pre-loader

انواع سایت ارز دیجیتال چیست؟

در مقالات گذشته با مفاهیم ارز دیجیتال و رمزارزها آشنا شدیم. به این نتیجه دست یافتیم جهت راه اندازی کسب و کار در حوزه ارز دیجیتال و دستیابی به درآمد مطلوب، طراحی سایت ارز دیجیتال نقش حیاتی دارد. هم چنین در رابطه با نکات مهم در انتخاب شرکت طراحی سایت ارز دیجیتال صحبت شد. اما در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع سایت ارز دیجیتال آشنا کنیم.

صرافی ارز دیجیتال

یکی از انواع سایت ارز دیجیتال، سایت‌هایی هستند که عملیات صرافی را انجام می‌دهند. هدف از طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال، پیدا کردن مخاطبانی است که قصد خرید و فروش و تبادل مبلغی ارز را دارند. برای مثال مبلغی ریال واریز کرده و در ازای آن دلار پی پال دریافت می‌کنید.

واسطه گری

بحث دیگر در انواع سایت ارز دیجیتال نیز فرآیند جایگزینی خرید می‌باشد. در کشور ما به دلیل شرایط موجود، دسترسی به کیف پول و حساب‌های بین المللی برای خرید آنلاین وجود ندارد. مجموعه‌ای از شرکت‌ها وجود دارند که نقش واسطه را ایفا کرده و با دارا بودن دسترسی به حساب‌های بین المللی، جایگزین شما شده و خریدهای آنلاین، واریز و برداشت حساب به صورت دیجیتال و … را انجام می‌دهند. منبع درآمد آن‌ها نیز در تفاوت نرخ خرید و فروش ارز می‌باشد. نکته قابل توجه آن است این شرکت‌ها فعالیت خود را از طریق رمزارزها انجام نمی‌دهند.

خریدو فروش گیفت کارت

حالت دیگر که چندان ارتباطی به رمزارزها ندارد فروش گیفت کارت‌ها می‌باشد. خرید گیفت کارت‌ها امروزه بسیار متداول شده است. برای مثال مبالغی جهت خرید بازی‌های دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند درظاهر مبلغی برای خرید از سایت مشخصی پرداخته می‌شود، اما عملا پرداخت هزینه به صورت ارزی توسط سایت ارائه کننده مد نظر است. هدف این گونه سایت‌ها ارائه گیفت کارت‌ها به مشتری به شکل ارزی و دریافت وجه از آن‌ها به صورت ریالی می‌باشد.

صرافی متمرکز رمزارز

نوعی دیگری از فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت رمزارز می‌باشد. درواقع به شکل یک صرافی متمرکز از افرادی رمزارز خریداری کرده و به افراد دیگر آن را می‌فروشید. این تبادلات تنها از طریق کیف پول صرافی صورت می‌گیرد. در واقع کاملا شبیه به فرآیند صرافی بوده و یک صرافی رمزارز متمرکز نام می‌گیرد.

صرافی غیرمتمرکز رمزارز

نوع دیگر از انواع سایت ارز دیجیتال که در معاملات رمزارزها شکل گرفته است، مجموعه‌هایی هستند که اصطلاحا بازار عرضه و تقاضای معاملات نام می‌گیرند. این بازارها عملا در راستای ایجاد اطمینان برای خریدار و فروشنده جهت کاهش بحث واسطه گری و دلالی صرافی عمل می‌کنند. در واقع فروم های چند وجهی هستند که در آن خریداران می‌توانند تقاضاهای خود را در لیست تقاضاهای فروش پیدا کنند.

در این فرآیند نگرانی‌هایی جهت اجرای صحیح شکل می‌گیرد. برای مثال:

فروشنده صحت ادعای خود مبنی بر فروش مبلغی رمز ارز به قیمتی معین را چگونه تعیین می‌کند، در کیف پول‌ها چگونه پول جا به جا می‌شود؟ خروج پول از سایت به کیف پول افراد به چه شکل صورت می‌گیرد؟ زمان برای آن چگونه است؟ بحث احراز هویت که در تمامی وب سایت های ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت است تا اطمینان حاصل شود سرقت و پولشویی در معامله شکل نگرفته باشد، به چه شکل صورت می‌گیرد؟ و…

در مطالب بعدی قصد داریم با موضوعات زیر بیشتر آشنا شویم:

فرآیندهای اصلی و فرعی در طراحی سایت ارز دیجیتال

اجزای مورد نیاز در طراحی سایت ارز دیجیتال

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مجموعه فراکارانت، تماس بگیرید.

سایر مقالات مرتبط:

طراحی سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

صفرتا صد طراحی سایت

۷ نکته مهم در طراحی سایت

 

کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت karait-editor ۱۲ام شهریور, ۱۳۹۹


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو