدد سایت هستید، نقاط ضعف سایت خود را شناسایی کرده و با توجه به نیازها، استراتژی جدیدی در نظر بگیرید.

مخاطبین شما را چه افرادی تشکیل می‌دهند؟

یکی از مهم‌ترین مراحل قبل از راه اندازی سایت، شناسایی مشتریان و هم‌چنین کاربران بالقوه بر مبنای اهداف کسب و کار شما است. مشخصات، ویژگی‌ها, علایق و نیازهای مشتری خود را شناسایی کنید تا بتوانید مناسب‌ترین طراحی سایت را برای آن‌ها انجام دهید. یعنی در هر مرحله از طراحی سایت، از زاویه دید

رقبای شما چه کسانی هستند؟

در تحقیق و برنامه ریزی در طراحی سایت ، حتما سایت‌های مشابه کسب وکار خود را مشاهده کنید. نقاط قوت و ضعف آن‌ها را شناسایی کرده و بر اساس آن‌ها سایت خود را به بهینه‌ترین حالت طراحی کنید. در فضای پر رقابت امروز، حتما باید با برنامه ریزی عمل کرده تا بتوانید مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبای خود داشته باشید.

محتوای سایت چگونه و توسط چه افرادی تهیه خواهد شد؟

با توجه به اهداف و بودجه خود می‌توانید به طرق مختلفی این کار را انجام دهید. می‌توانید یک تیم داخلی در سازمان خود تشکیل دهید تا کار را بر عهده گیرند. هم‌چنین می‌توانید هر مرحله از کار را برون سپاری کنید. گزینه دیگر هم می‌تواند قرارداد بستن با یک تیم متخصص در این حوزه باشد.

تحقیق و برنامه ریزی در طراحی سایت

منابع مالی و درآمدهای شما برای ادامه فعالیت طراحی سایت چگونه تامین می‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین سوال‌هایی که در تحقیق و برنامه ریزی در طراحی سایت باید به طور دقیق آن را مشخص نمایید، میزان بودجه شما و منبع تامین آن است. شما باید در پاسخ به تمامی سوال‌های خود این مورد را در نظر گرفته و بر اساس آن عمل کنید.

بازاریابی و تبلیغات سایت خود را چگونه می‌توانید انجام دهید؟

پس از طراحی سایت، باید برای ادامه فعالیت خود نیز برنامه داشته باشید. باید مشخص کنید چگونه می‌خواهید تبلیغات داشته باشید. در واقع باید فکر کنید چگونه می‌خواهید برند شوید و در این راستا از چه متخصصانی کمک خواهید گرفت.

شبکه های اجتماعی مناسب برای سایت شما چه هستند؟

شما باید با توجه به اهداف کسب و کار خود شبکه‌های اجتماعی مناسب که مخاطبان شما در آن حضور دارند را انتخاب کنید. هم‌چنین باید فکر کنید چگونه می‌توانید مخاطب را از طریق شبکه‌های اجتماعی به سایت خود وارد کنید.

 

فراموش نکنید خلاقیت در هر کاری همچنین طراحی سایت باعث پیشرفت و متمایز شدن شما از رقبا خواهد شد. پس نباید از سایت‌های رقیب خود کپی برداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روابط عمومی 5 مرداد 1401


whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست