توافقنامه خرید

sign

توافقنامه خرید

توافقنامه خرید از فراکارانت در حوزه های میزبانی وب، طراحی سایت و سایر خدمات

توافقنامه خرید از فراکارانت در حوزه های میزبانی وب، طراحی سایت و سایر خدمات

1-تعاریف ،مفاهیم:

خریدار:

کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس یا خدمات می نماید.

سرویس :

عبارت است از کلیه خدمات ثبتی، نرم افزاری، طراحی سایت و فنی وارتباطی  قابل ارائه توسط شرکت .

شرکت :

ارائه کننده خدمات

پورتال :

در گاهی که درآن اطلاعات کامل شرکت ،نحوه خرید، سامانه های پشتیبانی وحساب کاربری قراردارد.

تعرفه :

فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها ومحدودیتها وقیمتها به نحوی که خریدارکاملا آگاه گردد.

Spam (هرزنامه) :

ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.

Spam Cop :

وب سایت شناسائی ومقابله با ( Spam , Spamcop.net )

IDC :

مرکز خدمات داده ای اینترنت Internet Data Center

تحویل خدمات :

ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویسهای خریداری شده ویا اعلام انجام سایر خدمات مانند طراحی سایت بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار شرکت

کاربر وب سایت :

کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می کنند.

منابع RAM:

میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن سایت درحال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.

منابع CPU:

میزان استفاده ازپردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدارسرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها واجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سروربه صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.

Diskspace:

میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای خریداراعم ازوب سایت ، ایمیلها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.

Bandwidth:

میزان رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرورجهت نمایش وعملکرد یک وب سایت بر حسب مگابایت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دوسرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.

Data Transfer:

میزان تجمعی رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرو یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریداربرحسب مگابایت در یک بازه زمانی مشخص (این بازه باید درقرارداد شرکت تعریف شود ومعمولا 30 روز گذشته یا یک ماه میلادی یا یک ماه شمسی است )

بالا بودن سرور:

دردسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل 2 نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویسهای مختلفی روی یک سرور قراردارد باید تستهای زیر پاسخگو باشد :

وب سرور:

ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 80 ازطریق telnet

ایمیل سرور:

ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 25 یا 110ازطریق telnet

دیتابیس سرور:

پاسخ دهی سرور روی پورت ms sql server وmy sql

Uptime:

نسبت میزان زمانی که کلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار در شبکه اینترنت بالا می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی (معمولا سالیانه ) به درصد در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویسها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود .

با شماره ثبت 170425، ثبت تهران وبه شماره مجوز فعالیت 21010218 سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران وبه شماره پروانه بهره برداری 6062717 از وزارت صنایع دارای گواهینامه ها وعضویتهای متعدد که در سایت به آن اشاره شده است که در این توافق نامه شرکت نامیده می شود.

2-1) هویت شرکت

گروه شرکتهای فراکارانت تحت پوشش شرکت مهندسین فراکارانت (سهامی خاص)

2-2) هویت خریدار

- اگر کسی به عنوان نماینده خریدار اقدام به خرید نماید. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدیددر آینده بر عهده خریدار بوده و شرکت در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق وعملکرد مالکیتی ومسئولیتی خریدار نخواهد داشت .

- برای حفظ حقوق قانونی خریداران محترم کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی ودرخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات به شرکت می باشند.در صورتیکه شرکت در هنگام تکمیل فرآیند خرید وبه جهت تسهیل وتسریع اموروخریدار اقدام به دریافت وکنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده وبا عدم ارائه مدارک در زمان مقرر توسط شرکت حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شودوضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران ونمایندگان آنها ندارد.

- خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها وشماره تماس و امثالهم صحیح می باشد. شرکت حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از کاربر دریافت نماید. شرکت حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.

- کلیه مسئولیتها و حقوق ومالکیت مرتبط بر عهده خریدارویا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.

- در صورتیکه به درخواست مشتری در راستای کاهش هزینه ویا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید ، اگر به جای مشخصات خریدار مشخصات شرکت ثبت شده باشد همچنان کلیه مالکیت حقوق و مسئولیتها بر عهده خریدار خواهد بود.

- شرکت مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی حاصل، ناشی ازنرم افزارها و application ویا برنامه های مورد استفاده و طراحی سایت متفرقه خریدار ندارد.

- شرکت مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار وسرورهای خود ندارد.

- شرکت مسئولیتی نسبت به در اختیار اشخاص ثالث گرفتن کلمه عبور سرویسهای خریدار ندارد.

- شرکت موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

- شرکت نهایت اقدامات ممکن خود را برای بالاترین سطح امنیت مقدور برای حساب آنلاین خریداران انجام می دهد از اینرو مسئولیتی نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد ندارد.

- تبصره : یک نسخه از کلیه اطلاعات و داده پیام شخصی خریداران که بدوا در هنگام عقد قرارداد از ناحیه خریداران به شرکت فراکارانت تحویل می شود در پرتال داخلی شرکت ذخیره می گردد تا در موقع لزوم در امور جاری شرکت از آن اطلاعات استفاده گردد و ذخیره اطلاعات فوق تکلیفی را برای شرکت مبنی بر دراختیار گذاشتن اطلاعات ولو به شرکت یا به مشتری صاحب اطلاعات ایجاد نمی نماید.خریدار ضمن اطلاع از این موضوع اجازه این ذخیره سازی را به شرکت می دهد.

2- امنیت ومحرمانگی:

- شرکت با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.

3- مرجع قضاوت :

در صورت بروز اختلاف جهت رفع اختلاف خریدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی ویا دفتر مدیریت با اخذ رسید کتبی اقدام نماید. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتیجه پس از 15روزکاری خریدار می تواند به واحد حقوقی شرکت جهت انتخاب حکم  مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد. وحق شکایت ویا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت. ضمنا خریدار در کلیه امور مرتبط با خرید های خود می تواند تشخیص کارشناسی هیات عالی حل اختلاف گروه شرکتهای فناوری اطلاعات فراکارانت را به عنوان حامی منافع خود بپذیرد،در این صورت حکم آن برای شرکت وخریدارلازم الاجرا خواهد بود. نحوه ارتباط با مدیرعامل ، معاونت ها ، کارشناسان در بخش "" ارتباط با ما "" سایت بطور کامل توضیح داده شده است .

4- تغییرات:

4-1) تغییرات قوانین

قوانین شرکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران وسایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین وماهانه امکان تغییر دارند، شرکت حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند ونسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت در دسترس عموم خواهد بود.ضمنا شرکت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی درخصوص تغییرات احتمالی نداشته وخریدار خود می تواند موارد را عندالزوم کنترل نماید.

4-2) تغییرات تعرفه:

- در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به تغییر در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود .

- هزینه های کارشناسی نیروی فنی ویا سایر خدماتی که درهنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می باشد .

- ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد .هزینه خریدار معادل تفاضل هزینه دوسرویس می باشد . در صورتیکه کمتر از 6 ماه از زمان خرید سرویس گذشته باشد فرآیند ارتقاﺀ به روش فوق بدون تغییر در مدت سرویس دهی انجام می گردد.

- هرگاه سرویسی که کمتر از 6ماه به پایان آن زمان باقی است ارتقاﺀ یابد این کار از طریق یکسال تمدید سرویس ارتقاﺀ یافته انجام شده و معادل نسبت ماههای کامل باقیمانده سرویس قبلی تا پایان سرویس به دوره یکساله از هزینه سرویس اولیه خریدار از صورت حساب یکساله سرویس جدید کسر می گردد.

- سرویسهای خریدار تنها ارتقاﺀ یافته وتنزل داده نمی شود .

- تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده وخریدار موظف به تابعیت از آن می باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد .

4-3)- تغییرات فنی :

شرکت با اعلام قبلی یک روزتا یک ماه قبل از طریق وب سایت ویا خبر نامه به آدرس Email  کاربر برای تغییرات لازم که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد حق تغییرات فنی ، سخت افزاری ، نرم افزاری وشبکه ای را دارد وخریدار موظف است در استفاده از سرویس خود را با این تغییرات سازگار نماید.هرگاه به دلیل موارد فورس ماژور شرکت امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد ویا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان ونحوه تغییرات نخواهد داشت ضمناخریدار به شرکت وکالت می دهد تا درزمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویسهای میزبانی آن نماید.

4-4)- تغییرات مالکیت

- تغییرات مالکیت هر سرویس یا دامینی فقط با ارسال رونوشت درخواست این تغییر امکان پذیر است . برای مشتریان حقیقی رونوشت اسکن کارت ملی و برای مشتریان حقوقی میبایست درخواست تغییر بر روی سربرگ شرکت نوشته شده و توسط مدیرعامل مهر و امضا شده باشد . برای هر تغییری در مالکیت یک سرویس یا دامنه مالک قبلی یا نماینده قبلی که نام او بر روی صورت حساب خرید اولیه ذکر شده میبایست رونوشت این مدارک را از طریق فاکس یا ارسال رونوشت اسکن شده از داخل پنل کاربری برای واحد بازرگانی و فروش ارسال نمایند . بدیهیست در صورت بروز هر گونه شک یا مغایرت در مدارک شرکت فراکارانت مختار خواهد بود تا از طریق دیگری جهت تغییر مالکیت با درخواست دهنده هماهنگی های لازم را به عمل آورد .

- شرکت در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد تا زمانی که اطلاعات کافی در خصوص موارد شبهه انگیز ندارد اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

5- فعالیتهای غیر مجاز خریدار :

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. فراکارانت تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. فراکارانت حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که فراکارانت از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها فراکارانت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین فراکارانت در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. فراکارانت هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف در موارد ذیل مسئول جبران خسارت وارده به فراکارانت خواهد بود من جمله :

- استفاده از نرم افزارها ی بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.

- نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .

- ارسال فایلهای با پسوند vbs, exe , com , bat و امثالهم بر روی سرور ممنوع می باشد و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای کاربر حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می گردد

- کاربر مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس های که به موجب آن اقدام به پخش فایل در سرور شود نمی باشد.

- استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس وسایر سرویسهای دیگرشرکت وسایر خریداران گردد.

- وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری

-حذف کپی رایت طراحی سایت فراکارانت

- ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop یا سایتهای مشابه و یا بررسی تیم فنی شرکت می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.

- گزارش فنی شرکت و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون شرکت.

- کاربر مجاز به ارسال ایمیل بصورت دسته ای و تعداد بالا نمی باشد(حداکثر 300 ایمیل در روز در فواصل زمانی بالای 1 دقیقه ) .

- عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)

- انجام فعالیتها یی به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریدار و یا سایر خریداران گردد.

- استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.

- راه اندازی mail server Open relay.

- عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته .

6- مسئولیت خریدار و شرایط قطع سرویس بدون اطلاع قبلی:

- خریدارموظف است که کلیه قوانین شرکت و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، شرکت حق قطع سرویس موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت از خریدار را دارد.وخریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر شرکت می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس ویا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف پرداخت نخواهد شد.

- به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده وخریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی وحقوقی شرکت خرید خواهد بود.

- کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح خریدار از سرویس خریداری شده با وی می باشد و شرکت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در پلانهای خود می باشد.

قطع خدمات در شرایط خاص بدون اطلاع قبلی :

در صورت رعایت ننمودن هر کدام از موارد فوق شرکت این اختیار را به خود میدهد تا بدون اطلاع قبلی سرویس یا سرویسهای دارای اشکال را قطع و خریدار موظف به پرداخت کلیه هزینه ها شامل(خسارات ، وصلی مجدد ...) میباشد .

7 - تحویل خدمات :

7-1)- نحوه تحویل :

-پس از پرداخت سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل ویا فاکتور به خریدار اطلاع داده می شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل محسوب شدن سرویس نمی گردد.

- خریدار در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل ایمیل مذکوررا دریافت ننماید موظف است حداکثر 2روز پس از پایان زمان تحویل مجاز بصورت کتبی وبا امضا ذیل نامه، مراتب را به روابط عمومی یا دفتر مدیر عامل شرکت اعلام نماید.

- در صورت بروز شرایط ویژه ای فنی ویا محدودیتها شرکت ناچار به تحویل پس از حد اکثر زمان تحویل سفارش گردد مجاز به افزایش حداکثر زمان تحویل مجازسرویس تا 2برابر خواهد بود.

- خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از2برابر حداکثر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت.

- شرکت مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده وتحویل شده ندارد.

- سرویسهای مرتبط با دامنه ای که در محل شرکت ثبت ویا تمدید نشده اند ونزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می گردند.

-سرویسهای طراحی سایت با تسویه حساب فاکتور یا امضا صورت جلسه نحویل طراحی سایت یا اتمام زمان اظهار نظر کارفرما یا خریدار طراحی سایت یا نماینده اش

7-2)- حداکثر زمان تحویل :

- حداکثر زمان تحویل برای سرویسها شرکت که با عنایت به شرایط عمومی کشور وبا فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است .

-سرور اختصاصی 7روز تا 60 روز کاری

-خرید نرم افزار خارجی 7روز تا 90 روز کاری

-نرم افزار Easypage از 2 روز تا 4روز کاری در سرورهای میزبانی شرکت (نصب در محل دیگر بصورت ریموت 4روز پس از تحویل فضای استاندارد به نماینده شرکت)

-ثبت دامنه 2روز کاری

-سرویس میزبانی 2روز کاری

-طراحی سایت دو برابر زمان خالص انجام پروژه طراحی سایت پ

-در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به مراتب روابط عمومی و یا دفتر مدیرعامل شرکت با دریافت رسید ارسال می باشد

- پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه وکلمه عبورکنترل پانل آن به خریدار شرکت هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.

7-3)- تطابق با سفارش

- در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس در فاکتور خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت شرکت صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد وزمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

- شرایط سرویس خریداری شده در فاکتور دیجیتالی در حساب کاربر یا برگه فاکتور کاغذی وی درج شده وشرایط فاکتور وقوانین شرکت جایگزین کلیه توافقات ومذاکرات کتبی یا شفاهی قبل می گردد.

- چنانچه مشترک پس از پرداخت سفارش قصد تغییر در سفارش خود را داشته باشد میتواند با واحد فروش برای صدور صورتحساب بابت هزینه های تغییر نام و تغییر سفارش صادر نماید .

- نحوه ارائه و تحویل فنی هر سفارش در در بخش مربوط به تعاریف سفارش و مشخصات و امکانات فنی درج شده است و مشترک به هیچ عنوان نمیتواند پس از خرید برداشت شخصی خود را از سفارش داده شده برای انجام سفارش در نظر بگیرد.

- مشخصات فنی هر سفارش بطور کامل در بخش تعرفه ها و مشخصات فنی ذکر شده ، لذا مشترکین فقط نوع دریافت خدمات با سبک و شیوه فراکارانت را با هیچ شرکت ارائه دهنده خدمات مقایسه ننمایند تا ارائه خدمات با سبک فراکارانت با کیفیت بالاتری به مشترکین انجام شود .

8- محدوده استفاده از منابع CPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram , و ...:

شرکت در تعرفه ای خود ویا در سایت این موارد را مشخص نموده و در فاکتور فروش ویا قرارداد این به آن اشاره می نماید و محدود استفاده از منابع سرویسهای شرکت برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است .مشترکین موظف به کنترل وضعیت مصرف خود از طریق کنترل پنل کاربری و یا از طریق تیکت به بخش پشتیبانی میباشد تا قبل از قطعی سرویس خود نسبت به رفع اشکال و یا ارتقا سرویس اقدام نماید.

لیکن موارد زیرنیز باید در نظر با شند.

حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 1%

حداکثر CPU در سرور مجازی 10%

حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی بسته به پلان مشتری بین 20 تا 100 مگا بایت

حداکثر Ram در سرور مجازی 10%

حداکثر Traffic مجاز براساس نمودار 95% براساس مشخصات مندرج در تعرفه

حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

حداکثر Datatransfer لحظه ای معادل 10برابر حاصل تقسیم Traffic مجاز ماهانه 60*60*24*30

- ملاک تشخیص فنی نرم افزارها ی کنترلی واحد فنی شرکت خواهد بود. (کنترل پنل مدیریت )

- شرکت حق قطع سرویس را بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت آن را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند.

- شرکت پس از ارتقا وافزایش سطح منابع بیشتر ویا کاهش نیاز خریدار به منابع مازاد بر سرویس خریداری و اخذ هزینه های مربوط به دوره عدم رعایت سقف منابع اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود. خریدار میتوانید تا قبل از قطع شدن سایت نسبت به رفع اشکال خود با توجه به دسترسی های داده شده در کنترل پنل اقدام نماید و در صورتیکه برای یک سایت بیشتر از 2 بار در سال کم کردن حجم مصرفی ، شرینک نمودن دیتابیس و ...را از طرف واحد پشتیبانی انجام دهد خریدار در قطعی سوم موظف به ارتقا پلانی میباشد که در آن اضافه مصرف داشته است .در ارتباط با نمایندگان حجمی این مورد شامل کلیه سایت ها میباشد.

- در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی شرکت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد. ارتباط با کارشناسان فنی در صورت قطعی سرویس فقط از طریق سامانه های اینترنتی تیکتینگ ، گفتگوی آنلاین امکان پذیر است و تماس تلفنی به هیچ عنوان به عنوان پیگیری و یا یک درخواست محسوب نمیشود.

9- محتوا :

- مسئولیتهای محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از شرکت تماما بر عهده خریدار است . حتی در مواردی که طراحی سایت هم بر عهده شرکت باشد این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.

- در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای در مبحث محتوا جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

- خریدار حق استفاده از محتوای اشخاص ثالث را بدون کسب رضایت ایشان ندارد ودر صورت اعلام این اشخاص به شرکت وارائه مدارک مثبت قابل قبول برای شرکت حق قطع فوری سرویس تا رسیدگی کامل برای شرکت محفوظ بوده ومسئولیت جبران کلیه خسارات وارد بر اشخاص ثالث وشرکت بر عهده خریدار است.

- شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریداری که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

- اهانت به هرشخص، گروه ،سازمان، قوم یا کشور ،انتشار اکاذیب علیه دیگران، ادعاهای دروغین وغیرقابل استنداد،کلاه برداری اینترنتی ویا هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود وفعالیتهای غیر مجاز در قوانین ایران وهمچنین کشور محل قرارگیری سرورهای سرویس خریداربه هر شکل ممنوع بوده وخریدار موظف به جبران خسارت وهزینه های مادی ومعنوی وارد بر شرکت واشخاص ثالث خواهد بود.

سرویسهای شرکت می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست)

•قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز

•استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران

•استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران

•استفاده غیر مجاز از پوسته های طراحی سایت دیگران

•هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران

•اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور

•انتشار اکاذیب علیه دیگران

•کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود

•سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی

•فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد

•سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی

•استفاده از سرویس های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل

9-1) مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شده خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از شرکت تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.

9-2) در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

9-3) شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

10- گارانتی وپشتیبانی محصولات و خدمات :

زمان گارانتی بازپرداخت وجه

- شرکت معادل هفت روز تقویمی از زمان خرید دارای گارانتی برگشت پول بدون شرط تنها برای سرویس میزبانی وب خود می باشد. واز اینرو پس از این زمان گارانتی به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی گیرد. در ارتباط با نحوه پرداخت و یا موارد مشمول پرداخت به قوانین مالی مراجعه نمایید.

دایره مشمول گــــارانـــتــــی

- محصولات نرم افزاری شرکت دارای گارانتی صحت عملکرد به مدت مندرج در کارت گارانتی واز زمان خرید محصول می باشد. لازم به ذکر است این گارانتی در بهره برداری بوده وشامل لغو خرید نمی باشد.شرکت تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد و در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار وبرنامه نویسی وب ونرم افزارها ومشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه شرکت نمی باشد.

اثبات وجود اختلال در خدمات

- ملاک وجود اختلال در شرکت گزارش واحد فنی است ویک سایت Tracer معتبر که باید توسط شرکت تائید شده باشد. در نرم افزار ملاک اشکال خرابی کلی نرم افزار و عدم دسترسی کلی به نرم افزار میباشد در غیر اینصورت هر نوع اشکال یا خرابی دیگری فقط میتواند به عنوان پیشنهاد از طرف مشتری برای رفع اشکال به شرکت اعلام شود . شرکت مختار است که با هزینه یا بدون هزینه اشکالات مشتریانی که تاریخ خدمات پشتیبانی و گارانتی شان تمام شده را انجام دهد.

شرایط گارانتی در صورت دریافت خدمات جانبی از شرکت دیگر

- چنانچه بستر (محل نصب نرم افزار یا هر نوع سرویس دیگر) در شرکت دیگری باشد ، نرم افزار مورد نظر از گارانتی خارج شده و کاربر فقط برای انجام مواردی مانند راهنمایی و آموزش تا پایان تاریخ درج شده در خدمات گارانتی و طلایی میتواند با شرکت فراکارانت در ارتباط باشد .

زمان مورد تایید برای بروز رسانی نرم افزار ها به آخرین نگارش

- بروز رسانی نرم افزار ها و خدمات طراحی سایت و همچنین رفع اشکال فقط در تاریخ ذکر شده در کارت طلایی و گارانتی انجام میشود و پس از آن مشترک میتواند این خدمات را با هزینه از شرکت دریافت نماید. چنانچه به هر دلیل خریدار نرم افزار یا هر نوع سرویس دیگر پس از انقضا تاریخ گارانتی ،طلایی و پشتیبانی شرکت میتواند با هزینه یا بدون هزینه از ارائه این گونه خدمات خودداری نماید و هیچ گونه مسئولیتی نیز پس از انقضا تاریخ خدمات نخواهد داشت .

اطلاع رسانی در ارتباط با آخرین نگارش ها یا استفاده از جدیدترین تکنولوژی

خریدار محصولات و خدمات فراکارانت برای مشاهده آخرین نگارش نرم افزار ، جدید ترین تکنولوژی های مورد استفاده در هاستینگ ، آخرین نگارش سیستم مدیریت محتوا ، آخرین نگارش پورتال و سایر محصولات و خدمات طراحی سایت تنها میتواند به بخش اخبار و رویداد های ویژه محصولات و خدمات مراجعه نماید. البته اطلاع رسانی در برخی از مواقع از طریق SMS و پست الکترونیک خریداران هم انجام میشود که ترجیحا برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت ،فقط موارد مهم به این طریق ارسال میشود.

الگو و مبنای صحت عملکرد خدمات و محصولات ابزار تولید مایکروسافت

- مبنای و الگوی کنترل عملکرد صحیح از خدمات دامنه ، میزبانی وب ، نرم افزار و طراحی سایت  استفاده از بروزر فایر فاکس و یا Internet Explorer آنهم فقط نگارشهایی که حداقل 6 ماه از انتشار آن گذشته باشد میباشد . سایر بروزر ها مانند اپرا ، کروم و . . . مشمول گارانتی یا کنترل برای اثبات اختلال نخواهد بود . تنها مشتریان میتوانند در صورت مشاهده اختلال در سایر بروزر ها اشکال را بصورت یک پیشنهاد برای واحد پشتیبانی نرم افزار از طریق تیکتینگ ارسال نمایند و شرکت مختار است پس از بررسی درخواست این اشکال را با توجه به فوریت رفع نموده یا حتی رفع ننماید . بطور کلی ابزار تولید مایکروسافت که در ارتباط مستقیم برای نمایش محصولات یا در ارتباط برای عملکرد صحیح بخشی از خدمات و محصولات میباشد از نظر فراکارانت قابل بررسی خواهد بود.

گارانتی خدمات طراحی قالب و سایر خدمات طراحی سایت و اجرا

- طراحی قالب اختصاصی یا طراحی فلش اینترو یا بنر ، آرم و لوگو . . . و سایر موارد مربوط به طراحی و اجرا هیچ کدام مشمول گارانتی خدمات نمیشوند و خریدار پس از ارسال تاییدیه طرح بصورت ایمیل یا فاکس یا تیکت حق اعتراض به خرابی یا اشکال در موارد مرتبط با طراحی و یا ارسال هرنوع تغییر در ارتباط با طرح ها را نخواهد داشت . البته شرکت برای نشان دادن حسن نیت در برخی از مواقع اشکالاتی را ( فقط به جهت جلب رضایت خریدار و نه وظیفه) در حد توان رفع مینماید. (کاربران موظف به مطالعه کامل توافقنامه مربوط به خدمات طراحی وب سایت می باشند)

توافقنامه خدمات  طراحی سایت

1 : موضوع

موضوع قرارداد طراحی سایت  عبارت است از : طراحی نصب و راه اندازی وب سایت و ارائه خدمات گرافیک و  ورود اطلاعات مطابق شرح  خدمات مندرج در پیش فاکتور صادره که جزء لاینفک  قرارداد زمان خود می باشد و کلیه موارد غیر مذکور تابع پیش فاکتور موضوع است .

2 : مدت  گارانتی

1-2 مدت گارانتی اين نرم افزار از تاریخ ابلاغ آن به مدت یکسال  میباشد . در پایان مدت قرار داد بخش های قابل تمدید مانند

پشتیبانی پورتال ، ورود اطلاعات ،و سایر سرویس و خدمات طراحی سایت....با توافق طرفین قابل تمدید میباشد.

2-2 در حوزه خدمات گارانتی  شرکت مسئولیتی در خصوص شرایطی که در آن نرم افزار تولید شده ؛ کار نمی کند یا معیوب است ندارد .

3-2 چنانچه در زمان خرید نرم افزار مرورگرها و نرم افزارهای جدید یا پیش بینی نشده ای تولید شوند و خریدار به این عذر نتوانند از نرم افزار های طراحی سایت استفاده کند این عذر مسئولیتی برای شرکت  نخواهد داشت.

4-2 نحوه ارائه اطلاعات بصورت فایل متنی و عکس استاندارد در حامل دیجیتال بوده و تحویل به شرکت فراکارنت بر عهده خریداراست.

3 : مبلغ کل قرارداد طراحی سایت ونحوه پرداخت آن به شرح ذیل می باشد

پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بر عهده خریدار میباشد و بر روی کلیه صورت حساب ها افزوده خواهد شد .

1-3 افزایش هر گونه هزینه ای با توافق طرفین و به درخواست خریدار طی صورت حساب اعلام خواهد شد مگر خسارات تاخیر

2-3 ماليات و عوارض : پرداخت هر گونه ماليات و عوارض متعلقه و قانوني به غیر از مالیات بر ارزش افزوده بر عهده فراکارانت خواهد بود .

4- تعهدات فـراکـارانـت

1-4 نصب پورتال طراحی سایت و راه اندازی بستر (میزبانی وب ) و انجام تنظیمات اولیه و آماده سازی نقشه سایت تا حداکثر 72 ساعت پس از دریافت پیش پرداخت توسط شرکت انجام خواهد شد .

2-4 آموزش بهره برداری از طراحی سایت طبق فاکتور پیوست قرار داد در محل شرکت دو جلسه  خصوصی و حداکثر 4 شرکت کننده توسط شرکت تا حداکثر 2 ماه پس از تاریخ انعقاد قرارداد برگزار خواهد شد  .

3-4 پشتیبانی از راه دورو بصورت 24 ساعته توسط بخش فنی فراکارانت به عمل می آید وخریدار  می بایست در زمان مورد نیاز وبه منظور سهولت در امر پاسخگویی به امورمشترکین مرکزی طراحی سایت با آدرس پشتیبانی مراجعه نمایند. خریدار  می تواند هر گونه درخواست رسمی  را از طریق پنل کاربری خود در سایت فراکارانت ارسال نمایدو پیگیری درخواست خود را نیز از همان  طریق انجام دهد .(کلیه درخواست ها و پاسخها از جانب دو طرف به رسمیت شناخته می شود.)

4-4 طی مدت قرار داد پشتیبانی بروزرسانی و نگارش های جدید نرم افزار طراحی سایت با درخواست خریدار به شرکت انجام خواهد شد.

در صورت حفظ شرایط قرارداد پشتیبانی  بروز رسانی طراحی سایت  انجام می شودو در غیر اینصورت هزینه رفع اشکال و بروز رسانی بر عهده خریدار خواهد بود.

5– تعهدات کارفـــــــــرما

1-5 خریدار موظف به رعایت قوانین رایانه ای و مقررات و مصوبات مربوطه می باشد.

2-5 خریدار  کتبا" یک نفر را بعنوان نماینده فنی خود همراه با آدرس پست الکترونیک وی به فراکارانت معرفی می نماید. هرگونه هماهنگی و توافق در خصوص مفاد این قرارداد با نماینده مذکور مورد قبول و تایید خریدار می باشد. در صورت تغییر نماینده بدون اطلاع به شرکت عواقب ناشی از تاخیرات و یا هر گونه  اشتباهات ناشی از این تغییر  بر عهده خریدار میباشد.

3-5 خریدار متعهد است هر گونه کسورات از قرار داد بابت بیمه و مالیات و عوارض را بصورت فیش پرداخت شده  و یا اسناد یا مبالغ مربوط به ضمانت حسن انجام کار را به محض اتمام موضوع قرار داد به به شرکت بازگرداند .

4-5 شرکت تعهدی به تهیه plat form  مورد نیاز خریدار در خصوص سالهای بعد را ندارد

5-5 – خریدار متعهد است در خصوص پیشبرد پروژه و تحویل از طریق سامانه پشتیبانی پرتال هماهنگی لازم را بنماید ویا حتی در صورت لزوم جلسه یا جلساتی حضوری در شرکت فراکارانت را با تنظیم قرار قبلی ترتیب دهد.

6-5 چنانچه در خصوص طراحی وب سایت خریدار مایل به تغییر طرح یا plan  خود را داشته باشد  می بایست حداکثر تا 48 ساعت از تاریخ انعقاد قرارداد شرکت را مطلع نماید در غیر این صورت شرکت  مفاد طرح  سابق را مناط اعتبار می داند

7-5 خریدار می بایست ظرف 24 ساعت از تاریخ قرارداد اطلاعات لازم در خصوص طراحی وب سایت را در اختیار شرکت قرار دهد در غیر این صورت می بایست  هزینه مجدد طراحی سایت بنا به در خواست شرکت که از هزینه طراحی قبلی متجاوز نمی باشد را بپردازد

6 -  سایر  شرایط قرارداد

1-6 جمع آوری اطلاعات و محتوای  طراحی سایت طبق فرمت های اعلام شده (متنی word ،سایز14 ، فونت Tahoma) و عکسی بصورت jpg یا فرمت هایی با قابلیت بارگذاری بر روی وب (کم حجم) میباشد) میبایست توسط خریدار انجام شود و هرگونه تاخیر در ارائه این اطلاعات بصورت ایمیل یاCD  به شرکت موجب تاخیر در انجام تعهدات شرکت  و اخذ خسارات به میزان روزانه ۳ درصد مبلغ کل قرارداد طراحی سایت خواهد شد .

2-6 در صورتیکه تعداد و یا حجم  اطلاعات طراحی سایت بیشتر از سقف مندرج در پیش فاکتور باشد شرکت هزینه آنرا بصورت یک صورت حساب جداگانه به خریدار اعلام می نماید که خریدار موظف به تسویه آن میباشد .

3-6 در صورت تاخیر بیش از یکماه برای تکمیل و ارسال اطلاعات متنی و عکس طراحی سایت ، ممکن است هزینه ورود اطلاعات شرکت  با توجه به نیروی نفر،کار،ساعت تغییر کند که این امر بصورت یک صورت حساب جداگانه اعلام خواهد شد.

4-6 خریدار میتواند از طریق کاربری خود یک درخواست ارسال نمایدتا زمان و محل برگزاری پس از هماهنگی از همان طریق اعلام شود.

5-6 در خصوص مواردی که به تشخیص شرکت پروژه ای با  تاخیر انجام  می پذیرد  روز بعد از تاخیر مبنای عملکرد می باشد و در این خصوص خسارتی قابل مطالبه نمی باشد .

6-6 تخطی از اظهار نظر قطعی در مدت زمان مقرر ( 2 روز کاری ) امکان پذیر می باشد و مبنای عملکرد از تاریخ اعلان جدید می باشد.

7-6  اظهار نماینده مشخص شده از سوی خریدار به منزله اظهار نظر خود خریدار  می باشد  این نماینده در کلیه مراحل حتی تحویل اطلاعات و صدور تائیدیه ها و اجرای مراحل اجرای پروژه تام الاختیار می باشد  و هرگونه تغییر در سمت نماینده از جانب خریدار  تغییری در سفارش محسوب نمی شود و چنانچه خریدار نظر یا سفارشی برای طراحی سایت برخلاف  سفارش معین شده از جانب نماینده دارد مکلف است کتباً اعلام نماید .

8-6 زمانبندی لازم در قرارداد  برای اجرای پروژه بر اساس روز کاری پس از تحویل کامل اطلاعات از جانب شرکت و صدور تائیدیه تحویل از شرکت فراکارنت مبنی بر تحویل اطلاعات محسوب می شود

بدیهی است در صورت عدم تکمیل اطلاعات طراحی سایت توسط خریدار و تحویل به شرکت حداکثر 15 روز پس از تاریخ پیش پرداخت خریدار مکلف به تسویه کامل وجوه باقیمانده فاکتور صادره بوده و خسارات تاخیر و در صورت اصرار بر انجام پروژه در اولین فرصتی که اطلاعات مورد نیاز پروژه را تکمیل و تائیدیه تحویل را از شرکت دریافت نماید پروژه موضوع قرارداد در صف اجرای طراحی سایت در کنار سایر سفارشات  قرار می گیرد.

9-6  در صورتیکه خریدار و یا نماینده وی تغییری در در خواست یا ارائه اطلاعات و یا هر مورد  دیگری داشته باشند و این تغییر منتج به توافق دیگری فی مابین طرفین قرارداد گردد ، تغییر یا درخواست مذکور پس از تسویه صورتحساب جداگانه توافق قبلی قابلیت اجراء خواهد داشت.

10-6 چنانچه خریدار طراحی سایت تمایل به تعویض  خدمات طراحی شده به هر نحو را داشته باشد باید هزینه  مجدد مربوطه را پرداخت نماید

11-6 در صورتی که خریدار سفارش لازم در خصوص طراحی سایت را به شرکت اعلام نماید و لیکن در خصوص نحوه چیدمان داده ها به شرکت اطلاعاتی ندهد و یا  تغییرات مورد نظر را بدون ذکر نحوه تغییر آنها صرفاً اعلام نماید شرکت به اختیار و سلیقه خود طراحی موصوف را انجام داده و در صورت نیاز خریدار به تغییر مجدد  می بایست هزینه مربوطه را بپردازد .

12-6 چنانچه خریدار در میانه طراحی سایت منصرف شده می بایست هزینه کل طراحی را بپردازد و چنانچه کل مبلغ را پرداخته باشد حق مطالبه و استرداد هیچ مبلغی را نخواهد داشت.

7 -  جبران خسارات:

1-7در صورتیکه خریدار در ارسال اطلاعات متنی و عکسی طراحی سایت و پیگیری ها تاخیر داشته باشد این امر ممکن است در هزینه های بعدی انجام پروژه تاثیر گذار باشد .در چنین حالتی شرکت هزینه های افزوده شده را بهمراه توضیحات ،بصورت یک صورت حساب برای  خریدار ارسال مینماید که خریدار مکلف به پرداخت میباشد.

2-7در صورتي که خریدار متوجه شود که شرکت در انجام وظايف محوله تعلل مي‌نمايد با اعلام کتبي به شرکت مي‌تواند عمليات يا سرويس‌هاي مورد نياز خود را به طريقي که صلاح مي‌داند از جمله واگذاري به غير انجام  انجام دهد.

8- تضمين انجام تعهدات:

1-8 چنانچه شرکت موفق به تکميل و انجام کل يا بخشي از تعهدات خود مطابق قرارداد و برنامه زماني  نشده و قادر به رفع نقايص خود ظرف مدت 2هفته از تاريخ تذکر کتبي خریدار در اين زمينه نگرديده باشد.در اینصورت شرکت میتواند هزینه های انجام شده بر روی پروژه را محاسبه و الباقی را ظرف مدت 2هفته کاری به خریدار بپردازد.

2-8 در صورتیکه کارفرما تعهدات خود را انجام ندهد شرکت ارائه خدمات طراحی سایت را به خریدار متوقف نموده و برای راه اندازی مجدد خریدار میبایست هزینه های ناشی از نگهداری اطلاعات و خسارات را پرداخت و نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نماید.

9 -  فسخ قرارداد:

1-9در صورتي که شرکت  موفق به تکميل و انجام کل يا بخشي از تعهدات خود مطابق قرارداد و برنامه زماني  نشده و قادر به رفع نقايص خود نباشد، خریدار بصورت کتبي به وي تذکر خواد داد و در صورتي که شرکت  ظرف مدت 2هفته نسبت به تکميل تعهدات خود اقدام ننمايد خریدار مي‌تواند بصورت يک طرفه قرارداد طراحی سایت را فسخ نمايد.

2-9 در حالتي که يکي از طرفين اعلام ور شکستگي نموده، منحل گرديده و يا قادربه پرداخت تعهدات مالي خود نباشد طرف ديگر مي‌تواند قرارداد را فسخ نمايد

3-9 طرفين با توافق يکديگر مي‌توانند قرارداد را منفسخ نمايند

4-9  با دريافت  اعلام فسخ قرارداد  با هر يک از روشهاي فوق،شرکت ارائه خدمات طراحی سایت را متوقف کرده واز پذيرش تعهد براي شروع هرکار جديد در ارتباط با خدمات ياد شده خودداري نموده وچنانچه در خواست کتبی شود،شرکت میتواند برای درخواست های خارج از قرار داد که در حوزه فعالیتش میباشد صورت حساب صادر نموده و برای خریدار ارسال نماید و خریدار نسبت به پرداخت آن اقدام نماید و همچنین موارد باقی مانده قرار داد را در حد توان خود انجام دهد.

10 - حوادث غيرمترقبه(فورس ماژور)

خریدار و شرکت به طور كامل در قبال تاخيرات ناشي ازحوادث قهريه وغير مترقبه مانند سيل، زلزله،آتش سوزي ، صاعقه، جنگ و حوادث مشابه ،مسئوليتي بر عهده نخواهند داشت و هريك از طرفين قرارداد مي بايستي ظرف مدت 10 روز از تاريخ شروع حادثه طرف ديگر قرارداد را از علت امر كتباً مطلع نمايد . در هر صورت طرفين قرارداد ( كارفرما و پيمانكار ) بايد حداكثر تلاش و سعي خود را اعمال نمايند كه اجراي تعهدات پس از رفع حوادث ادامه يابد ولي اگر ادامه قرارداد غير ممكن باشد  و انتظار برطرف شدن مشكلات نرود يا اجتناب از آنها غير ممكن باشد هر يك از طرفين قرارداد طراحی سایت مراتب را ظرف مدت 10 روز كتباً به طرف ديگر اطلاع داده و پس از آن مي توانند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمايند .

11 - حل اختلاف

در صورت بروز هرگونه اختلاف در تفسير و يا اجراء قرارداد حاضر ابتدا موضوع اختلاف از طریق مذاکره مسالمت آمیز مورد

بحث و گفتگو قرار می گیرد در صورت عدم حصول نتیجه موضوع با ارجاع به مراجع مذکور در بند عمومی توافق نامه فراکارانت حل و فصل خواهد شد و رای نهایی آن مرجع حل و فصل خواهد شد.

افزودن به تاریخ خدمات در صورت احراز اختلال در خدمات یا محصولات

- زمان اختلال در سرویس خریداردر صورت درخواست خریداربا اعلام مدت اختلال وکنترل فنی وتائید واحد فنی به مدت سرویس افزوده می گردد . در چنین حالتی خریدار میبایست زمان دقیق شروع و پایان اختلال های بیشتر از 12 ساعت را به واحد پشتیبانی از طریق (تیکتینگ) ارسال نماید و درصورت تایید واحد فنی و پشتیبانی ، زمان قطعی حداقل به میزان قطعی و حداکثر تا دو برابر با تایید واحد فنی به محصول یا خدمت مشتری افزوده خواهد شد . خدماتی که بهم وابسته است و تنها بخشی از این خدمات مشمول افزایش تاریخ شده است خریدار برای استفاده از خدماتی که به تاریخ آن افزوده شده میبایست سرویس دیگر را حداقل به میزان مندرج در تعرفه تمدید نماید. بطور مثال : در صورتیکه به تاریخ وب هاستینگ افزوده شده مشترک میبایست در تاریخ انقضا برای استفاده از زمان افزوده شده ، دامنه را تمدید نماید در غیر اینصورت سرویس هاست غیر فعال خواهد شد و این امر با مسئولیت خریدار میباشد .

حق خریدار در اختلال و قطعی بیشتر از 72 ساعت

- درصورت اختلال بیش از 72 ساعت خریدار ، در صورتیکه خریدار در این حالت تمایل به انتقال سرویس خود را داشته باشد ، تنها حق ارسال درخواستی به جهت استرداد مبلغ سرویس را با کسر هزینه و مدت زمان استفاده و کارمزد انجام خدماتی مانند ارائه بکاپ و اطلاعات سرویس ، کارمزد انجام امور اداری مربوط به استرداد از مبلغ مانده را خواهد داشت. هیچگونه خسارت و یا هزینه دیگری به خریدار پرداخت نخواهد شد .

نحوه ارتباط با پشتیبانی ،بازرگانی برای دریافت درخواستهای پشتیبانی یا مربوط به گارانتی خدمات و محصولات

- ارائه خدمات پشتیبانی در شرکت بر مبنای مدیریت ارتباط با مشتریان (تیکتینگ) وبه صورت 24 ساعته وهفت روز هفته می باشد.ارتباط از طریق روشهای دیگر هم امکان پذیر است . خدمات پشتیبانی از طریق تلفن در ساعات وروزهای کاری 30/8 الی 17 شنبه تا چهارشنبه و 30/8 الی 13 در روزهای پنج شنبه انجام می گردد.نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواستهای گارانتی و پشتیبانی باید از روشهائی باشدکه زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی وهویت خرید مشخص باشد.

زمان بررسی و ارسال پاسخ به خریدار از طرف کارشناسان فروش و پشتیبانی

- حداکثر زمان پاسخ دهی اولیه به درخواستهای پشتیبانی در ساعات اداری 1 ساعت خواهد بود.در صورتیکه مشترک از سامانه گفتگوی آنلاین اشکال خود را اعلام نماید امکان رفع اشکال و پاسخگویی همزمان وجود خواهد داشت .عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف 24 ساعت) از زمان وقوع بصورت نامه اسکن شده با مهر و امضا از طریق ارسال تیکت در پنل کاربری ارسال شود . در صورتیکه خریدار از سایر روشها با مسئولیت خود این موارد را مطرح نماید ممکن است پاسخی از طرف شرکت دریافت ننماید .

عدم مسئولیت شرکت در ارائه سرویسها و محصولات شبیه به سایر شرکتها و یا طبق نیاز خریدار

- سرویس ها و رویه عمومی شرکت بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح شرکت تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است .شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد. شرکت هیچ گونه مسئولیتی در ایجاد شباهت در قیمت ها ، امکانات فنی ، نوع سرویس دهی با سایر شرکتها ندارد بلکه تنها با توجه به ایده ها و سبک و روش خود خدمات و محصولات تعریف شده در وب سایت را ارائه مینماید .وخریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.

عدم مسئولیت نسبت به نصب و راه اندازی

  • شرکت مسئولیتی نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهائی در خصوص طراحی سایت و غیره را که مورد تائید بخش فنی نمی باشد ندارد . همچنین شرکت مسئولیتی نسبت به نرم افزار خود که بر روی سرویس دهندگان دیگر نصب میشود نیز ندارد . میزان مسئولیت شرکت در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.

11- نحوه ارتباط طرفین با هم :

شرکت مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.

- روش ارتباطی مستند شرکت با خریدار آدرس ایمیل خریدار در قرارداد ویا فاکتور ویا حساب کاربری وی در سایت خواهد بود.

- روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت ( سامانه تیکتینگ ، ایمیل ، تلفن های مندرج در وب سایت ) خواهد بود.

- مکاتبات خریدار با شرکت اگر از طریق فاکس می باشد تنها با دریافت تائیدیه وشماره ثبت اندیکاتور ارسال و یا در صورت ارسال اصل نامه با دریافت رسید وشماره ثبت اندیکاتور و دبیر خانه شرکت معتبر خواهد بود.

- استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیزبرای خریدار محسوب نمی گردد.

12- فورس ماژور:

- در صورت تحقق شرایط فورس ماژور شرکت حق عدم سرویس دهی بدون اطلاع قبلی را تا رفع موارد خواهد داشت .

- ملاک تحقق شرایط فورس ماژور شرایط عمومی جامعه، صنفی، اقتصادی ومالی ویا برگه استعلام شرکت از کمسیون اینترنت سازمان اینترنت نظام صنفی خواهد بود.

- تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود. (در هر حال شرکت تلاش خود را برای رفع اشکال خواهد نمود )

13- انقضاء خدمات:

- تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود.

-شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

-در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در مورد تاریخ انقضا سرویسها و دامنه ها حتما شرکت را از طریق تیکت درجریان بگذارید تا اطلاعات اصلاح شود .

14- پذیرش قوانین:

- با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت خریدار کلیه مفاد این توافقنامه و  قوانین شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

15- رویه حفاظت:

شرکت درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده وارائه به اشخاص ثالث ویا استفاده تبلیغاتی ندارد وتنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

  • اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مثتثنی می باشد.(مشتری میتواند در شرایطی خاص ار رویه حفاظت دامنه استفاده کند)

16- قوانین خاص دامنه

- برای ثبت و تمدید و انتقال دامنه های ir توافقنامه خرید در لینک زیر را مطالعه نمایید.

  https://www.nic.ir/Domain_Register_Policy

-تمديد يك دامنه تاريخ گذشته در صورت امکان تمدید ، دارای هزینه مازادی جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی ثبت دامنه و خرید میزبانی وب خواهد بود .

- تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه whois های بین المللی می باشد. ( در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)

- در صورتیکه مشتری سفارش ثبت دامنه ای را به شرکت به هر شکل (آنلاین یا آفلاین) داده باشد .ولی این دامنه در حین سفارش توسط شرکت دیگری ثبت شده باشد و یا توسط ثبت کننده اصلی دامنه به هر دلیل ثبت نشود مسئولیت عدم ثبت این دامنه با خریدار خواهد بود و فقط شرکت میتواند با درخواست خریدار نسبت به بازگشت وجه صورتحساب بصورت اعتبار ریالی به پنل کاربری برای یکبار اقدام نماید و برای دومین بار یا بیشتر با کسر 20% درصد این عمل را انجام دهد.

- درصورتیکه به هر دلیل سفارش دامنه در هر حالتی ثبت ، تمدید ، انتقال انجام نشود شرکت فقط میتواند نسبت به بازگشت مبلغ صورتحساب به اعتبار ریالی پنل کاربری خریدار برای استفاده در سایر سفارشات اقدام نماید و در صورت تکرار عملیات بازگشت وجه به اعتبار ریالی خریدار با کسر 20% کارمزد انجام خواهد شد .

- درخواست انتقال یک دامنه به پانلی خارج از شرکت می بایست توسط  ارسال نامه درخواست انتقال بصورت اسکن شده بهمراه اسکن کارت ملی به شرکت میباشد . ارسال مدارک ، نامه ها ، رونوشت کارت ملی فقط از داخل پنل کاربری مشترک بخش ""ارسال درخواست"" امکان پذیر می باشد. شرکت در جهت حفظ حقوق مالک و کنترل مدارک و انجام مراحل اداری لازم و نهایتا اجرای قوانین مربوط به خدمات رایانه ای منجمله قانون جرایم رایانه ای و سایر مصوبات صادره  در هنگام انتقال دامین از فراکارانت و به شرکت یا سرویس دهنده دیگری هزینه ای معادل 70% تعرفه نهایی ثبت دامنه GTLD یکساله بدون تخفیف ؛ اخذ می گردد.

-انتقال دامنه هایی که با تخفیف انتقال و تمدید یا تمدید و یا ثبت شده اند تا 90 روز پس از پرداخت صورتحساب امکانپذیر نمیباشد . خریدار فقط میتواند برای مدیریت دامنه خود و انجام تنظیمات دامنه به پنل کاربری در پورتال کاربران مراجعه نماید.

- از آنجا که شرکت ثبت وتمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی ویا ثبت کننده دامنه ir. نسبت به تمدید یا ثبت دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.

- خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده وشرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی آن دامنه را مسدود نموده و رای مراجع ویا قانون بین المللی را عمل می نماید.

- ثبت دامنه com ، ثبت دامنه ir ، ثبت دامنه های دیگر هر کدام دارای شرایط خاصی میباشد ، البته برخی از دومین ها براحتی انجام میشود نیاز به هیچ مدارک یا شرایط خاصی برای ثبت ندارد ولی بسیاری از پسوند های دامنه نیاز به ارسال مدارک و همچنین تحت شرایط خاصی برای افراد ، شرکتها ، سازمانها ثبت میشود ، این شرایط بطور کامل در بخش راهنمای پسوند های دامنه توضیح داده شده است .

- قبل از تمدید یا انتقال دومین بهتر است شرایط انتقال دامنه ، شرایط تمدید دامنه را مطالعه کنید . بطور کلی یک دامنه از لحظه ثبت دامنه تا زمان فعال سازی دامنه و انقضا دارای یک چرخه حیات است که به آن چرخه حیات دومین میگویند .

- به هیچ عنوان هزینه دامنه ای که ثبت شده باشد مسترد نخواهد شد و فقط در صورتیکه دامنه ای به اشتباه توسط مشتری ثبت شده باشد (بطور مثال دامنه 2حرفی ir یا دامنه های ویژه سازمانها یا مغایر با قوانین ثبت دامنه ) مشتری میتواند یک درخواست به واحد فروش مبنی بر بازگشت وجه صورتحساب به دلیل عدم ثبت دامنه به حساب کاربری ارسال نماید ، پس از بررسی واحد مالی مبلغ پرداخت شده بابت ثبت دومین بطور کامل یا با کسر مبلغ کارمزد خدمات به پنل کاربری مشتری افزوده خواهد شد .

