pre-loader

اهمیت طراحی سایت ارز دیجیتال چیست؟

در مقاله های پیشین درباره مفهوم کلی ارز دیجیتال و رمزارز، مزایا، منافع و نحوه درآمدزایی در این حوزه صحبت شد. در این مقاله قصد داریم درباره اهمیت مهم ترین زیرساخت کسب و کار در حوزه ارز دیجیتال، یعنی طراحی سایت ارز دیجیتال بحث کنیم.

چرا طراحی سایت برای ارز دیجیتال؟

همان طور که در مقاله‌های پیشین گفته شد با توجه به شکل گیری بازاری به نام معاملات ارز دیجیتال و افزایش تعداد متقاضیانی که تمایل به خرید و فروش آسان و سریع این ارزها را دارند، تعدادی صرافی شکل گرفتند که این ماموریت را به عهده داشتند. این افراد به صورت دستی یا از طریق دوستان و آشنایان مطلع می‌شدند چه کسی ارز دارد، سپس ارز را از فرد مورد نظر خریداری می‌کردند. در این حالت سود فروشنده، تفاوت قیمت خرید و فروش تعریف می‌شد.

در هر فضای کسب و کاری هنگامی که تعداد تقاضا افزایش می‌یابد، ایده کسب و کاری در جهت رفع نیاز و تقاضا شکل گرفته و افرادی به این کسب و کار جدید مشغول می‌شوند.بنابراین افرادی باید ارز را از متقاضیان فروش، خریداری کرده و به متقاضیان خرید بفروشند. هنگامی که تعداد معاملات افزایش یابد، نیاز به ایجاد سایت‌‌ها و ابزارهای متفاوت و حتی اتوماسیون جدی‌تر خواهد شد. درواقع عملیات دستی برای تعداد تراکنش های بالا مانند ۳۰هزار، ۵۰ هزار تراکنش در روز دیگر پاسخ گو نمی‌باشد.

بنابراین طراحی سایت ارز دیجیتال صرفا ابزاری برای آشنایی افراد با این موضوع نخواهد بود. عملکرد اصلی به این صورت خواهد بود که متقاضیان خرید و فروش، صرافی را پیدا کرده و وارد معامله می‌شوند.

نکات مهم در بررسی طراحی سایت ارز دیجیتال چیست؟

پیدا کردن سایت مناسب توسط کاربران

همان طور که گفته شد کاربران باید بتوانند جهت رفع تقاضای خرید و فروش، با سایت شما آشنایی پیدا کرده، به آن اعتماد کرده و تبادلات خود را به انجام برسانند. در این مقوله مفاهیم سئو، برندینگ و مارکتینگ جهت پیدا کردن مخاطبان هدف، اهمیت زیادی پیدا می‌کنند.

اتوماسیون

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه شود،اتوماسیون است. ایجاد اتوماسیون در سیستم موجب می‌شود عملیات با سرعت بیشتر و شرایط امن‌تر صورت ‌گیرد. همان طور که پیشتر گفته شد.

اعتماد و امنیت

شاید ساده ترین نوع آن در گذشته به این صورت که بود که فروشندگان در آن خود را معرفی کرده و براس اعتمادی که شکل گرفته بود با خریداران وارد مذاکره شده و معامله انجام می‌شد. اما این حساسیت نیز وجود داشت که فروشنده ممکن است به قول خود عمل نکند و ریسک بزرگی برای خریدار به وجود می‌آمد. بنابراین موضوع اعتماد در این شرایط بسیار شدت می‌گیرد.

در این حالت برای خریدار، سایتی که می‌تواند درست عمل کند و اعتماد در آن وجود دارد، جذابیت بالایی پیدا می‌کند. خریدار دیگر به تفاوت های جزئی خرید و فروش دقت نکرده و تنها به درستی انجام عملیات می‌اندیشد.

نکته بسیار مهم دیگری که در مقوله اعتماد ساری قرار می‌گیرد، امنیت است. کاربران اگر احساس کنند پول آن‌ها نزد شما امنیت نداشته و از بین خواهد رفت، هرگز وارد سایت نخواهند شد.

در مطالب بعدی قصد داریم با موضوعات زیر بیشتر آشنا شویم:

نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت ارز دیجیتال

انواع سایت ارز دیجیتال

فرآیندهای اصلی و فرعی در طراحی سایت ارز دیجیتال

اجزای مورد نیاز در طراحی سایت ارز دیجیتال

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مجموعه فراکارانت، تماس بگیرید.

سایر مقالات مرتبط:

طراحی سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

۷ نکته مهم در طراحی سایت

کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت karait-editor ۱۱ام شهریور, ۱۳۹۹


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو