ثبت نام | ورود

طراحی سایت ثبت آگهی و تبلیغات

سایت‌هایی که درون خود امکان معرفی و اطلاع رسانی انواع آگهی‌های مخاطبین را دارند، سایت‌های ثبت آگهی و تبلیغات محسوب می‌شوند. در واقع این‌گونه سایت‌ها، نسل جدید اطلاعیه‌ها و اعلان‌های مخاطبین به شمار می‌روند. نسل قدیمی به صورت سیستم‌های چاپی مانند کتاب اول و یا اصطلاح صفحات زرد وجود داشتند. مخاطبین به شکل مشخص زمینه فعالیت و دسته خود را اعلام کرده و افراد و متقاضیان بر اساس نیاز خود جست و جو نموده و اطلاعیه‌های مورد نیاز خود را میافتند. همواره باید به این موضوع توجه داشت که مخاطبین طبق نیازهای خود به دنبال آگهی‌ها هستند.

انواع سایت‌های ثبت آگهی و تبلیغات چیست؟

سایت‌های ثبت آگهی و تبلیغات در نسل نخست خود، به صورت دسته بندی‌های مشخص به مخاطب ارائه می‌شدند. مخاطب نیز بر اساس نیاز خود به جست و جو می‌پرداخت. مانند نیازمندی‌های همشهری که ارائه دهندگان سرویس‌ها را دسته بندی های مشخص نمایش می‌داد.

در سال‌های نخست این آگهی‌ها کمتر دارای وب سایت و سیستم‌های ارتباط مستقل بودند. اما امروزه طراحی سایت ثبت آگهی و تبلیغات بسیار فراگیر شده است.  هدف اصلی در سایت‌ ثبت آگهی و تبلیغات باید این باشد که مخاطب به سمت آگهی هدایت شده و مخاطب هم به روش‌های مختلف از جمله لینک وب سایت و شماره تماس ارتباط بگیرد.

ثبت آگهی

در نسل‌های جدیدتر سایت ثبت آگهی و تبلیغات بحث رنکینگ و کسب جایگاه برتر در میان آگهی‌ها می‌باشد.  روش‌های پرداختی نیز به عنوان یک منبع درآمدی برای این گونه سایت‌ها نیز در نظر گرفته شده تا هم سایت بتواند از یک منبع درآمدی بهره برده و هم آگهی دهنده بتواند خود را در بازدید بیشتر مخاطبین خود قرار داده و به اهداف خود دست یابد.

سایت‌هایی مانند دیوار، جابینجا، جاب ویژن و… انواع آگهی‌های عمومی و تخصصی را به نمایش گذاشته و برای نمونه با پرداخت هزینه بیشتر رنگ آگهی را عوض کرده و یا برچسب فوری بر روی آن می‌زنند تا با کسب جایگاه برتر بیشتر دیده شود. باید به این موضوع توجه داشت موفقیت تمام این وب سایت‌ها در گرو بازدید کافی خواهد بود. بنابراین یک آگهی دهنده زمانی به سایت شما درخواست آگهی می‌دهد که بداند از مخاطبین کافی برخوردار هستید.

با مهم‌ترین نکات طراحی سایت ثبت آگهی و تبلیغات آشنا شوید

این گونه سایت‌ها همواره رونق خاص خود را دارند و به شدت فضا برای رشد و توسعه آن‌ها زیاد است و در آینده به سمت تخصصی‌‌تر شدن حرکت می‌کنند، اما به شرط این که چند مطلب در نظر گرفته شود :

اعتبارسنجی آگهی دهنده‌ها نکته بسیار مهمی به شمار می‌آید. زیرا اگر آگهی‌ها بی اعتبار باشند،از انقضای آن‌ها گذشته باشد و بسیاری موارد دیگر، مخاطب به سرویس مورد نظر خود دست نیافته و در نتیجه رونق و اعتبار برند سایت شما با مشکل مواجه خواهد شد. در نقطه مقابل اگر آن چه که در وب سایت شما جست و جو می‌شود برای مخاطب نتیجه بخش باشد، هم مخاطب مجدد مراجعه می‌کند و هم آگهی دهنده به این رونق اعتماد کرده و هزینه‌ها را می‌پردازد.

نکته بعدی این است که بتوانید حجم زیادی از مخاطبین را به سمت خود هدایت کنید. باید در نظر داشته داشته باشید شما دو دسته کاربر دارید، آگهی دهندگان و  مخاطبان سایت. شما باید بتوانید همواره هر دو دسته را به سایت خود هدایت نمایید.

اصولا وسایت‌ ثبت آگهی و تبلیغات از مدل کسب و کار فریمیوم استفاده می‌کنند. ابتدا در یک سرویس، آگهی دهنده،  آگهی خود را به صورت رایگان ثبت کرده و در صورت تمایل برای بازدید بیشتر، آگهی‌ها را با پرداخت هزینه در جایگاه بالاتر قرار می‌دهند.

adv

طراحی سایت ثبت آگهی و تبلیغات با فراکارانت

مجموعه فراکارانت با ۲۰ سال تجربه در حوزه طراحی سایت با ارائه بهترین خدمات در این حوزه همراه شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره طراحی سایت ثبت آگهی و تبلیغات می‌توانید با ما تماس بگیرید. هم‌چنین برای آشنایی بیشتر نمونه کارها را نیز مشاهده کنید.

پیشنهاد می‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه نمایید.

پروژه طراحی سایت و مراحل آن

سوالاتی که باید از شرکت طراحی سایت پرسید

۷ نکته مهم در طراحی سایت

طراحی سایت نویسنده ۱۴ام دی, ۱۳۹۸