- در صورتیکه مشتری قصد انتقال دامنه ای را داشته باشد و ارسال درخواست انتقال بهمراه مدارک را بدرستی انجام داده باشد و دامنه وضعیت صحیحی برای انتقال و خروج داشته باشد ، شرکت فقط درخواستی را که خریدار ارسال نموده باشد را انجام میدهد و به هیچ عنوان شرکت وظیفه آموزش به شرکت ثانویه که قصد ارائه خدمات به مشتری را دارد و یا راهنمایی نحوه خروج دامنه از فراکارانت را ندارد . مشتری میبایست این اطلاعات را از شرکت جدید سرویس دهنده و یا از مقالات آموزشی مندرج در سایت فراکارانت کسب نماید .

- تعرفه خدمات دامنه ممکن است به دلیل وابستگی به دلار طی یک سال تغییر کند . تنها تعرفه روز مندرج در سایت فراکارانت برای ثبت ، تمدید ، و انتقال دامنه ها از نظر فراکارانت معتبر است در صورتیکه در یک صورتحساب خریدار مبلغی را به اشتباه کمتر از تعرفه پرداخت نموده باشد تمدید انجام نخواهد شد تا مبلغ پرداختی از طرف مشتری دقیقا به اندازه مبلغ قابل پرداخت مندرج در صورت حساب شود .

- در صورتیکه مشتری یا خریدار قصد انتقال دامنه به شرکت ثانی را داشته باشد و این دامنه را در مدت تخفیف از شرکت فراکارانت خریداری نموده باشد بدوا می بایست مابه التفاوت قیمت خرید و قیمت فعلی را به شرکت پرداخت نماید و پس از آن انتقال دامنه به شرکت ثانی امکان پذیر می باشد در غیر اینصورت درخواست انتقال دامنه متوقف خواهد ماند. همچنین لازم است کاربر مدارک لازم مانند اسکن کارت ملی و اسکن درخواست کتبی صاحب امتیاز به فراکارانت ارائه نماید.

17- قوانین خاص میزبانی وب
شرکت مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTPخواهد بود.

- شرکت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات در فضای میزبانی خریدارویا download اطلاعات وی را به صورت رایگان ندارد.

- شرکت مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.

- خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته وشرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس را ندارد.

18- قوانین خاص اجاره وب سرور (سرور اختصاصی) (سرور مجازی)

- شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری ، تهیه پشتیبان داده ای و تحویل داده های موجود در سرور به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت و تهیه نسخ پشتیبان مورد نیاز خود خواهد بود.

- مسئولیت شرکت در خصوص بروز نواقص سخت افزاری مانند خرابی هارد دیسک ، پاور و غیره تنها محدود به جایگزینی سخت افزار سالم می باشد.

- مسئولیت شرکت در خصوص بروز مشکلات نرم افزاری خریداری شده برای سرور محدود به ارائه خدمات کارشناس فنی و راه اندازی مجدد با دریافت هزینه مربوط می باشد.

- ساعات ارائه خدمات تلفنی بر اساس ساعت رسمی اداری ایران و ساعات انجام امور فنی بر اساس ساعات رسمی کار در کشور محل قرار گیری سرور خواهد بود.

- مشکلاتی دسترسی به سرور یا کنترل پنل به علت وجود اشکالات دسترسی یا سرعت یا فیلترینگ اینترنت ، هیچ گونه مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد و رفع این اشکالات تا تغییر بر روی بستر اینترنت کشور زمان نیاز دارد .

- چنانچه مشتری قوانین مربوط به اسپم ، ویروس ، فایل های هک ؛ محتوای مجرمانه ، طراحی سایت مجرمانه .. سایر مواردی که سرور را از نظر نرم افزاری یا سخت افزاری دچار مشکل میکند را رعایت ننماید شرکت صورتحساب مربوط به جریمه عدم رعایت قوانین را برای مشتری ارسال خواهد کرد . در صورتیکه مشکل اعلام نشده ظرف 12 ساعت از اعلام از طرف مشتری برطرف نشود سرور مجدد قطع خواهد شد و تا رفع کامل اشکال از طرف مشتری و دریافت تعهد نامه قطع میماند.

- چنانچه سروری به علت عدم رعایت قوانین و یا هر دلیل دیگری قطع شده باشد مشتری موظف به پرداخت اجاره ماهانه سرور یکروز قبل از شروع ماه و دوره جدید میباشد . در صورت عدم پرداخت اجاره بهای سرور ، اطلاعات و محتویات سرور بدون هیچ گونه بکاپی از بین خواهد رفت ، سرور خاموش و شرکت میتواند سرور را به سفارش دهنده دیگری اجاره دهد . در چنین حالتی هیچ گونه مسئولیتی در از بین رفتن اطلاعات داخل سرور متوجه شرکت نمیباشد .

- چنانچه بهر دلیل مشتری اجاره بهای سرور را تا 3 روز پس از شروع دوره جدید پرداخت ننماید شرکت حق خاموش کردن و فرمت کردن سرور را پس از 3 روز خواهد داشت .و در صورتیکه مشتری پس از 3 روز پرداخت را انجام دهد سرور جدیدی تا توافق جدید با واحد فروش برای مشتری راه اندازی نخواهد شد .(ممکن است قیمت سرور جدید با سرور قبلی متفاوت باشد )

-هزینه اجاره سرور ایران و اجاره سرور کانادا بطور کامل تایع قیمت ریال به دلار خواهد بود و شرکت میتواند افزایش یا کاهش هزینه اجاره ماهانه سرور را محاسبه و در ماه جدید طبق این هزینه ها از مشتری اجاره بها را دریافت نماید. در صورت اعتراض مشتری به اجاره بهای جدید اجاره ماههای باقی مانده طبق نرخ جدید از مشترک از محل ودیعه و پرداخت مشتری دریافت خواهد شد .

- در خواست لغو یک سرور تنها با دریافت یکماه اجاره مازاد و اعلام از یکماه قبل از زمان خاموشی سرور مقدور خواهد بود.

- درصورتیکه مشتری قصد انصراف از استفاده سرور اختصاصی خود را داشته باشد ودیعه دریافتی از مشتری بابت اجاره بهای ماههای آخر مورد استفاده شرکت قرار خواهد گرفت . استفاده از ودیعه پرداختی مشتری دقیقا از لحظه دریافت درخواست مشتری از شروع ماه میلادی تا پایان ماه میلادی محاسبه خواهد شد و به ازای ماههایی که مشتری ودیعه پرداخت نموده است نیازی به پرداخت مجدد اجاره سرور از طرف مشتری نخواهد بود .

- مبالغ دریافتی از خریدار به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به خریدار بازگشت داده نخواهد شد و کلیه مبالغ دریافتی بابت استفاده از خدمات یا کسر جریمه و به عنوان ضامن سفارشات و قرار داد استفاده خواهد شد .

- امکان تبدیل ودیعه دریافتی از مشتری برای خریدهایی دیکری که ارتباطی با خدمات سرور ندارد وجود ندارد .(مانند دامنه ، میزبانی وب ، ریسلر وب هاتستینگ ، پشتیبانی . . . ) مگر با توافق مکتوب و تایید شده با شرکت .

- محتوای موجود و طراحی سایت انجام شده در سرور اختصاصی خریدار تابع بند محتوای این قانون می باشد.

- بدلیل تحویل اینترنتی سرور، تحویل سرور اختصاصی خریدار نیازی به اخذ رسید تحویل نداشته و بر اساس تاریخ فاکتور تحویل شده محسوب می گردد.

- تنها مکاتباتی که از طریق سامانه هوشمند پشتیبانی  انجام میشود مشهود و معتبر است .

19- سایر قوانین خاص

- خریدار موظف است سرویسهایی را که نزد شرکت تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط شرکت حداکثر 7روزتقویمی پس از زمان انقضاﺀ مراتب را کتبا به مقام مسئول ویا واحد شکایات با دریافت رسید ارسال نماید.  در غیر این صورت مسولیتی متوجه شرکت نمی باشد

-نرم افزار های تولید شرکت به صورت “AS IS” فروخته می گردد.

- توافقات خاص تنها به صورت کتبی وبا مهرو امضاﺀ مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل و مدیران کتبی یا شفاهی به هر شکل از درجه اعتبار ساقط است .

- خریدار موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را با استفاده روشهای مناسب کنترل نماید.

- شرکت هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .

- مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده خریدار می باشد لیکن شرکت تاریخ انقضاء سرویسهای خریداران را از 2 ماه قبل برای پست الکترونیک آنها ارسال می نمایدوعدم دسترسی خریدار به آن مسئولیتی را برای شرکت ایجاد نخواهد کرد.

- وضعیت اعتبار، فهرست خریدارها و پرداختهای خریدار را در کنترل پانل اختصاصی هر خریدار قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

- مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم واعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.

-امکان ثبت دامنه هدیه پیش بینی شده در برخی از بسته های میزبانی تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن از مبلغ میزبانی کسر نمی گردد.

- امکان استفاده فضای SQL هدیه ای پیش بینی شده در بسته های میزبانی تنها درهنگام خرید بسته وجود داردو طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته ودرصورت عدم استفاده هزینه آن ازمبلغ میزبانی کسرنمی گردد.

-سرویسها و خدمات هدیه مازاد روی بسته های کاراهاست و ایزی پیج مانند آموزش ،ورود اطلاعات صفحات ، طراحی پوسته سایت  و یا گرافیک ، کمک هزینه میزبانی ، جلسات مشاوره ، اعزام نیروی کارشناس تنها با درخواست کتبی طی 15 روز پس از تسویه فاکتور خرید و حداکثر یک ماه پس از درخواست قابل ارائه می باشد ضمناپس از یکماه از تاریخ تسویه فاکتور خرید خریدارحق درخواست سرویسهای ذکر شده را از محل خرید مذکوررا نداشته وارائه این

خدمات به خریدار تنها با تسویه هزینه جداگانه هر یک ازموارد ذکر شده مقدور خواهد بود.

- عدم اجراي بخشي از شرايط قوانین شرکت نسبت به خریدار يا ديگران به منزله سلب حق اجراي قوانین از شرکت نمی باشد.

20- مـالی

20-1)- نحوه پرداخت

- قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد.

- نحوه و شماره حسابهای معتبر در بخش مالی سایت درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

- خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و در وجه حسابهای اعلام شده در پورتال مرکزی پرداخت نماید .

- روشهای معتبر پرداخت به فراکارانت در پورتال مرکزی ذکر شده و سایر روشها از نظر شرکت معتبر نمیباشد ، هر گونه پرداخت با شیوه های دیگر با مسئولیت خریدار خواهد بود .

- خریدار به هر نحو که صورت حساب خود را پرداخت مینماید موظف است تا 24 الی 48 ساعت پس از پرداخت وارد پنل کاربری در سایت شرکت شده و وضعیت " صورت حساب پرداخت شده " را در بخش صورت حساب ها کنترل نماید و در غیر اینصورت شرکت را با ارسال یک درخواست رسمی از داخل پنل کاربری مطلع سازد.

- خریدار موظف است پس از پرداخت وارد پنل کاربری خود شده و موارد و آیتم های مندرج در صورت حساب خود را کنترل نماید و از ثبت یا تمدید یا ارتقا و فعال سازی سرویس و اعمال آیتم مندرج در صورت حساب روی دامنه یا سرویس اطمینان حاصل نماید و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت فورا و ظرف مدت 24 الی 48 ساعت از طریق ارسال درخواست از داخل پنل کاربری شرکت را مطلع سازد . (امکان مشاهده وضعیت سرویس ها ، دامنه ها ، پیغام ها ، صورت حساب ها از داخل پنل کاربری وجود دارد)

- خریدار میتواند وارد پنل کاربری خود شده و در صورت تمایل یک رابط مالی برای پرداخت صورت حساب ها ، کنترل صورت حساب ها ، پیگیری وضعیت و صحت صورت حساب ها ایجاد نماید .(برای این منظور پس از ورود به پنل کاربری روی پروفایل کلیک و سپس بر روی ایجاد پروفایل جدید کلیک نمایید و به رابط جدید دسترسی های مورد نظر خود را بدهید )

- در شرایطی که شرکت درراستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وی می نماید. با عدم وصول وجه چک خریدار موظف است در روز سررسید چک فورا اقدام به واریز وجه به حسابهای اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید در غیر این صورت هزینه تاخیر در وصول اسناد ،پیگیری های حقوقی ، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود ضمنا در اینگونه موارد شرکت حق دارد فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده وخسارات وارده بر شرکت را وهزینه سرویس را از آن کسر نماید.

- افزایش اعتبار و یا پرداخت صورت حساب از طریق فیش بانکی و یا حواله بانکی تا 10 روز پس از واریز به صورت آنلاین امکان پذیر بوده و پس از آن با ارسال اصل فیش بانکی مقدور خواهد بود.

- بدلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب تنها تا 6 ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.

- شرکت حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تاخیردر پرداخت و سایر هزینه های خود را از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویسهای و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدارفورا به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننماید حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی ازعدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار میباشد.

- در صورتیکه فراکارانت تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای خریداری شده یک خریدار در زمان تحویل، با حجم بیشتر و یا باامکانات بیشتر ویا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور تحویل وی شده است و یا بهر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا باامکانات بهترمنابع بیشتر ویا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از خریدار دریافت نموده ،پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می باشد و شرکت حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت.

- شرکت برای گسترش خدمات و افزایش سرویس دهی به خریداران خود در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کارت تخفیف محتوی کد تخفیف برای خرید از سرویسهای خود می نماید. لازم به ذکر است که شرکت در پذیرش و یا عدم پذیرش این کارتهای تخفیف دربازه های تخفیف و ایام خاص مختار می باشد.

- برای خرید یک سرویس میزبانی وب و یا یک بسته نرم افزاری طراحی سایت امکان پذیرش بیش از یک کد تخفیف وجود ندارد.

- هر گونه توافق شفاهی با مدیران مجموعه یا کارشناسان فروش یا سایر پرسنل از نظر شرکت معتبر نبوده و فقط توافق فی مابین شرکت و خریدار که در سایت به آن اشاره شده یا در هر کدام از پلانها یا بسته ها و تعرفه ها به آن اشاره شده برای شرکت معتبر و قابل اجرا خواهد بود .

- کمک هزینه یا تخفیف میزبانی وب (هاستینگ) اعلام شده برای بسته های نرم افزاری ایزی پیج یا طراحی سایت تنها 15 روز پس از خرید بسته و برای تامین یکی از بسته های میزبانی هاست شرکت و فقط برای سایتی که نرم افزار بر روی آن نصب شده است امکانپذیر است ،درصورتیکه خریدار محصولی را با تخفیف خریداری نمایید امکان محاسبه هیچ کمک هزینه و خدمات رایگان یا تخفیف بر روی دیگر خدمات یا محصولات وجود نخواهد داشت .

- دوره های فروش ویژه یا جشنواره های فروش فقط از طریق وب سایت شرکت اطلاع رسانی خواهد شد و شرکت وظیفه ای نسبت به اطلاع رسانی با اس ام اس یا ایمیل و تلفن نخواهد داشت .استفاده از تخفیف بر روی محصولات یا خدمات مشخص و تنها با درج کد تخفیف در حین سفارش حضوری ، تلفنی ، اینترنتی امکانپذیر است . استفاده از تخفیف فقط در ایام تخفیف مجاز است .

- تاریخ شروع و پایان فروش ویژه ، فرصت های خرید و جشنواره های فروش در وب سایت شرکت اعلام میشود و در صورتیکه خریدار از این فرصت ها و تخفیف ها بهر دلیل استفاده ننماید ، درصد تخفیف یا محصول و خدمات رایگان به عنوان طلب آینده خریدار قابل محاسبه نخواهد بود .

- خدمات مازاد و خدمات جانبی اعلام شده در مشخصات فنی محصولات یا خدمات که به جهت تشویق خریدار ارائه شده است ، هیچکدام قابلیت تبدیل به وجه را ندارد و حذف این خدمات موجب تخفیف بیشتر در صورتحساب اصلی نخواهد شد .

- کلیه کمک هزینه ها در ایام تخفیف حذف میشود . پوسته طراحی سایت ، سئو ، بهینه سازی سایت ، آموزش ، دومین و هاست ، ورود اطلاعات طراحی سایت و طراحی صفحات وب ، کارت طلایی و گارانتی و . . .غیره در طول جشنواره تخفیف یا ایامی که فرصتهای خرید نامیده میشود مشمول تخفیف نخواهد شد . خدمات جانبی ، مازاد ، رایگان ، ارائه شده بصورت یک تخفیف همگی به صورتحساب افزوده میشود.

- امکان انتقال دامنه ای که مشمول تا 19% تخفیف شده باشد از فراکارانت تا 90 روز وجود ندارد و خریدار میتواند بعد از طی این زمان درخواست انتقال خود را طبق شرایط و مدارکی که در بخش قوانین و راهنمای انتقال دامین توضیح داده شده است انجام دهند .

- امکان انتقال دامنه ای که مشمول 20% به بالا تخفیف شده باشد تا یکسال پس از پرداخت هزینه تمدید یا ثبت دامنه وجود نخواهد داشت . لازم به توضیح است تحت هر شرایطی مالک دامنه خریدار میباشد و امکان مدیریت کامل دامین بدون هیچ پیش شرطی برای خریدار فراهم است .

20-2)- بازگشت پول , به خریدار

- مبلغ بستانکاری خریدار در حساب اعتبار ریالی وی در پورتال کاربران جهت استفاده در پرداخت سایر صورتحساب ها قرار می گیرد.

- هرگاه خریداری بخواهد اصل این مبلغ پرداخت شده را دریافت نماید(به جز موارد مربوط به گارانتی برگشت وجه میزبانی وب ) باید با درخواست کتبی موضوع را به شرکت اعلام نماید .(رونوشت درخواست بصورت اسکن شده بهمراه اسکن کارت ملی "مشتریان حقیقی " درخواست بر روی سربرگ با مهر و امضای مدیر عامل ""مشتریان حقوقی " از داخل پنل کاربری بصورت یک درخواست"تیکت"" ارسال و بررسی خواهد شد . شرکت با بررسی وکنترل فاکتورهای احتمالی خریدار پس از کسر 20% مبلغ واریزی بابت هزینه عملیات اداری وجاری امور شرکت برای صدور سندهای لازم مبلغ را در محل شرکت به خریدار مسترد می دارد.

-سرویسهای میزبانی هاست اشتراکی شامل 7 روزکاری تقویمی گارانتی برگشت وجه بدون سوال می باشند.

- خریدار موظف است برای انجام این موضوع درخواست کتبی خود را قبل از پایان مهلت مقرربه طریق مستند به شرکت ارائه نماید (ارسال درخواست دقیقا مثل توضیح فوق انجام و رسید الکترونیکی برای درخواست دهنده صادر میشود) وشرکت نسبت به بازگشت 80% مبلغ اقدام می نماید(کسر هزینه سرویسهای غیر از میزبانی وب مانند ثبت دامنه و طراحی سایت از یک فاکتور ترکیبی بدیهی خواهد بود)

- لازم به ذکر است هزینه سرویسهای دیگر مرتبط با سرویس میزبانی مذکور مسترد نمی گردد وپس از اتمام مهلت مذکور شرکت به درخواست های برگشت وجه ترتیب اثر نخواهد داد.سایر سرویسها ومحصولات شرکت فقط در صورتی شامل گارانتی بازگشت وجه بدون سوال میشود که در معرفی محصول به این نکته اشاره شده باشد .

- محصولات و خدماتی مانند گواهینامه SSL ، قالب طراحی سایت ، ثبت دامنه ، سرور اختصاصی ، سرور مجازی ، میزبانی وب سازمانی ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، هزینه مربوط به نصب انواع نرم افزار روی هاستینگ مشتری ، هزینه های مربوط به پشتیبانی طراحی سایت و غیره ، هزینه های مربوط به بکاپ اطلاعات ، و بطور کلی کلیه هزینه ها به جز میزبانی وب اشتراکی مشمول گارانتی بازگشت وجه بدون سوال نمیشود ، مگر با تایید کتبی مدیرعامل شرکت .

- نصب نرم افزار های رایگان طراحی سایت یا نرم افزار های طراحی سایت تولید شده توسط سایر شرکتها بر عهده خریدار بوده و در صورت عدم توانایی مشتری در نصب نرم افزار این اشکال جز شرایط گارانتی محسوب نمیشود و خریدار فقط میتواند با پرداخت یک هزینه نصب به بخش فروش درخواست خود را مبنی بر نصب نرم افزار مورد نظر برای واحد فروش ارسال نماید . در صورت اعلام اشکال در نرم افزار ارسالی مشتری مسئولیت عدم نصب مجددا با خریدار خواهد بود و بابت هزینه نصب شرکت وجهی را به حساب اعتبار ریالی پنل کاربری مشتری بازگشت نخواهد داد .

