pre-loader

تفاوت رمزارز و ارزدیجیتال چیست؟

در مقاله پیشین درباره ارزهای دیجیتال و کاربردهای آن گفته شد. در ادامه قصد داریم تا شما را با تفاوت های رمزارز و ارز دیجیتال آشنا کرده و از جذابیت استفاده از رمزارز ها بگوییم.

تفاوت رمزارز و ارز دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال واحدهای پولی هستند که ماهیت فیزیکی نداشته و در قالب دیجیتال و الکترونیک به صورت آنلاین مبادله می‌شوند. رمزارزها نیز خود یک نوع ارز دیجیتال به شمار می‌آیند. یعنی ماهیت فیزیکی نداشته و به صورت دیجیتال هستند. اما این ارزها جهت امنیت بالا در تبادلات، هر یک از الگوریتم‌های رمزنگاری پیچیده‌ای استفاده می‌کنند.

همان طور که می‌دانید اولین رمز ارز به شکل غیرمتمرکز بیت کوین می‌باشد. ارزش ایجاد شده توسط این رمز ارز صفر کردن هزینه شبکه بانکی برای تبادل مالی، ثبت تبادلات مالی و انجام عملیات با به کارگیری کامپوترهای شبکه بود.

کاربرانی که سیستم‌های کامپیوتر خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می‌دهند، عملا اجازه داده تا این سیستم اداره شود. در ازای این کار، کاربران مورد پاداش قرار می‌گیرند که اصطلاحا به آن ماین یا استخراج کردن بیت کوین می‌گویند.

پاداش حضور و کمک کردن در شبکه، به صورت سکه های بیت کوین می‌باشد. عملا بیت کوین یک توافق مجازی است. پشتوانه خاصی ندارد. در واقع پشتوانه بیت کوین و دیگر رمزارزها وجود این شبکه می‌باشد. در این شبکه تعداد زیادی کامپیوتر و پردازنده‌های مختلف در سراسر دنیا در حال ارائه خدمت به رمز ارزها بوده و توانسته اند برای این رمز ارزها یک ارزش واقعی ایجاد کنند.

bitcoin

جذابیت رمزارز ها در چیست؟

سهولت در تبادلات مالی بدون واسطه

اولین جذابیت یک رمزارز را می‌توان در آسانی و سهولت میزان تبادلات مالی دانست. موانعی که در شبکه عادی بانکی وجود دارد، در این شبکه معنایی ندارد. می‌توان در کسری از دقیقه، مبلغی را از نقطه ای در دنیا به نقطه ای دیگر بدون دخالت شبکه بانکی انتقال داد. تراکنش‌ها در رمزارزها بدون هیچ گونه واسطه ای بین افراد صورت گرفته و بانک و دولت هیچ گونه نقشی به عنوان واسطه در این میان ندارند.

امنیت بالا در تبادلات مالی

رمزی بودن این ارزها و وجود کلیدهای عمومی و خصوصی امنیت شما در این تبادل را حفظ خواهد نمود. هم چنین کل شبکه  از وجود این تراکنش آگاه شده و درنهایت به کیف پول شما واریز خواهد شد.

برای مثال در ایران با توجه به تحریم‌ها، تبادلات مالی بسیار پیچیده شده است. در این شرایط می‌توان از شبکه رمزارزها  به نفع کشور استفاده نمود و نیازهاجهت ادامه حیات کشور را برطرف نمود.

درآمدزایی

نکته دیگر که جذابیت این رمزارز ها را افزایش داده است رفتار نوسان گونه ارزش آن‌ها می‌باشد. از آن جایی که این ارزها افزایش و کاهش قیمت مقطعی پیدا می‌کنند موجب می‌شود افرادی که در سفته بازی، خرید دلار، بورس، املاک و … فعالیت دارند به سمت بازار این رمزارزها جذب شوند.

trade

این روزها افراد بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که به خرید، فروش و نگه داری این ارزها مشغول هستند و سودهای به دست آمده موجب جذابیت هر چه بیشتر  این حوزه می‌شود. این موضوع زیرساخت نیاز به طراحی سایت‌های معاملات ارز و صرافی ارز را ایجاد می‌کند. بنابراین افرادی می‌توانند در زمینه تبادلات این رمزارزها، صرافی‌هایی ایجاد کرده و درآمدهای بسیار مطلوبی کسب نمایند.

در مطالب بعدی قصد داریم با موضوعات زیر بیشتر آشنا شویم:

 اهمیت طراحی سایت ارز دیجیتال

نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت ارز دیجیتال

انواع سایت ارز دیجیتال

فرآیندهای اصلی و فرعی در طراحی سایت ارز دیجیتال

اجزای مورد نیاز در طراحی سایت ارز دیجیتال

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مجموعه فراکارانت، تماس بگیرید.

سایر مقالات مرتبط:

طراحی سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت karait-editor ۱۰ام شهریور, ۱۳۹۹


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو