pre-loader

مدیریت سایت فروشگاهی

موضوع : آموزش استفاده بهینه از سایت فروشگاهی به سفارش دهنده طراحی سایت

 

مدت لازم برای مطالعه : ۱۴ دقیقه

 

هدف : با مطالعه این مطلب سفارش دهنده سایت فروشگاهی، آموزش‌های لازم جهت استفاده بهینه از سایت را فراگرفته و در سایت فروشگاهی خود استفاده می‌نماید.

 

پادکست :

 

 

اهمیت آموزش پس از طراحی سایت فروشگاهی

پس از طراحی سایت فروشگاهی مقوله مدیریت سایت اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا می‌کند. به عنوان مدیر سایت باید توانایی استفاده بهینه و صحیح از سایت خو را داشته باشید. هم‌چنین قابلیت ارتقا و بهبود را باید همواره در برنامه خود داشته باشید. در این صورت است که می‌توانید بقای کسب و کار خود را در فضای مجازی تضمین کنید. اما چه مواردی را باید آموزش ببینید؟

فرآیند آموزش نگهداری از سایت فروشگاهی

ممکن است در ابتدا چندان به فرایند آموزش توجه نشود، اما آن‌چه در ادامه و پس از تحویل سایت، به شدت حائز اهمیت می‌باشد این است: آیا شما می توانید از سایت خود به درستی استفاده کنید؟

پس تاکید بر این موضوع که شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات طراحی وب سایت فروشگاهی، توانایی ارائه آموزش حضوری یا ارائه فیلم‌های آموزشی را دارد، برای شما بسیار ضروری است.

در این رابطه،ارائه فیلم‌های آموزشی بیش‌تر پیشنهاد می‌گردد، زیرا به شما این امکان را می‌دهد که اگر نحوه کار با بخش خاصی را فراموش کردید، با رجوع به آرشیو خود آموزش لازم را مشاهده کنید. همچنین در صورتی که با نحوه کار در سایر بخش‌های سایت دچار اشکال شدید، نگرانی از بابت چگونگی برطرف کردن این مشکل نخواهید داشت.

نکته مهم،تقسیم بندی مباحث آموزشی است:

 • چگونه اطلاعات لازم در رابطه با محصولات را درون سایت درج کنیم؟
 • چگونه در آینده گرافیک سایت خود را به روز کرده، رابط کاربری آن را تغییر دهیم و تا حد نیاز آن را اصلاح کنیم؟
 • در رابطه با عملکرد سایت و فرآیندهای آموزشی، چگونه خدمات، محصولات و یا هر ویژگی دیگری را که می‌خواهیم درون سایت خود به فروش برسانیم را در دسته‌های مربوطه اضافه کنیم؟

آموزش درج اطلاعات در سایت فروشگاهی

درج اطلاعات محصولات به تعداد و حجم محصولات شما بستگی دارد. اگر تعداد محصولات شما بسیار زیاد است و دائما در حال تغییر و به روزآوری قیمت و امکانات این محصولات هستید، توصیه می شود از مشاوره و نیروی متخصص و تمام وقت در داخل مجموعه بهره ببرید.

اگر محصولات شما تعداد مشخصی دارد و میزان تغییرات آن در طول گذر زمان کمتر است، توصیه اکید آن است که به جای صرف هزینه و زمان برای آموزش نیروی کار، مدیریت اطلاعات مرتبط با سایت را به شرکت طراحی سایت بسپارید. زیرا ارزش ندارد برای فروشگاهی که به عنوان مثال تنها ۱۰۰ محصول دارد و تغییر چندانی در آن‌ها صورت نمی‌گیرد، خود را درگیر فرایند آموزش کرده و یک نیرو را به طور تمام وقت یا پاره وقت به آن تخصیص دهید. در ضمن همیشه به یاد داشته باشید کیفیت اطلاعات درج شده درون فروشگاه توسط یک طراح سایت، بسیار  جذاب تر و حرفه‌ای‌تر است.

بنابراین زمانی که قصد ثبت اطلاعات محصولات درون سایت را دارید، باید فکر کنید اگر تعداد محصولات کمتر از ۱۰۰ یا ۲۰۰ است، آن را به شرکت طراحی سایت برون سپاری نمایید. اما اگر تعداد محصولات زیاد است، یا بالعکس، تعداد کم هست اما تغییرات زیادی دارد، از نیروهای خود استفاده کرده و به طور جدی به آن‌ها آموزش دهیم.

آموزش تغییرات رابط کاربری (UI) در سایت فروشگاهی

زمانی که می‌خواهیم رابط کاربری سایت را تغییر دهیم، یا قصد اصلاح گرافیک را داریم ، به طور عملی به بحث طراحی سایت نزدیک می‌شویم. در این مورد توصیه می شود خود را درگیر این مقوله نکنیم. اگر لازم است به لحاظ بازاریابی، تغییرات جدی و دائمی درون رابط کاربری ‌دهید، حتما به میزان تغییرات توجه داشته باشید. زیرا برای اعمال تغییرات در سطح بالا، نیاز به دانش زبان برنامه نویسی است و در شرایط فعلی تکنولوژی، آموزش ابن مباحث به فردی که طراح سایت نیست، مقدور نخواهد بود.

با این وجود، اگر در نهایت انجام این کار لازم شد، بهتر است یک کارشناس طراحی سایت را به طور پاره وقت در کنار خود داشته باشید و یا با بستن یک قرارداد مناسب در مورد پشتیبانی با شرکت طراحی سایت این موضوع را برون سپاری نمایید. اما اگر بحث در مورد تغییر بنر، اسلایدر و نمونه پوستر‌‌ها‌یی است که می‌خواهید بر روی صفحات مختلف سایت خود قرار دهید، این موضوع قابل آموزش است.

اهمیت فرآیند آموزشی در بهبود عملکرد سایت

فارغ از تعداد محصولات و خدمات،چه یک وب سایت فروشگاهی کوچک یا خیلی بزرگ داشته باشید، بخش فرآیند فروش، تحویل و به روز آوری اطلاعات بخشی است که باید حتماً از سوی سیستم شما انجام شود. پس تمام تاکید خود را بر روی کنترل فرآیند فروش، صدور فاکتور و… محصولات داشته باشید و به مقدار لازم آموزش ببینید.

مقوله آموزش به شدت حائز اهمیت است. زیرا در سایت‌های فروشگاهی وب سایت‌ها فرآیند محور و عملکرد محور هستند و باید بر جزئیات سایت خود از زمانی که مخاطب وارد سایت‌ می‌شود تا زمانی که انتخاب خود را انجام داده، موجودی کالا را چک کرده، سپس خرید کرده، فاکتور صادر می‌کنید و کالا آماده برای آن ارسال می‌شود، تسلط کامل داشته باشید. زیرا این موضوع جز اصول کسب و کار شما است. پس این مسئله را جدی بگیرید و امکان آموزش حضوری و مجازی را برای خود فراهم کنید.

مکتوب سازی فرآیند آموزشی

مباحث گفته شده تا اینجا، اهمیت کسب آموزش از سمت شرکتی که طراحی سایت فروشگاهی را انجام می‌دهد، را بیان نمودند. اما نکته‌‌ای در این میان برای خود صاحب کسب و کار مطرح می‌شود آن است که افرادی که امروز برای فروشگاه آنلاین ما فعالیت می‌کنند، ممکن است فردا در کنار سازمان نباشند!

بنابراین بهتر است جدولی در رابطه با فرآیندهای لازم بسازیم، آموزش‌های مربوطه را مکتوب کرده، مراحل و نقاط ورودی و خروجی را یک بار برای همیشه ثبت کنیم، تا اگر در آینده قصد جابجایی افراد را داشتیم و یا مسئول قبلی به دلایلی تمایل یا امکان ادامه همکاری وجود نداشت، دچار چالش جدی برای آموزش نشوید.

 هرگز به کسی که قبلا با شما همکاری می‌کرده است، مسئولیت آموزش به نفر بعدی را نسپارید.

اگر فرآیند را یک بار مکتوب کنید هرچند امکان دارد سخت و یا مشکل و پر زحمت باشد ولی شما همواره با کیفیت یکسانی نفرات بعدی خود را خواهید داشت و دردسرها و استرس‌هایی که ناشی از ادامه همکاری با افرادی است که کسری از کل دانش را داشته تسلط محدودی دارند را به حداقل خواهید رساند.

جداول را بر اساس استانداردهای فرآیند سازی بنویسید. جداول استاندارد را می‌توانید دررابطه با این مباحث که جدول ساخت فرایند چه چیزی است؟ ورودی چیست؟ و یا خروجی چیست؟ را در اینترنت جست و جو کرده و پس از مکتوب سازی آن را در مقابل کسی که قصد همکاری با شما را دارد قرار دهید.

تنظیم کردن این فرآیند نیاز به زمان و هزینه کمی دارد، اما در مقابل تضمین می‌کند که سازمان شما تسلط کافی به فرایند کسب و کار را داشته باشد. همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید، وب سایت فروشگاهی خود را با کیفیت مناسبی اداره کنید.

جهت مشاوره در رابطه با طراحی سایت بر روی لینک تماس با ما کلیک کنید و یا با شماره تماس ۲۳۰۸۷ -۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

22 پاسخ به “مدیریت سایت فروشگاهی”

 1. شاهین فراهانی گفت:

  با شکر از شما، این مقاله کامل و جامع و بسیار مفید هست.

 2. حسن طارمی گفت:

  سلام، برای خرید خدمات امنیت خرید SSL اقدام کنم. از کجا می تونم تعرفه های مربوطه رو ببینم؟

 3. برومند 30 گفت:

  مطلبتون برای بنده بسیار کاربردی بود. با تشکر فراوان از شما

 4. علیرضا طالبی گفت:

  برای مدیریت وب سایت هایی غیر از سایت فروشگاهی هم نیاز به آموزش دارد؟

 5. گودرزی730 گفت:

  برای پشتیبانی سایت خدمات ارائه می دین؟

  • digimarket-2 گفت:

   طراحی سایت بدون پشتیبانی های لازم کامل نیست. به همین دلیل خدمات پشتیبانی منحصر به فردی در این خصوص در فراکارانت طراحی شده است. که شما می توانید با هزینه های مناسب و بدون دغدغه ضمن اطمینان از صحت عملکرد نرم افزار و امنیت آن نسبت به افزایش محتوای مورد نظر خود، اخذ گزارشات لازم و … که طبق جدول خدمات کاملاً دسته بندی شده است بهره مند گردید.
   جهت کسب اطلاعات با شماره تماس ۰۲۱۲۳۰۸۷ با ما تماس بگیرید.

 6. kabiri-p49 گفت:

  سلام خسته نباشید
  سرویس میزبانی وب من بارها قطع شده، برای اینکه دیگه این اتفاق نیفته چه کارهایی باید انجام بدم؟

 7. سعادت گفت:

  مقاله مفیدی بود
  در رابطه با نحوه برآورد هزینه های طراحی سایت راهنمایی می فرمایید؟

  • digimarket-2 گفت:

   جناب سعادت عزیز
   برای برآورد هزینه های طراحی سایت پارامترهای متعدد وجود دارد.
   جهت آَشنایی با این پارامترها مقالات زیر را مشاهده بفرمایید.
   لینک ۱
   لینک ۲
   لینک ۳
   لینک ۴
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ما با شماره تماس های تماس بگیرید.

 8. ghafari گفت:

  هزینه برون سپاری بخش مدیریت محصولات چقدره؟

 9. rasooli گفت:

  سلام، من می خوام سایت فروش کیف و کفش راه اندازی کنم، طرح های سایت فروشگاهی شما تا چه تعداد محصول را پشتیبانی می کنند؟

 10. سیما درویش گفت:

  سلام. آموزش‌های پس از طراحی سایت جزو خدمات پشتیبانی شما قرار می‌گیرد؟

  • digimarket گفت:

   سلام. خانم درویش عزیز شما به صورت دائمی می‌توانید از آموزش‌های ما در محل شرکت و یا به صورت آموزش‌های مجازی از طریق اینترنت استفاده کنید.

 11. sina amiri گفت:

  سلام خسته نباشید، از کجا می تونم تعرفه های سایت فروشگاهی رو ببینم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

design-group ۱۹ام مرداد, ۱۳۹۸


برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.

منو