20-3)- خسارات

- سقف خسارات اثبات شده و قابل پرداخت به خریدار را برای هریک از انواع سرویسهای حداکثر معادل هزینه سرویس وبا کد خدمات تحویل شده و کسر هزینه مدت استفاده وکارشناسی های فنی واداری خواهد بود.

- شرکت برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها خسارات ویا جرائم وامثالهم معادل دودهم درصدخسارت روزانه منظورمی نمایدکه بطور یکجا ودر هنگام تسویه بدهی خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

- چنانچه خریدار نسبت به پرداخت خسارت اعلام شده تعلل نماید ، شرکت میتواند نسبت به قطع کلیه سرویسها و خدمات خریدار که توسط شرکت ارائه میشود اقدام نماید و تا پرداخت خسارت سرویسها را همچنان مسدود نگه دارد .

- نحوه مکاتبات و اعلام خسارت یا درخواست بررسی برای پرداخت خسارت از طرف خریدار یا شرکت از طریق سامانه هوشمند (ارسال درخواست و پیگیری ) از داخل پنل کاربری خریدار انجام میشود. این سامانه یک اتوماسیون هوشمند در پیگیری درخواست های خریداران با امکان ارائه رسید الکترونیکی و هوشمند میباشد که شرکت بصورت 24 ساعته آنرا کنترل مینماید.

- پرداخت خسارت به خریدار یا خریدار به شرکت فقط در صورتی امکانپذیر است که شرکت یا خریدار قوانین و شرایط خرید را رعایت ننموده باشند و این امر باعث خسارت برای هر یک از طرفین گردیده است بدیهی است که پرداخت خسارت به خریدار یا بالعکس پس از اثبات موضوع در مرجع حل اختلاف وصدور رای مرجع مذکور قابلیت خواهد داشت

- سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویسها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت

خدمات فراکارانت به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و ... ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای شرکت فراکارانت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. و فراکارانت هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. فراکارانت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.

20-4)- بدهی ها

- خسارت وارده به شرکت اثبات شده به بخش فنی جز بدهی های خریدار خواهد بود .

- ارتقا خدمات میزبانی وب ، تمدید دامنه و میزبانی وب ، ثبت دامنه ، کلیه هزینه های مربوط به سرور اختصاصی ، کلیه هزینه های مربوط به راه اندازی سایت یا طراحی سایت در صورتیکه از طرف خریدار به هر نحو پرداخت نشود جز بدهی خواهد بود .

- عدم وصول چک بانکی یا حواله جز بدهی های قطعی خریدار خواهد بود .

-خسارات ناشی از سکوت یا تاخیر در پروژه های طراحی سایت

- ویروسی شدن سرویس ، فایل های هک ، ارسال اسپم ، عدم رعایت موارد امنیتی بصورت عمدی یا غیر عمدی به هر نحو جز بدهی های خریدار خواهد بود .

- خریدار میتواند برای پرداخت بدهی خود مهلت ی را با ذکر تاریخ دقیق مشخص و از طریق بخش ""ارسال درخواست "" پنل کاربری خود آنرا به واحد بازرگانی ارسال نماید، پس از بررسی واحد مالی و بازرگانی در صورت تایید در همان درخواست تاییدیه برای خریدار ارسال میشود و تا مهلت مقرر دامنه یا سایر سرویسهای خریداری شده برای خریدار قابل دسترسی خواهد بود .

-در صورتیکه مهلت مقرر و تایید شده از طرف شرکت پرداخت بدهی از طرف خریدار انجام نشود شرکت کلیه سرویسها و محصولات را از دسترس خریدار خارج و حق استفاده کامل از خدمات و محصولات خریدار را برای خود به هر نحو محفوظ میداند .

- در صورتیکه خدمات و محصولات خریدار به دلیل بدهی از دسترس خارج شده باشد خریدار حق هیچگونه اعتراضی را ندارد و صرفا میتواند از طریق پنل کاربری درخواستی مبنی بر آگاهی از علت قطعی را برای شرکت ارسال نماید و شرکت پس از بررسی علت قطع خدمات بهمراه میزان بدهی و شیوه پرداخت جهت راه اندازی مجدد محصول یا خدمات را از همان طریق برای خریدار ارسال مینماید .

- شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید

20-5)- جرائم

- شرکت حق دریافت هزینه برای تاخیر مشتری در تمدید به موقع سرویسهای دامنه و هاست و امثالهم را خواهد داشت.

- شرکت حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

- برخی از هزینه هاییکه به عنوان جرائم دریافت میشود توسط شرکتهای دیگری که سرویس دهنده با آنها طرف قرار داد میباشد دریافت میشود به عنوان مثال در چرخه حیات دامنه برخی از هزینه ها به عنوان مالکیت مجدد دامنه برای دامنه های آیکان یا ایرنیک دریافت میشود . همچنین جرائمی مانند ارسال اسپم ، ویروس ، هک ، عدم راعایت موارد امنیتی ممکن است از طرف دیتاسنتر ، سرویس دهنده اینترنت ، پلیس سایبر و غیره منظور شود که در اینصورت این مدل از جرائم نیز از طرف خریدار میبایست پرداخت شود و فقط نوع آن با جرائمی که از طرف شرکت محاسبه و اعلام میشود متفاوت است .

- نحوه اعلام جرائم و علت توسط شرکت از طریق پنل کاربری خریدار در پورتال مرکزی بخش پیگیری درخواست ها به خریدار اعلام میشود .

-خریدار میتواند تا 24 ساعت از آگاهی از اعلام جرم با ذکر دلیل اعتراض خود را برای واحد فنی ارسال نماید و شرکت نیز از همان طریق بررسی و تا حداکثر 24 ساعت پاسخ خواهد داد .

- اعلام گزارش ، مدرک بصورت مکاتبات ایمیل ، گزارش کنترل پنل ، متن نوشته شده توسط دیتاسنتر ، لینک به خریدار ارائه میشود لیکن شرکت به هیچ عنوان وظیفه قانع نمودن خریدار را از جرمی که روی داده و یا نحوه محاسبه جرائم را ندارد و خریدار در صورت تاکید بخش فنی به وقوع جرم موظف به پرداخت جریمه جهت دسترسی مجدد سرویس ها یا محصولات میباشد .

- در صورتیکه سرویسی دارای بدهی باشد یا جریمه ای برای آن مقرر شده باشد خریدار قبل از پرداخت کامل مبلغ جریمه یا بدهی به هیچ عنوان حق انتقال سرویسها یا محصولات خود را با سایر شرکت ها ندارد و در صورت بروز چنین مسئله ای خریدار از طرف دایره حقوقی شرکت مورد پیگرد قرار خواهد گرفت .

21- نسخه پشتیبان(بکاپگیری)

موارد زیر توسط شرکت در خصوص نسخه پشتیبان (backup) سرویسهای میزبانی وب باید به صورت روشن در فاکتورها و تعرفه ها اعلام گردد.

- backup از فایلهای کاربران بصورت ماهانه گرفته می شود و حداکثر تا 2 ماه قبل نزد شرکت قابل باز گرداندن می باشد ( از تمام فایلهای کاربر نسخه پشتیبانی تهیه می شود بجز فایلهای که با اسامی فارسی و یونیکد باشند).

- در کنترل پنلهای plesk امکان گرفتن backup از محتویات فضای میزبانی وب و میزبانی بانک اطلاعات وجود دارد که در فضای میزبانی هاست خریدار نگهداری میگردد و کاربر می تواند اینکار را خود انجام دهد و از همان طریق نیز اقدام به برگرداندن اطلاعات سایت کند.

- backup از بانک اطلاعاتی ms sql server بصورت روزانه گرفته می شود و فقط 3ماه نگهداری می شود. (امکان خریداری سرویس بکاپ با امکانات مندرج در هر پلان نیز توسط کاربران وجود دارد و زمانبندی در بکاپگیری و نگهداری اطلاعات بستگی به نوع سرویس خواهد داشت)

- تمام backup بر روی محلی خارج از دسترسی کاربر نگهداری می شود و در 2 نسخه یکی بر روی همان سرور و یکی بر روی یکی از backup server های شرکت نگهداری می شوند.

-خریدار درصورت نیاز به فایلهای back up تهیه شده توسط شرکت با پرداخت هزینه فایل مورد نظر به آن دسترسی خواهد داشت.

- شرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود بر روی back up server های خود به خریدار ندارد.

- از ایمیلها و اطلاعات موجود در Mailbox کاربر هیچگونه backup گرفته نمی شود.

(امکان بکاپگیری از ایمیل ها توسط کاربران با استفاده از اوت لوک OUTLOOK وجود دارد)

- شرکت در صورت داشتن سرویس تهیه نسخه پشتیبان تنها مسئول تهیه نسخه پشتیبان بوده و مسئول صحت و عملکرد محتوای نسخه پشتیبان مورد نظر نخواهد بود.

- خریدار میتواند با ارسال درخواست از داخل پنل کاربری خود درخواست خود مبنی بر دریافت لینک دانلود بکاپ را به واحد بازرگانی ارسال کند ، واحد بازرگانی پس از بررسی برای خریدار صورت حسابی را صادر نموده و پس از پرداخت مبلغ صورت حساب توسط خریدار لینک بکاپ در همان درخواست برای خریدار ارسال خواهد شد .

- وظیفه دانلود و آپلود و راه اندازی سایت و استفاده از بکاپ اطلاعات با خریدار میباشد و در صورتیکه خریدار تمایل به انتقال اطلاعات و راه اندازی سایت توسط شرکت دارد میبایست هزینه این راه اندازی و انتقال را نیز پرداخت نماید . ( در حالتی که شرکت انتقال اطلاعات ، آپلود و راه اندازی سایت را انجام میدهد هیچ گونه گارانتی وجود نداشته و مسئولیت صحت عملکرد اطلاعات و نرم افزار و بستر اجرایی با خریدار میباشد . هزینه دریافت شده صرفا مربوط به خدمات و ساعت کارکرد کارشناس فنی در انجام درخواست خریدار دریافت میشود و نه تحویل سایت بهمین منظور این هزینه قبل از شروع کار دریافت میشود )

whatsapp

برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

closewhatsapp
onewhatsapp

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

فهرست